ענקית הביטוח AXA במיזם התנדבותי נרחב למען אוקראינה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

על רקע האירועים באוקראינה, ענקית הביטוח הצרפתית AXA מתגייסת לעזרת תושבי המדינה המתמודדת עם הפלישה של הרוסית. הנהלת החברה נקטה בשורה של אמצעים, בין היתר, הרחבת מדיניות ההתנדבות. היא מתירה לעובדיה לצאת לחופשה שנתית נוספת של שלושה ימים כדי להתנדב ולתמוך בעמותות המסייעות לתושבי אוקראינה.

AXA תרמה שישה מיליון אירו על מנת לסייע לעמותות התומכות בתושבי אוקראינה. החברה התגייסה לעזרת ארגון יוניצף שפועל בתחומי בריאות, חינוך ורווחה שנפגעו מהפלישה ואפשרה לעובדיה לתרום באופן אישי לארגון.

פליטים אוקראינים במעבר הגבול להונגריה | צילום: shutterstock

בנוסף, המבטחת הקלה גם על קליטת הפליטים. היא מתירה למבוטחים, כולל בעלי נכסים, לאכלס זמנית פליטים בלי לדווח לה, כשהכיסוי הבטוחי לא ייפגע. לקוחות מהסקטור העסקי שיש להם מלונות או בתי אירוח יכולים לדווח למבטחת על קליטת פליטים על פי הכיסוי הבטוחי הקיים.

בינתיים, ברוקר הביטוח הבינלאומי AON הפסיק את פעילותו ברוסיה. הברוקר הודיע שהוציא את כל העובדים ברוסיה לחופשה בתשלום.

נזקי התקפות הסייבר לכלכלה העולמית: כטריליון דולר בשנה

בנק ההשקעות גולדמן זקס מזהיר כי החמרה של הסכסוך בין רוסיה לאוקראינה יכול להוביל למלחמת סייבר שעלולה לגרום למעמסת הוצאות כלכליות וחברתיות משמעותיות. האזהרה הזו הועברה לממשל האמריקאי ולחברות הביטוח.

דו"ח שהוכן על ידי הכלכלן רוני וולקר מבנק ההשקעות כולל הערכה שהתקפות הסייבר גורמות לנזק של כטריליון דולר לכלכלה העולמית בשנה. שני שליש ממתקפות הסייבר מיוחסות לרוסיה. ארה"ב פחות פגיעה ממדינות אחרות כי השקיעה יותר באמצעי התגוננות ובדרישות רגולטוריות, אך יש לה תלות גבוהה בטכנולוגיה דיגיטלית.

מחקרים שנעשו בארה"ב העריכו את המשמעויות הכלכליות של התקפות סייבר. לפי מחקר של הפדרל בנק של ניו-יורק, התקפה מוצלחת על אחד מענקי הבנקאות האמריקאית יכול לשבש בכ-5%-35% את תנועת התשלומים היומית. בלויד'ס מעריכים שהתקפה קיצונית על רשת החשמל בצפון ארה"ב יכולה לגרום לנזק כלכלי שנע בין 250 מיליון דולר לטריליון דולר.

אולם, בגולדמן זקס מגלים אופטימיות ביכולתה של ארה"ב לסכל מתקפת סייבר משתי סיבות:

  • האזהרה של תגובה אמריקאית חריפה מהווה גורם מרתיע.
  • רוסיה לא חותרת לגרום לנזק מקסימלי ומעדיפה לגרום לנזקים פסיכולוגיים מאשר לנזקים כלכליים.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email