עם הפנים קדימה

"תכנית מרשל" לסוכני הביטוח לצמיחה לאחר תקופת הקורונה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שנת 2020 מאחורינו. זו הייתה שנה מאתגרת בה למדנו לעבוד בריחוק חברתי שאינו מאפיין את המקצוע שלנו; הקשר האישי והחיבוק החם הוחלפו באפליקציית הזום. למדנו יחדיו לתמוך בלקוח גם בתקופה קשה זאת, לספק לו ערך ולשמור על זכויותיו הפנסיוניות בזמן החל"ת והסגרים.

חשיבותו של סוכן הביטוח בלטה גם הפעם על פני כל מוקד או גוף עסקי שהוציא את עובדיו לחל"ת ולמעשה היוותה את הקשר היחיד והזמין למובטח בתקופה מאתגרת זאת.

גם שכר הטרחה צריך לקבל יעד מוגדר בתוכנית | צילום: shutterstoc

כמדי שנה אנו בונים תוכנית עבודה המציבה יעדים אישים הן בתחום העסקי והן בתחום האישי. אם כל שנה בתוכנית העבודה לקחנו בחשבון יעדים שאנו מציבים לנו ברמה שנתית – הקורונה שינתה את התכניות והציבה בפנינו מציאות חדשה. התוכנית השנתית הצטמצמה לתוכנית חודשית ושבועית שהותאמה לפי הנחיות של משרד הבריאות. וברמה האישית – טיול שתוכנן, מעבר דירה ואפילו החלפת רכב נאלצנו לדחות או לבטל.

וכאן נשאלת השאלה כיצד יש לבנות תוכנית עבודה בזמן משבר?
בראייה היסטורית ניתן לקבל שיעור בנושא לפי תוכנית העבודה שבנתה ממשלת ארה"ב אחרי מלחמת עולם השניה והעונה לשם "תוכנית מרשל":

העולם היה שרוי בכאוס של שש שנות מלחמה, הרס ומחסור במזון. תוכנית מרשל היתה תוכנית כלכלית שעיקרה הופנה לאוכלוסיית אירופה שנפגעה; התוכנית אפשרה להוציא את הכלכלה ממצב של גירעון אדיר לעבר צמיחה.

הצבת יעדים

כפי שהיה אז כך גם היום, תוכנית העבודה שלנו צריכה להיבנות בשלבים: אם בעבר לקחנו יעד מכירות שנתי – הפעם המציאות החדשה לימדה אותנו לחלק את התוכנית לפי יעד חודשי מצטבר כאשר בחודש של סגר או בתקופת חג עת הפעילות יורדת – נדרש לייצר פעילות עודפת בחודש הבא ובחודשים אחריו.

כמות הפגישות השבועית המתוכננת צריכה להיות רשומה בלו"ז השבועי, כאשר פגישה פרונטאלית לא מתקיימת – יש ליצר פגישת זום חלופית תוך הקפדה על אותה כמות פגישות מתוכננת. שכר טרחה אף הוא אם על ידי שיתוף פעולה עם יועצי פרישה, יועצי משכנתה או יועצי מס צריך לקבל יעד מוגדר בתוכנית.

ברמה המשרדית, מגפת הקורונה לימדה אותנו כי עובדי המשרד צריכים להיות ערוכים בביתם עם מערכות מחשוב לכל אירוע ולכל תרחיש, שטחי המשרד צריכים להצטמצם ועלות השכירות צריכה לרדת.

ברמה האישית, יש להרחיב את הידע בביטוח ולהתמקצע, להשתתף בסדנאות המלמדות כיצד עורכים שיחות בזום, כיצד הופכים פינה בבית לסביבת עבודה עם יעילות מירבית.

הקורונה לימדה אותנו (בדיוק כפי שקרה לאחר מלחמת העולם השניה) שבכדי להתגבר על הבידוד והריחוק חייבים לעבוד יחדיו. שיתופי פעולה רבים יותר נדרשים: בין סוכנים ליועצים, בין סוכנים לסוכנים, שילוב של צעיר וותיק או בין תחומים שונים כסוכן פיננסי עם סוכן אלמנטרי ועוד.

בניגוד לשנים עברו, התוכנית בשנה זאת צריכה להיות רחבה וגמישה לכל אפשרות ולכן יש לחלקה לכמה קטגוריות: פיננסים, סיכונים פנסיונים, אלמנטרי ושכ"ט הנגבה ברמה החודשית.

ברמה האישית, רצוי להציב יעדים למען המשפחה והצמיחה האישית, כמו בילוי זמן איכותי עם הגרעין הקרוב, שיפוץ הבית, טיפול בגינה, העשרת הידע באמצעות סדנאות וקורסים הניתנים בזום ועוד.

מאחל לכם שנה אזרחית פוריה ועתירת הישגים.

הכותב הוא יו"ר הועדה הבין דורית בלשכת סוכני הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email