ערכתם ביטוח דירה לקראת נסיעה לחו“ל?

ציידו את המבוטח בעצות שימנעו פריצה לביתם וישאירו אתכם עם תיק רווחי בחברת הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מבוטחים רבים פונים אלינו לביצוע ביטוח דירה רק לפני נסיעה לחו“ל, או כשהם אמורים להיעדר מהבית לתקופה מסוימת. כסוכנים, אנו מוכרים להם את הכיסוי המרבי והמורחב ביותר. יחד עם הפוליסה, כדאי לצייד אותם בכמה עצות חינמיות שימנעו את הפריצה לבית בהיעדרם, וגם – לא פחות חשוב – ישאירו אותנו הסוכנים עם תיק רווחי בחברת הביטוח.

עונת החופשות בפתח ורבים מהנוסעים לחו“ל משאירים את הבית לא מאויש במהלך החופשה. בתקופה זאת נרשמת מדי שנה עלייה בפריצות לדירות, וכתוצאה מכך עלייה בתביעות רכוש המוגשות לחברות הביטוח.

היזהרו בלשונכם

הכלל ”היזהרו בלשונכם“ מקבל משמעות יתרה, כשמדובר בנסיעות לחו“ל לחופשות ארוכות. חלק לא מבוטל מאתנו נוהגים לספר על הנסיעה הצפויה לכל מי שמעוניין לשמוע, למשל בזמן המתנה במספרה או בתור לפקיד הבנק, כאשר אנו מגיעים למשוך מט“ח.

חשוב לזכור שהכרזה פומבית כזו מגיעה לעתים לאוזניים לא רצויות. כמו כן, מניתוח אירועי פריצה בעבר, הן על ידי משטרת ישראל והן על ידי חוקרים פרטיים בשליחות חברות הביטוח, מתברר שכדאי להימנע מהודעה כזאת אפילו לעוזרת הבית או לגנן – גם אם הם עובדים קבועים וותיקים ונחשבים אצלכם לבני בית.

בשנים האחרונות יש אף המגדילים לעשות ודואגים לדווח על הנסיעה באינטרנט וברשתות החברתיות השונות, אפילו כמה ימים לפני הנסיעה, מה שנותן לכל מיני גורמים שהות להתכונן. אין טעות חמורה מכך, שכן אנשים שרובם אינם מקרב ידידינו הקרובים נחשפים למידע ברשתות אלו. בכל הקשור לנסיעה עתידית, רצוי לאמץ את המשפט הידוע: ”אף פעם לא הצטערתי על מה שלא אמרתי“.

שינוי הרגלים וטיפים

אז איך נסווה את הנסיעה? כשאתם מזמינים מונית לשדה התעופה או לתחנת הרכבת הקרובה, רצוי שלא לדווח על כתובת האיסוף – אלא על בית ברחוב סמוך או כמה בתים מהכתובת המדויקת, שם גם תמתינו לנהג המונית.

אם אתם נוסעים לשדה התעופה ברכבת או באוטובוס, רצוי לחבר את התג שבו רשומים שמכם וכתובתכם למזוודה רק בהגיעכם לשדה התעופה. מתברר שברכבת לנתב“ג מסתובבים כל מיני ”ציידי כתובות“, ואין יותר קל עבורם, אם שמכם מונח לפניהם על תג המזוודה.

כדאי לבקש משכן קרוב לרוקן את תיבת הדואר שלכם פעם ביומיים לפחות. כמו כן, רצוי שאדם מטעמכם ישנה את מיקום חניית כלי הרכב שלכם ליד הבית כל כמה ימים. כדאי להשאיר אור דולק בחדרים ורדיו פועל. הפעולות האלה יקרינו כלפי חוץ שהכל מתנהל בבית כרגיל.

בנוסף, לא חייבים לדווח למכוני כושר, למועדוני חברים ולקאנטרי קלאב על הקפאת מנוי בשל נסיעה. אפשר בהחלט לקבל הקפאה רטרואקטיבית אם תוכיחו גם לאחר הנסיעה ששהיתם בחו“ל.

לסיכום: כדאי להזכיר למבוטחים שאפשר תמיד לדווח בפומבי על נסיעה צפויה לחו“ל, אבל האם יקרה משהו אם הם יעשו זאת רק לאחר שיחזרו?

בנוסף, ביצוע ביטוח דירה לפני נסיעה הוא דלת כניסה לביטוחים נוספים שניתן לשייך לנסיעה, דוגמת ביטוחי נסיעות, תאונות אישיות והרחבת ביטוח חיים קיים.

נסיעה טובה וחופשה נעימה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email