עסקת ענק בענף הביטוח: מנורה מבטחים מוכרת 4.9% ממניותיה

קבוצת מנורה תמכור לאלייד החזקות 4.9% ממנורה מבטחים פנסיה וגמל תמורת כ-128 מיליון שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת מנורה מבטחים דיווחה על השגת הסכם הבנות עם אלייד החזקות בע"מ בדבר הקצאת מניות בחברת הבת מנורה מבטחים פנסיה וגמל לפי שווי חברה של 2.5 מיליארד שקל. סכום ההשקעה עומד על 128.8 מיליון שקל, וזאת כנגד הקצאה של 4.9% מהון המניות המונפק של החברה.

בנוסף, לאלייד החזקות תוקנה אופציה לתקופה של 30 חודשים להגדלת שיעור החזקותיה בחברה בשיעור נוסף של 4.9% לפי שווי חברה של 2.8 מיליארד שקל, בניכוי דיבידנדים שיחולקו.

בכוונת הצדדים לפעול באופן מזורז לגיבוש וחתימה על הסכם מחייב ובהקדם האפשרי.

ארי קלמן. צילום: יעל צור

מנורה מבטחים פנסיה וגמל הנה חברת בת מקבוצת מנורה מבטחים שבניהולה קרן הפנסיה הגדולה בישראל. מנורה מבטחים פנסיה וגמל רשומה בספרי הקבוצה לפי שווי של 828 מיליון שקל. החברה מנהלת נכסים, נכון ל-31.12.2020, בהיקף של 185 מיליארד שקל מתוכם כ-155 מיליארד שקל נכסי פנסיה.

יו"ר קבוצת מנורה מבטחים, ערן גריפל, ישמש גם כיו"ר דירקטוריון החברה. לתפקיד מנכ"ל החברה ימונה גיא קריגר.

השווי שנקבע למנורה מבטחים פנסיה וגמל בגובה של 2.5 מיליארד שקל על ידי גוף מוביל ומקצועי כקבוצת אלייד משקף את תמחור החסר בה נסחרת קבוצת מנורה מבטחים וזאת ביחס לחברות והנכסים הנוספים שבבעלות הקבוצה.

"אנו מברכים על ההסכמות שהושגו בדבר הקצאת המניות לקבוצת אלייד בחברת הבת מנורה מבטחים פנסיה וגמל", מסר ארי קלמן, מנכ"ל קבוצת מנורה מבטחים. "קבוצת אלייד הינה אחד הגופים המובילים והמקצועיים במשק הישראלי ומדובר בהבעת אמון אדירה בקבוצת מנורה מבטחים בכלל ובמנורה מבטחים פנסיה וגמל בפרט.

"מנורה מבטחים פנסיה וגמל נהנית באופן תמידי מצמיחה, רווחיות נאה, חלוקת דיבידנד קבועה והנה רגל יציבה עם תלות/רגישות פחותה בתנודתיות שוק ההון ואלה חלק מעוצמתה.

"השווי שנקבע למנורה מבטחים פנסיה וגמל בגובה של 2.5 מיליארד שקל משקף את תמחור החסר של מנורה מבטחים החזקות".

מאלייד החזקות נמסר כי "קבוצת אלייד, מיסודו של אהרון גוטווירט ז"ל, היא אחת מחברות האחזקה המשמעותיות במשק הישראלי. הקבוצה מתאפיינת בהשקעות לטווח ארוך במספר תחומי פעילות מרכזיים: רכב ומוביליטי, נדל"ן, תשתיות, לוגיסטיקה ואלקטרוניקה. מעבר לתחומי הליבה של הקבוצה, אלייד נוהגת לבצע השקעות מיעוט אסטרטגיות בחברות מובילות, דוגמת מנורה מבטחים פנסיה וגמל, בהן היא מזהה פוטנציאל צמיחה לטווח הארוך, חוזקות עסקיות, ראייה ארוכת טווח והנהלה איכותית".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email