פרויקט מיוחד: הכירו את הנבחרת החדשה של לשכת סוכני הביטוח (כתבה 3 בסדרה)

בכל שבוע נארח שניים מהנבחרים לתפקידי יו"רים בלשכה, שיספרו על עצמם ועל תוכניותיהם במסגרת תפקידם החדש; והשבוע – מכנסים מקצועיים ועד שיפור החוזים מול חברות הביטוח; יו״ר מחוז המרכז סו"ב גיא לוי-עזר ויו"ר מחוז השרון סו״ב מושיק בן פורת
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב גיא לוי עזר, יו"ר מחוז מרכז

"מחוז המרכז יהיה מגובש, דינמי, מורגש ומשפיע"

בן 46, נשוי + 2
ותק: סוכן ביטוח כ-20 שנה, חבר לשכה 6 שנים
תפקיד בקדנציה קודמת: יו"ר סניף חולון/בת-ים/אזור
התמחות: כל סוגי הביטוח, למעט ימי
בעל סוכנות "ביג גיא ביטוח ופיננסים" בחולון

"הדבר החשוב ביותר העומד לנגד עיני בתפקיד יו"ר המחוז הוא לגבש את סוכני המחוז כך שיהיה דינמי, מורגש, משפיע ומאוחד. לשם כך, בשלב ראשון אצרף את סוכני המחוז לקבוצת הווטסאפ החזקה של הסניף, אותה אני מטפח מתחילת הקדנציה הקודמת.

לצד הגיבוש והאחדות, עומדת לפניי מטרה לא פחות חשובה והיא הגדלת מספר חברי המחוז. לשם כך אפעל להחזיר את הפורשים מהלשכה ולגייס סוכנים חדשים״.

מה המשימות המרכזיות שהצבת לעצמך בקדנציה החדשה?
״בצד המקצועי – אנחנו מתחילים לתכנן את הכנסים וההשתלמויות שנקיים במחוז בשנה הקרובה; אני מנסה להיות קשוב לצרכי הסוכנים ולשמוע מהם מה הם רוצים ומה הם צריכים. לא נפעל על אוטומט – הנושאים יישקלו וייבחרו בהתאם לביקוש להם. יהיו גם הפתעות, אבל הפתעות לא מגלים מראש.

לכל הכתבות בסדרת "הכירו את הנבחרים"

״ברמת הלשכה כולה – ככל שהלשכה תהיה גדולה יותר, כוחה יהיה משמעותי יותר. לכן המטרה המרכזית בחודשים הקרובים, ולאורך כל הקדנציה, צריכה להיות הגדלת מספר חברי הלשכה, החל מכאלה שנמצאים עדיין בשלבי לימודים במכללה, בהתאם למדיניות נשיא הלשכה”.

גיא לוי עזר | צילום: באדיבות המצולם

סו"ב מושיק בן פורת (CLU), יו"ר מחוז השרון

"נשים את סוכן הביטוח במרכז גם אצל חברות הביטוח"

בן 51, נשוי + 4
ותק: 27 שנה בענף, 25 שנה בלשכה
תפקיד בקדנציה קודמת: יו"ר סניף השרון
התמחות: בריאות וסיעוד, פנסיה וחיים, פיננסים ואלמנטרי
בעלים ומנכ"ל "חושן סוכנות לביטוח ופיננסים" בכפר סבא
משמש גם כיו"ר שלוחת להב בכפר סבא

"נכנסתי לענף הביטוח בגיל 23 ובניתי עצמי בעשר אצבעות; זו הסיבה שאני מכיר מקרוב את קשיי הסוכנים הצעירים ואקדיש להם בסיוע, ליווי והכשרה לקראת הקמת עסק עצמאי משל עצמם, וגם כדי שיוכלו לשפר את איכות השרות והמקצועיות שלהם לטובת לקוחותיהם. ב-1999 סיימתי לימודי CLU והפכתי למקצוען בביטוחי חיים ופנסיה.

״ב-20 השנה הראשונות כסוכן ביטוח עבדתי תחת סוכנות 'שחם', בה הקמתי את סניף כפר סבא.. התפתחתי וצמחתי תחת הליווי של צביקה שוהם, אמנון הירשפלד ז"ל וצביקה ויינשטיין. בתחילת דרכי ליווה אותי יוסי ברקן, מקצוען ומהבולטים בענף, לו אני חייב הרבה מהידע שלי.

״ב-4 השנים האחרונות קיימתי כנסים עם ערך מקצועי בסניף השרון; עמדתי לצד הנהגת הלשכה במאבקה בבג"צ בנושא 'הסדר לרבים' בו ניצחה בסופו של יום.

״אבל גולת הכותרת של פעילותי בלשכה היא הקמת פרויקט 'גמאני נולדתי לנצח", שמנגיש פתרונות ביטוחיים לחולות סרטן ולילדים חולי מחלות קשות; גייסנו סוכנים וסוכנות מקצועיים חברי לשכה שהתנדבו למיזם ומסייעים סיוע משמעותי לאותם חולים וחולות, וכך תורמים לקהילה בה הם חיים״.

מושיק בן פורת | צילום: גיא קרן

מה המשימות המרכזיות שהצבת לעצמך בקדנציה החדשה?
״כיו”ר מחוז השרון ארצה לקדם את מקצועיות ומקצוענות הסוכן באמצעות הכשרות יותר מעמיקות ורציניות, שיתנו להם כלים מעשיים להיות פקטור משמעותי בחיי המבוטחים שלהם.

״יתרה מכך, ארצה לשים את סוכן הביטוח במרכז גם בקשרים שלנו עם חברות הביטוח – שהחברות יידעו מי בדיוק הוא כוח המכירה והצמיחה שלהן.

״בנוסף, אפעל להאדיר בציבור את מחויבות סוכן הביטוח כלפי לקוחותיו ולהעמיד אותו בשורה אחת עם נותני השירותים האחרים לציבור, שעושים זאת ברמה הגבוהה ביותר.

״לצד ההתמקדות בסוכנים הצעירים, אפעל לסייע לסוכנים המבוגרים יותר בכל הקשור לדיגיטציה ורגולציה, שחלקם מתקדים להתמודד איתה. ארצה לבנות עבורם מערכים ייעודיים שיסייעו להם בהתמודדות עם נושאים אלה, וכן לשלב בין סוכנים צעירים לוותיקים כך שכל צד יוכל להעניק ערך מוסף לצד השני באמצעות שיתוף פעולה ביניהם.

״ארצה לטפל גם במסלקה הפנסיונית שאני רואה בה מונופול שנותן שירות ומידע שהוא לא תמיד מדויק; בשיפור החוזים של סוכני הביטוח מול חברות הביטוח, ואפעל לכך שסוכני הביטוח יתנו כבוד אחד לשני ולענף בו אנו חיים ומתפרנסים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email