פרופ' יהודה כהנא: "ענף הביטוח עומד לרשת את המקום של ענף הבנקאות"

לקראת כנס ביטוח חיים ופנסיוני בו ישתתפו בכירי ענף הביטוח, שוק ההון, הרגולציה וחברי כנסת, פרופ' יהודה כהנא, מומחה לניהול סיכונים, מדבר על המהפך בענף הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

האם מקומו של ענף הביטוח ישתנה בכלכלה החדשה? אם שואלים את הכלכלן, סטיטקאי ואקטואר, יהודה כהנא, אז התשובה היא כן. "ענף הביטוח יכול לתפוס מקום חשוב ביותר בכלכלה החדשה, ולדעתי הוא עומד לרשת את המקום של ענף הבנקאות", הוא טוען בראיון ל"ביטוח ופיננסים" לקראת כנס ביטוח חיים ופנסיוני באילת. "תחום הביטוח, בעיקר הפנסיוני – הוא תחום שנמצא כרגע בעיצומו של מהפך. במקביל, הביטוח הפנסיוני הוא המקור העיקרי להשקעת כספים לטווח הארוך, ועל כן הוא אחראי למימון ההשקעות שיעצבו את העתיד הכלכלי של העולם".

אך לצד אלו, על הענף יהיה להתמודד עם השינויים שחלים בעולם. "ענף הביטוח ייאלץ להתמודד עם ההשלכות של שינויי האקלים, ושל השינויים הטכנולוגיים דוגמת סיכוני הסייבר".

אילת

פרופ' כהנא גורס כי בכלכלה החדשה, אין דברים בטוחים. "יש הכרח ביזמות ללא הפסקה", הוא אומר. "התיווך הפשוט ייעלם או יהפוך לבלי משתלם. אך לצדו יקומו סוגי פעילות חדשים. אני מצפה שסוכני הביטוח יהפכו יותר ויותר מקצוענים ויציעו ללקוחותיהם ביטוחים מורכבים ומתאימים יותר לצרכים. מאגרי המידע הענקיים מאפשרים כיום לבצע פילוח לקוחות נבון ולהציע בכל רגע פתרונות מיוחדים".

בכירי הענף והרגולציה

כ-1,800 סוכני ביטוח, חברי כנסת, בכירי ענף הביטוח, שוק ההון ורגולציה צפויים להשתתף בכנס ביטוח חיים ופנסיוני ה-37 של לשכת סוכני ביטוח באילת. הכנס תחת הסלוגן "חולמים, מונעים, מבטחים" ייערך בין התאריכים 11-14 לאפריל (ב'-ה') במלון דן אילת. בכנס ייחשף סקר שביעות הרצון של סוכני הביטוח הפנסיוניים מחברות הביטוח.

הממונה על אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, שעומדת מאחורי כמה נושאים שמסעירים את לשכת סוכני ביטוח תשתתף בכנס. לצידה ינכחו גם חברי הכנסת מיקי זוהר (ליכוד), ניסן סלומינסקי (הבית יהודי) ויואב בן צור (ש"ס), כמו גם המפקח לשעבר עודד שריג ויו"ר ועדת הכנסת דוד ביטן (ליכוד). עוד ישתתפו בכנס יושבי הראש של החברות מגדל ואיילון, יוחנן דנינו ויונל כהן ומנכ"ל הלמן אלדובי, רמי דרור. נשיא לשכת עורכי הדין, נשיא להב ונשיא לשכת יועצי המס, עו"ד אפי נווה, עו"ד רועי כהן וירון גינדי, יקחו חלק גם הם בכנס שיכלול הרצאות מקצועיות, מושבי שיח מרתקים בהשתתפות נציגי הרגולציה והכנסת, הופעות בידור, מסיבות ואירועי קוקטייל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email