פציעת שחקני הפרמיירליג ביטוח חובה למטפסי האוורסט בבריטניה בראי הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הפציעות של הכדורגלנים בעונת המשחקים 2018-19 בליגת הכדורגל האנגלית היוקרתית עלתה לחברות הביטוח 221 מיליון ליש"ט. המועדון שבו היה המספר הגדול של פצועים בליגה, 63 שחקנים, היה מנצ'סטר יונייטד שקיבל פיצויים שהסתכמו בכ-25 מיליון ליש"ט. זאת מתברר מסקר של ברוקר הביטוח מארש.

מאידך, המועדון שקיבל את סכום הפיצויים הגבוה היה מנצ'סטר סיטי שקיבל 26.3 מיליון ליש"ט עבור 44 פציעות. במקום השני מבחינת פציעות שחקנים נמצא מועדון ליברפול עם 50 פציעות, עליהן קיבל 15 מיליון ליש"ט מהמבטחים. במקום השלישי צ'לסי עם 50 פציעות, עליהן קיבל 11.4 מיליון ליש"ט, במקום הרביעי מועדון טוטנהאם עם 61 פציעות עליהן קיבל 17.8 מיליון ליש"ט מחברות מהביטוח ובמקום החמישי ארסנל עם 49 פציעות, עליהן קיבל 24 מיליון ליש"ט. סוגר רשימת המועדונים היוקרתיים מנצ'סטר יונייטד.

ביטוח לשחקני הפריימליג | צילום: Shutterstock

לינוקס באטן ממארש ציין, שבעונת הכדורגל החולפת נרשמה עליה במספר הפציעות של שחקני כדורגל בפרמיירליג, במיוחד בחודשי אוגוסט-דצמבר. זה נובע ממשחקי הגביע העולמי 2018 ועונת כדורגל דחוסה.

ביטוח חובה למטפסי האוורסט

ממשלת נפאל החליטה להנהיג סדרים חדשים למטפסי הר האוורסט, ההר הגבוה בעולם. בצד הדרישה מהמטפסים ברכס הדרומי-מזרחי של ההר לעבור הכשרה מתאימה, הם נדרשים לרכוש פוליסת ביטוח מיוחדת, הכוללת כיסוי הוצאות פעולות הצלה.

הרשויות בנפאל מודאגות מהמספר הגדול של ההרוגים בקרב מטפסי האוורסט בעונת האביב, בחודשים מרץ-מאי, כש-11 מטפסי האוורסט נהרגו, 9 מהם נהרגו ברכס הדרומי-מזרחי. זו היתה אחת העונות הקשות מבחינת מספר ההרוגים. מצב זה הטיל על ממשלת נפאל הוצאות גבוהות בהפעלת כוחות חילוץ, כוללים מסוקים ואנשי צבא.

לפי ההסדרים החדשים, כל מטפס הרים לרכס מעל 6,500 מטר יחויב בקבלת היתר לטיפוס, כאשר ישכור מטפס הרים נפאלי מקצועי, יעבור הכשרה מתאימה ויציג פוליסת ביטוח התואמת את הדרישות של הרשות הנפאלית. המטרה למנוע מאנשים חסרי הכשרה מלטפס לרכסים הגבוהים של האוורסט, בעקבות הביקורת שנמתחה על המספר הגדול של המטפסים בעונה החולפת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email