"פוליסת הנסיעות שמציעה סלינגר תמחק את ביטוחי החינם של חברות האשראי"

כך מעריכים מומחים בענף. הלשכה מברכת על טיוטת החוזר שיצאה לאחרונה אך תדרוש שההוראות החדשות יחולו גם על פוליסות קבוצתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות טיוטת החוזר של דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח, לגבי התאמת והרחבת הפוליסה לביטוח נסיעות לחו"ל, טוענים גורמים בכירים בענף כי "ההוראות החדשות יעלימו את פוליסות החינם שמציעות חברות האשראי ורחוקות מלהתאים להוראות המפקחת".

לדברי אותם בכירים, חברות האשראי יצטרכו גם הן להתאים את עצמן לכיסויים המותאמים למבוטח וליעד הנסיעה, ולכן, או שהן יחלו לגבות כסף על הביטוח, או שהן יפסיקו לשווק אותו. אותם בכירים אף מעריכים כי לאור הטיוטה, צפויה התייקרות של ביטוחי הנסיעות בחברות הביטוח הפרטיות ואף בקופות החולים, שעד כה מכרו את הביטוחים האלו תמורת תעריפים זולים במיוחד כמו 1.5-2 דולר ליום.

סלינגר. בעקבות החוזר מחיר הפוליסה צפוי לעלות | צילום: דוברות האוצר
סלינגר. בעקבות החוזר מחיר הפוליסה צפוי לעלות | צילום: דוברות האוצר

לשכת סוכני ביטוח מתכוונת להודיע כי היא מברכת על טיוטת החוזר, בעיקר משום שהחיתום על פוליסת ביטוח הנסיעות יצטרך להיעשות באופן מקצועי, כלומר על ידי סוכן ביטוח. "אנחנו נשב בשבוע הבא בוועדת הבריאות של הלשכה ונגבש המלצות שיוגשו למפקחת על הביטוח בנושא הרחבת פוליסות הנסיעות לחו"ל", מספר יואל זיו, יו"ר הוועדה, ל"ביטוח ופיננסים". "זה נכון שההרחבות הן לטובת המבוטח, אך זאת בתנאי שהן יחולו גם על פוליסות קבוצתיות כמו אלו הנמכרות על ידי חברות כרטיסי האשראי וקופות החולים".

"הנושא אינו גמור"

בנוסף, בג"צ יתבקש להכריע בשבועות הקרובים בנושא עתירת סוכני הנסיעות ויועצי התיירות בדרישתם להמשיך ולמכור פוליסות אלו כבעבר. בטיוטה שנייה לחוזר "מעורבות גוף שאינו בעל רישיון בשיווק ומכירה של מוצר ביטוח שאינו ביטוח קבוצתי" ("חוזר הלידים"), קובעת המפקחת כי סוכני נסיעות יוכלו לשווק ביטוח נסיעות ללא חיתום רפואי ולתקופה קצרה יותר מ־30 יום. יחד עם זאת, נאסר עליהם לבצע את המכירה עצמה כך שתוכל להתבצע רק באמצעות גופים מורשים כמו חברת או סוכן ביטוח.

לאחר סוכות צפויים סוכני הנסיעות להגיש את עמדתם בנושא זה ובית המשפט העליון יצטרך להכריע סופית בסוגיה. "אנחנו מאד דרוכים לקראת הדיון המכריע בבג"צ. הנושא אינו גמור", אומר זיו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email