עסקת ענק למגדל בשוק האנרגיה המתחדשת

תשקיע כ-1.2 מיליארד שקל בפעילות דוראל אנרגיה בארה"ב. העסקה תכלול רכישת 20% מחברת הבת של דוראל, העמדת מסגרות אשראי לפעילות החברה והשקעות ישירות בפרויקטים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מגדל ביטוח דיווחה על עסקת ענק להשקעה בפעילות דוראל אנרגיה בארה"ב, מעסקאות ההשקעה הגדולות אי פעם בישראל בתחום האנרגיה המתחדשת. מתווה העסקה כפוף עדיין לחתימה על מסמכי עסקה מפורטים, כולל השקעה בסכום של כ-110 מיליון דולר, מרביתו במזומן וחלקו בכפוף לעמידה באבני דרך, בתמורה ל-20% בחברת הבת בארה"ב, Global Energy Generation LLC (Doral LLC).

עוד במסגרת העסקה, מגדל ביטוח תיכנס כשותפה ישירה גם בחלקו הראשון (כ-480 מגה-וואט) של הפרויקט הסולארי הגדול של Doral LLC באינדיאנה, בהשקעה המוערכת בכ-100 מיליון דולר נוספים. Doral LLC תשמר החזקות רוב ושליטה בפרויקט. זהו אחד מהפרויקטים הפוטו-וולטאיים הגדולים בעולם, והגדול ביותר שיזמה, מקימה ומחזיקה חברה בשליטה ישראלית בארצות הברית.

אנרגיה מתחדשת
אנרגיה מתחדשת. תחום שנמצא בזינוק בעשור האחרון. צילום: shutterstock

בנוסף, מגדל ביטוח תעמיד ל-Doral LLC מסגרת אשראי בסך של 130 מיליון דולר נוספים על פי עקרונות שהוסכמו בין הצדדים. בסה"כ תקצה מגדל, במסגרת העסקה, סך של כ-355 מיליון דולר (כ-1.2 מיליארד שקל). היקף ההשקעות עשוי לגדול במאות מיליוני דולרים בטווח הנראה לעין עם הבשלתם של פרויקטים נוספים.

צמיחה משמעותית

בתחילת השבוע הודיעה מגדל גם על השקעה בשותפות ייעודית בתחומי האנרגיות המתחדשות, ביוזמת אפקון, בהיקף של כ-44 מיליון אירו. היא ביצעה עד כה שורה של השקעות בתחום, בהן השקעה של מיליארד שקל בקרן הדנית Copenhagen Infrastructure Partners IV הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות; השקעה של כ-300 מיליון שקל ב-BayWa Renewable Energy, חברת צמיחה בינלאומית הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות והשקעה ייחודית של כ-200 מיליון שקל בקרןAMUNDI PLANET  שהוקמה בשותפות בין גופים מוסדיים גדולים מרחבי העולם במטרה לפתח את שוק האג"ח הירוקות במדינות מתעוררות.

לדברי גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח: "ההשקעה המשמעותית שלנו בפעילות דוראל בארה"ב משקפת את אמוננו הרב בתחום ובאופן ספציפי בפעילותה של דוראל. ההשקעה משתלבת עם אסטרטגיית מגדל בהשקעה בתשתיות ליבה בשילוב עם מדיניות ה-ESG, במסגרת מדיניות זו התחייבה מגדל להשקיע למעלה מ-3 מיליארד שקל בשנה בהשקעות Net Positive".

יקי נוימן, מנכ"ל דוראל: "החיבור עם מגדל ביטוח, בה אנו רואים שותפה אסטרטגית, צפוי להעצים ולהאיץ את הפעילות הרחבה של דוראל בצפון אמריקה. הייחודיות של דוראל והיתרון התחרותי הבולט שלה בייזום ופיתוח פרויקטים גדולים בתחום האנרגיות המתחדשות, בתוספת ההבנה העסקית ויכולות המימון של מגדל, מהווים הזדמנות צמיחה משמעותית לחברה, במיוחד לאור תוכנית התשתיות החדשה של ממשל ביידן, המעניקה רוח גבית לתחום האנרגיות המתחדשות בארה"ב".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email