עמיתים תתפעל את קרן הפנסיה לעובדים פלסטינים

כ-90 אלף פלסטינים מועסקים בישראל על ידי כ-9,000 מעסיקים. עמיתים תספק לקרן את כלל השירותים הנדרשים לרבות גביית תשלומים, שירות לקוחות, ניהול השקעות ותשלומי פנסיה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"עמיתים – קרנות הפנסיה הוותיקות" חתמה על הסכם לתפעול קופת הפנסיה לעובדים פלסטינים המועסקים בישראל. ההסכם נחתם לאחר קבלת אישור הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון, ד"ר משה ברקת.

קרן הפנסיה לעובדים פלסטינים המועסקים בישראל פועלת מתוקף החלטת הממשלה מ-1970 שקבעה כי עובד מן השטחים יקבל, בעובדו בישראל, שכר ותנאים סוציאליים השווים לאלה של כל עובד אחר בישראל וכן בהתאם להסכם בין ישראל והרשות הפלסטינית. הקרן מנהלת כספים המופקדים בה על ידי כ-9,000 מעסיקים ישראלים, בהם עובדים כ-90 אלף עובדים פלסטינים, וזאת לצורך ביטוח ותשלומי פנסיה.

פלסטינים במחסום צבאי בבית לחם | צילום: shutterstock

במסגרת שירותי התפעול, עמיתים תספק לקרן את כלל השירותים הנדרשים לרבות גביית תשלומים, שירות לקוחות, ניהול השקעות ותשלומי פנסיה. פעילות הקרן לעובדים פלסטינים תנוהל במערכת המידע "מפנה" – שפותחה ומתוחזקת על ידי עמיתים לצורך תפעול פנסיה וגמל.

מנכ"ל עמיתים, יואב בן אור: "זאת אבן דרך משמעותית עבור עמיתי קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר. מתן שירותי תפעול לקרנות אחרות, יאפשר לנו להמשיך ולהעניק לעמיתי הקרנות הוותיקות שירות מצוין לאורך זמן. זאת פעילות משמעותית בה נביא לידי ביטוי את הידע והמיומנויות הייחודיים של העובדים שלנו ואת הניסיון הרב בשירות ובתפעול של קרנות פנסיה. אנחנו מודים למשרד האוצר ולרשות האוכלוסין וההגירה על האמון שהם נותנים בנו, ואני משוכנע שנצדיק אותו".

הגדולה בישראל

עמיתים מנהלת את שמונה קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר ואת קופות הגמל שלהן. היא משלמת קצבאות לכ-250 אלף מקבלי קצבאות ומנהלת את חשבונות הפנסיה של למעלה מ-70 אלף עמיתים פעילים. עמיתים היא הגוף הפנסיוני הגדול בישראל במונחי נכסים מנוהלים ובמספר מקבלי הקצבאות והיא מנהלת נכסים בהיקף כולל של כ-400 מיליארד שקל.

מינואר 2017 עד יוני 2020, השיגה עמיתים תשואה שנתית ממוצעת של כ-7%. מתחילת השנה מימנה והשקיעה כ-2.5 מיליארד שקל בפרויקטי תשתית, עסקאות נדל"ן והלוואות לא סחירות לחברות מובילות במשק הישראלי, לצד פעילות המסחר השוטף באג"ח ובמניות. כמו כן, עמיתים היתה חלוצה בהשקעה בקרנות השקעה, והיא מושקעת בכ-18 מיליארד שקל בקרנות אלו.

בתקופה האחרונה ביצעה עמיתים עסקאות רבות בהן ובמהלך משבר הקורונה העמידה עמיתים כמיליארד שקל הלוואות ומסגרות אשראי לחברות מובילות במשק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email