פגישת חירום בין הנהלת הפניקס להנהגת הלשכה

גורם בכיר בלשכה: "השטח בוער. לא ירחק היום וסוכנים יחליטו עצמאית להעניש חברת ביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פגישה דחופה התקיימה לאחרונה בין הנהגת הלשכה לבין הנהלת הפניקס. הפגישה נערכה בעקבות גל פניות של סוכנים שטענו כי בחודשים האחרונים מבוצעות פניות של מוקדי המכירות הישירים של הפניקס למבוטחים שלהם בתחומי האלמנטר והפנסיוני בנסיון למכור להם ביטוח בתהליך מכירה ישיר ו/או להקטין להם את דמי הניהול בתחום הפנסיוני ובכך להוציא את סוכן הביטוח מהתמונה. אחד מסוכני הביטוח שהעלה פוסט בפורום סוכנים בפייסבוק ציין כי "מוקד הפניקס פנה למבוטח שלי לצורך בדיקת תיק, כשהוא ציין שהוא מבוטח שלי בהפניקס טען המוקדן שאני משלם יותר בגלל הסוכן". סוכן אחר כתב: "מבוטח שלי קיבל פנייה מהפניקס און־ליין בהצעה זולה משמעותית מהמחיר שאני נתתי לו".

מהנהגת הלשכה נמסר כי הפגישה נקבעה באופן דחוף על מנת לעצור את מחול השדים: "לפני מספר חודשים הגענו להבנות עם הנהלת הפניקס בכל מה שקשור למוצרי האון־ליין שכללו נהלים ברורים, בינהם: לא תעשה פניה למבוטחי הפניקס הקיימים, הסוכן יקבל מחירים זהים ושלא על חשבון עמלת הסוכן, ועוד. מאז בהחלט היה שקט עד שלאחרונה חזרו התלונות ובעיקר בתחום הפנסיוני, אבל לא רק, שכללו גם תלונות על נוסח הפנייה המזלזלת של המוקדנים כלפי הסוכנים.

אייל בן סימון | צילום: פביאן קולדורף

בסיומה של הפגישה הובטח על ידי הנהלת הפניקס לחדד את הכללים מרמת המנכ"ל עד אחרון העובדים והובטח על ידה כי יערך מעקב אחר ביצוע הנהלים.

גורם אחר בהנהגת הלשכה אמר: "כבר נשמעים קולות בשטח על ידי התארגנויות ספונטניות של סוכנים הקוראות להעניש חברת ביטוח וזאת תהיה מכה כואבת לכל חברה. אני קורא לכל יצרן להתעשת היום כדי לא להגיע למצבי קיצון כגון אלה".

עוד נודע כי מספר ימים לפני ראש השנה קיימו כ־25 בעלי סוכנויות ביטוח גדולות העובדות עם הפניקס ישיבת חירום בה עלו טענות קשות כנגד החברה.

מהנהלת הפניקס נמסר: הפניקס מחויבת לסוכניה ותמשיך שלא להציע הצעות ללקוחות סוכני הפניקס.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email