פוליסת ביטוח מקיפה חדשה לתעשיית הטכנולוגיה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ההתפתחות הדינמית של תעשיית הטכנולוגיה מחייבת עדכון בפוליסות הביטוח. חתם הביטוח האנגלי Chubb עדכן את פוליסות הביטוח למפתחים, היצרנים והמשווקים ומעתה פוליסת הביטוח החדשה תכלול גם כיסוי ביטוחי למתקפות הסייבר.

פוליסת הביטוח החדשה של חתם הביטוח כוללת חבילת ביטוחים בפוליסת Masterpackage ומאפשרת לרכוש אותה בשלמותה או שתתואם לדרישות המבוטח. המבוטחים לא יצטרכו להמתין עד שכל המבטחים יחליטו לבטח את החברה, כי כל הביטוחים בפוליסה החדשה תינתן על ידי קונסורציום של מבטחים, דבר המבטיח גם טיפול מהיר בתביעות שיגישו המבוטחים.

מה כוללת הפוליסה החדשה? היא כוללת כיסוי ביטוחי, בין היתר, לסייבר, אחריות מקצועית, מתקפות סייבר, אחריות מעסיקים, חבות מוצר, ביטוח ימי, גניבת עובדים, מתקפת טרור, שיבוש לפעילות החברה ונזקי רכוש. הפוליסה החדשה משווקת בשלב זה בבריטניה ובאירלנד.

חשש מהתייקרות הביטוח הימי לאחר ההתקפה על מכליות הנפט

חשש מהתייקרות נוספת של פרמיות הביטוח הימי למכליות נפט המפליגות במפרץ עומאן כדי לספק נפט למערב אירופה והמזרח הרחוק. זאת בעקבות המתקפה של איראן על שתי מכליות נפט ששטו במפרץ עומאן. מטעני הנפט במכליות הוערכו בשווי של 53 מיליון דולר. פרמיות הביטוח הימי למכליות נפט התייקרו כבר בסוף חודש מאי. אחת המכליות בוטחה על ידי חברת הביטוח DNK ואילו המכלית השנייה מבוטחת על ידי Hellenic War Risks Club.

אם בקרוב יתייקר הביטוח הימי? | צילום: Shutterstock

ברוקרים בסינגפור מסרו, כי בימים האחרונים סירבו חברות ספנות לשגר מכליות נפט לנמלים במפרץ עומאן כדי להוביל נפט מחוץ לאיזור. החברות הביעו דאגה ממתקפות איראן והייקור של פרמיות הביטוח. לפי דיווחים, פרמיות הביטוח של מכליות נפט התייקרו מאז סוף מאי, עת היתה ההתקפה הראשונה על מכליות נפט, בשיעור של 15%־5%.

נציגי חברת שמאות הולנדית נשלחו לבצע הערכת הנזקים שנגרמו למכליות הנפט. השמאים נשלחו על ידי חברות הביטוח שמבטחות את מכליות הנפט, שאחת בבעלות חברת ספנות הרשומה בסינגפור והמכלית השנייה רשומה בברמודה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email