פיצוץ במו"מ בין הנהלת כלל ביטוח לעובדיה

ועד העובדים מאיים בסכסוך עבודה ומאשים את החברה ב"הטלת גזירות על העובדים בשעה שהיא מרוויחה מיליארדי שקלים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ועד עובדי כלל ביטוח פוצץ את המשא ומתן שהוא מנהל עם הנהלת החברה על הסכם קיבוצי חדש. הוועד מזהיר כי יודיע על סכסוך עבודה בימים הקרובים.

לטענת ועד העובדים, "בישיבת המשא והמתן האחרונה הוצגה בפני ועד העובדים רשימת דרישות של ההנהלה כלפי העובדים ובהן: ביטול יום המחלה הראשון, סירוב לחלק בונוסים לפי רווחי החברה בשנת שיא, פיטורי עובדים במקביל לגיוס מנהלים נוספים, ביטול משכורת 13 וביטול עבודה מהבית".

רוני רז. צילום: באדיבות כלל ביטוח

יו"ר ועד עובדי כלל רוני רז מזהיר: "לא ניתן להנהלת כלל להטיל גזירות על העובדים. חברה אשר הרוויחה בזכות עובדיה למעלה ממיליארד שקל בשנה האחרונה החליטה להעניש את העובדים על הצלחותיהם ולהפיל עלינו תוכנית גזירות. בזכות העבודה הקשה שלנו החברה הגיעה לרווחי שיא, ובזמן שמנהליה הבכירים מקבלים בונוסים במיליונים ומשכורות עתק – מחלקים לעובדים פירורים ומאיימים עלינו בפיטורים – זה לא יקרה. כפי שהוכחנו זאת בעבר, אם נדרש נדע גם להיאבק וגם לנצח. החלטנו להפסיק את המשא ומתן באופן מיידי ובימים הקרובים נחליט על סכסוך עבודה בכל החברה".

שנים מאתגרות

בתגובה, שלח מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה, איגרת לעובדי החברה בה כתב: "הבוקר פרסם ועד עובדי החברה מכתב חריף, בנוגע למשא ומתן המתקיים בימים אלה, לחידוש ההסכם הקיבוצי. לא נגיב כאן למשפטים שנכתבו, רק חשוב לי להדגיש, כי ההנהלה ואנוכי מחויבים לרווחתכם ועושים את כל שנדרש כדי להגיע להסכמות במסגרתן תוכלו ליהנות ממענק מוגדל או נופש מיוחד בגין שנת 2021.

"חשוב לנו להביע את הערכתנו הרבה לעשייה החשובה שלכם, בשנה של שיא בתוצאות החברה, ואנו נעשה זאת.

"בנוסף, מתקיים משא ומתן לשנים הבאות אשר צפויות להיות מאתגרות מאוד ומחייבות את כולנו לנהוג באחריות. עם זאת, בכוונתנו להגיע להסכמות במסגרתן בשנים של תוצאות כספיות טובות, אתם העובדים, תקבלו הטבות משמעותיות מעבר להסכם הנוכחי.

"אני קורא לוועד החברה שלא להיגרר לפרסומים מסוג זה, ולהמשיך לסכם את הדברים בצורה מכובדת סביב שולחן הדיונים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email