ענק הביטוח הבריטי RSA נמכר ב-9.4 מיליארד דולר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ענק הביטוח הבריטי RSA נמצא על סף מכירה וייעלם משוק הביטוח הבריטי. קונסורציום של המבטחת הקנדית אינטקט פיננשיאל ו-המבטחת הדנית TRYG הגישו הצעת רכישה של 9.4 מיליארד דולר לבעלי ענק הביטוח. ההערכה בלונדון שהעסקה תתבצע, וכבר נערכים למכירת בנין המשרדים של החברה.

RSA ידועה בבריטניה כמובילה במכירת ביטוחי רכוש, רכב וביטוח סחרי. לחברה יש גם פעילות ביטוחית נרחבת בקנדה, אירלנד ומדינות סקנדנביה.

מטה RSA בבריטניה. צילום: shutterstock

בתנאי העסקה נקבע כי חברת הביטוח הדנית תשלם כ-5 מיליארד דולר ותקבל את הפעילות הביטוחית של החברה הבריטית בשבדיה ובנורבגיה. מאידך, שתי החברות הרוכשות יחזיקו בבעלות משותפת של החברה הדנית. הקונה הקנדית תקבל את כל הפעילות הביטוחית בקנדה ותשלם כ-4.4 מיליארד דולר.

כזכור, לפני חמש שנים נסוגה המבטחת השוויצרית ZURICH מהצעתה להתמזג עם RSA. הפעם גייסה החברה הבריטית את גולדמן סאקס, בנק אוף אמריקה ו-ROBERY WARSHAW לייעץ בגיבוש עסקת המכירה, כאשר הקונים צרכים להגיש הצעת רכישה סופית ב-3 בדצמבר לאחר השלמת בדיקת נאותות של החברה.


לויד'ס גנזה את התוכנית לפלטפורמה אלקטרונית

תאגיד הביטוח לויד'ס החליט לגנוז את תוכניתו להשקיע עשרות מיליוני ליש"ט בפלטפורמה אלקטרונית לחיתום עסקי ביטוחי המשנה. בדיווח של לויד'ס נאמר כי ימשיכו בביצוע העסקות בפלטפורמות קיימות. כמו כן, תקצץ החברה את הוצאותיה במאות מיליוני ליש"ט בשנתיים הקרובות.

רק בפברואר השנה החליטה לויד'ס לפעול להקמת פלטפורמה אלקטרונית לסייע בביצוע עסקות חיתום ללא מהלכים בירוקרטים. כיום, חברים בתאגיד 90 סינדיקטים ומאות ברוקרים, כאשר בלויד'ס מתבצעים עסקי חתמות ביטוחית החל מאוניות ועד מופעים ואירועי ספורט.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email