עסקת ענק להכשרה ביטוח בגרמניה

רכשה עם קרן מידאל וקופות הגמל של אלטשולר שחם שישה סופרמרקטים במיליארד שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הכשרה ביטוח שבשליטת איש העסקים אלי אלעזרא רכשה עם קרן מידאל וקופות הגמל של אלטשולר שחם שישה סופרמרקטים בגרמניה בסכום המוערך בכמיליארד שקל. העסקה תמומן באמצעות הון עצמי (35%) ו-65% ימומנו על ידי קונסורציום בנקים גרמניים.

הרכישה כוללת סופרמרקטים המושכרים לרשת "מטרו" הקמעונאית הגרמנית וממוקמים בפרייבורג, קובלנץ, בון, רגנסבורג, אסן וקורנטל. המשקיעים הישראלים רכשו את הסופרמרקטים מידי חברת ניהול בריטית, Rev Cap. מדובר בשטח של 130 אלף מ"ר ומחיר של 2,100 יורו למ"ר בממוצע. הנכנסים הכלולים בעסקה מושכרים בחוזה ארוך טווח לקמעונאית הגרמנית ל-12 שנים. היקף העסקה עומד על כ-275 מיליון אירו כולל הוצאות העסקה. התשואה של העסקה אמורה להניב 5.5%.

סופרמקרט של מטרו. צילום: shutterstock

קרן מידאל היא קרן המתמחה בנדל"ן מניב במערב אירופה עם דגש על גרמניה. למנהלי הקרן, רביב קורן ויהודה עמית ניסיון של מעל 15 שנים בהשקעות נדל"ן באירופה. זו העסקה השלישית שעושה הקרן השנייה של מידאל. המשקיעים הגדולים בקרנות מידאל הינם גופים מוסדיים ישראליים כגון אלטשולר שחם, מנורה מבטחים, עמיתים, מור גמל כמו גם משקיעי Hi-Networth ומספר פמילי אופיס. בכוונת מידאל לצרף משקיעים פרטיים להשקעה זו בעיקר מקרב המשקיעים הקיימים בקרן.

רביב קורן, שותף מנהל בקרן מידאל: "העסקה משתלבת עם אסטרטגיית הקרן להשקעה בנכסים מניבים ויציבים בגרמניה, ובמערב אירופה בכלל. אנחנו רואים ביקוש משמעותי לאזורים בהם ממוקמים הנכסים ומאמינים בשוכר. הקרן מתכננת להשלים את השקעת כספי הגיוס בתקופה הקרובה ולהגיע לתיק נכסים של מיליארד אירו".

יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה: "אנחנו עובדים כל העת במטרה לאתר עסקאות מעולות לצד שותפים רציניים, זאת במטרה לגוון את תיק ההשקעות עבור לקוחותינו ולהגדיל את החלק הלא סחיר בו".

רועי קדוש, סמנכ"ל ההשקעות ראשי ראש תחום אשראי ונדל"ן בהכשרה חברה לביטוח: "ההשקעות בנדל"ן מהוות מבחינת הכשרה אפשרות לגוון את תיק ההשקעות האלטרנטיבי, אנו ממשיכים באמצעות זרוע הנדל"ן של החברה, באיתור נכסים חדשים לרכישה במודל השותפויות בכל העולם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email