עמיעד בן מאיר יפעיל את מאגר המידע הסטטיסטי בביטוח רכב חובה

הרשות בחרה את האקטואר בן מאיר על סמך מכרז שערכה. הממונה ברקת: "הדבר יסייע להרחבת יריעת הפיקוח של הרשות ויתרום לתמחור מדויק יותר של פרמיות הסיכון בענף"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון בחרה באקטואר עמיעד בן מאיר כמפעיל מאגר המידע הסטטיסטי בענף ביטוח רכב חובה בישראל לשנים הבאות. הליך הבחירה של הזוכה במכרז התבסס על בחינת איכות ההצעות של המציעים השונים בהתאם לדרישות המכרז והמחירים שהם הציעו. בן מאיר יחליף בתפקיד את חברת רון בינה אקטוארית בע"מ, המנוהלת על-ידי האקטואר שחר רון, שהפעילה את המאגר החל משנת 2010. 

בהתאם לתנאי המכרז שפרסמה הרשות באוגוסט 2019, יידרש עמיעד בן מאיר, בין היתר, לפתח ולהקים מערכת ממוחשבת חדשה לצורך תפעול המאגר, לקלוט נתונים היסטוריים מהמפעיל הקיים, לאסוף קבצי דיווח שוטפים מחברות הביטוח הפועלות בענף ביטוח רכב חובה, להגיש לרשות דוח שנתי להערכת עלות הסיכון בענף וכן דוחות נוספים בהתאם לצורכי הרשות.

ברקת. "המהלך יסייע לנו להגביר את התחרות בענף" | צילום: באדיבות הלשכה
מערכת חדשה

מהרשות נמסר כי לבן מאיר ניסיון וידע בעבודה על בסיסי נתונים גדולים, כריית נתונים וחישוב פרמיית סיכון, וזאת במסגרת עבודתו בסוויס רי ובחברות ביטוח שונות בישראל. בנוסף, בהתאם לדרישות המכרז, בן מאיר יידרש להקים מערכת מידע חדשה, מבוססת ענן, לצורך תפעול המאגר. להערכת הרשות הקמת המערכת החדשה תביא לשיפור וייעול עבודת המאגר ותוצריו.

הממונה על רשות שוק ההון, ד"ר משה ברקת: "כמי שמחויבים לחדשנות, גם מאגר המידע הסטטיסטי בענף ביטוח רכב חובה עתיד לעבור שדרוג טכנולוגי שיסייע לנו להגביר את התחרות בענף תוך שמירה על יציבות החברות. הדבר יסייע להרחבת יריעת הפיקוח של הרשות ויתרום לתמחור מדויק יותר של פרמיות הסיכון בענף. אני מודה למר שחר רון על השנים בהן ניהל את המאגר במקצועיות, ומאחל בהצלחה למר עמיעד בן מאיר בניהול המאגר בשנים הבאות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email