"עשינו דרך ארוכה, אבל אנחנו עדיין נדרשות להיאבק על מעמדנו"

כך אמרה יו"ר הוועדה להעצמה נשית בלשכה בכנס שנערך היום בכפר המכבייה בסימן "סוכנות מחוברות לבריאות"; מנכ"ל איילון ביטוח: "מרגישים את האחווה שיש פה ומרגישים את הכוח הנשי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השתתפות שיא של כ־420 סוכנות ביטוח ומנהלות משרדים נרשמה בכנס נשים בענף הביטוח, ה־5 במספר שעורכת לשכת סוכני ביטוח, שהתקיים היום בכפר המכבייה ברמת גן. הכנס, שנערך תחת הכותרת "סוכנות מחוברות לבריאות" אורגן על ידי הוועדה להעצמה נשית בלשכה בראשות סו"ב מיכל וינצר. את הכנס הנחו בכישרון רב חברות הוועדה, סוכנות הביטוח יפית תמיר ומירב ג'והן, לצד המנחה המקצועית נטלי רותם. האירוע התקיים בשיתוף עם איילון ביטוח, שמלווה את הוועדה כבר שנים, והחברות דרכים, ד"ר פח וצבע, פספורט כארד, קופל גרופ, שגריר, אילן שמשות, בנק יהב, ישראכרט וקבוצת משגב.

סו"ב מיכל וינצר | צילום: גיא קרן

בדברי הפתיחה שלה סיפרה (לאחר הקרנת סרטון בנושא) וינצר על השופטת הראשונה בארה"ב, אישה שהיא גם יהודיה, רות ביידר גינסבורג, 84, שהפכה למותג של עוצמה נשית ומודל לחיקוי: "לא צריך כוח פיסי כדי להזיז הרים", אמרה וינצר לקול תשואות הקהל הנשי. "לצערי, בענף הביטוח אין מנהלות חברות ועדיין לא הייתה נשיאת לשכה; עשינו דרך ארוכה, אבל אנחנו עדיין נדרשות להיאבק על מעמדנו, גם בלשכה – הכל תלוי בנו", הדגישה והוסיפה: יש לנו אינטליגנציה רגשית בכמויות, יכולות מעולות ביחסי אנוש, חמלה, יצירתיות וראייה מרחבית היוצאת מהריבוע. אנחנו כאן כדי לשנות ולהוביל שינוי חברתי ומקצועי בחברה, במשק ובענף הביטוח".

וינצר ציינה כי אמנם יש יותר נשים פעילות ובעלות מעמד של ראשי ועדים וסניפים בלשכה: "אבל אנחנו רק 789 נשים סוכנות בלשכה מתוך כ־4,588 חברי לשכה, וזה לא מספיק", ציינה. וינצר סיפרה על מיזם חדש של פורום הנשים המשותף לוועדה ולחברת איילון ביטוח, של מעגלי נשים לטובת נטוורקינג ותמיכה מקצועית לטובת סוכנות הביטוח.

מנכ"ל איילון ביטוח אריק יוגב אמר שכבוד גדול ובעיקר כיף להשתתף בכנס. "זה הכנס הכי מרגש. כיף להיות מיעוט לפעמים. תודה למיכל ותודה גם לליאור רוזנפלד ולרענן שמחי על ההזדמנות לפעול יחד לטובת ענף הביטוח. מרגישים את האחווה שיש פה ומרגישים את הכוח הנשי", אמר יוגב.

הוא הזכיר כי איילון נותנת את החסות הראשית לכנס הנשים זו השנה השנייה ואמר: "הנוכחות שלנו כאן אינה מקרית. אני רואה חשיבות גדולה בקידום נשים ויודע להעריך את התרומה של הנשים באופן כללי ובענף הביטוח בפרט. בכנס של שנה שעברה אמרתי שבכניסה שלי לתפקיד לפני שלוש שנים הייתה בהנהלה המורחבת של איילון אישה אחת והיום יש שמונה סמנכ"ליות. כמעט 40% מהנהלת החברה. לצידן יש עוד עשרות מנהלות מחלקות בתפקידי המפתח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email