הכירו את הנבחרים: יו"ר הוועדות חושפים את התוכניות לקדנציה (כתבה 5 בסדרה)

בכל שבוע נארח שניים מהנבחרים לתפקידי יו"רים בלשכה, שיספרו על עצמם ועל תוכניותיהם במסגרת תפקידם החדש; והשבוע – מטיפול בליקויים מול הרגולטור ועד הקלה על הסוכנים בעבודה השוטפת; יו"ר הוועדה הפנסיונית סו"ב אלון דור ויו"ר ועדת רווחה סו"ב רחל כבודי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב אלון דור, יו"ר הוועדה הפנסיונית

"נהיה האוטוריטה המקצועית מול הרגולטור"

נשוי +2
בעל סוכנות עצמאית בחיפה
ותק בענף: 18 שנה, רישיון וחברות בלשכה: 14 שנה
מתמחה בביטוחים פנסיוניים, פיננסים ובריאות

מהן הסוגיות המרכזיות שעומדות בפני הוועדה הפנסיונית בקדנציה הנוכחית?
"הצבנו לעצמנו שלושה יעדים מרכזיים:

1. רגולציה – המטרה היא להפסיק להיות לשכה/ועדה מגיבה ולהיות האוטוריטה המקצועית מול הרגולטור. להעלות בפני רשות שוק ההון נושאים, ליקויים שלא טופלו, שפוגעים בסוכנים ובלקוחות. כך למשל, מסמך ההנמקה – לסוכן כרוכה הפקתו בהרבה עבודה וכסף, והלקוח לא ממש יודע להשתמש בו. נפעל לפשט את מסמך ההנמקה למסמך פשוט וקל יותר להכנה, שהלקוח יידע להפיק ממנו את המירב.

עוד בתחום הרגולציה – נפעל להחזרת מוצרים שירדו מהמדף ולהרחיב את עולם המוצרים הפנסיוני הן בתחום החיסכון והן בתחום הביטוח.

סו"ב אלון דור | צילום: אריאל שנדלמן

אחד הנושאים המרכזיים בשיתופי הפעולה שלנו עם רשות שוק ההון יהיה תוכנית הממונה "פנסיה 2025", שמתמקדת בעולם הדיגיטלי. אנחנו נביא בפני הרשות את האינפוטים שלנו לטובת הסוכן והלקוחות. הרעיון בבסיס התכנית הוא מצוין, אבל יש לנו תובנות מהשטח שיסייעו לביצוע בפועל של התכנית.

לכל הכתבות בסדרת "הכירו את הנבחרים"

2. המסלקה – נטפל בליקויים שפוגעים ביכולת של הסוכן להשתמש במסלקה, כשלצד התיקונים נפעל לפתח כלים חדשים לטובת הסוכן.

3. בניית וביצוע הדרכות והשתלמויות בשיתוף פעולה עם המחוזות, הסניפים והמכללה. חברי הוועדה הפנסיונית ייצאו לשטח, ישתתפו בכנסים מקצועיים, עד לרמת הסניף הבודד".

סו"ב רחל כבודי, יו"ר ועדת רווחה

"בזכות כוחה של הקבוצה ניתן להקל על היחיד"

בזוגיות עם יאיר + 3 ילדים – לידור 31, מהנדס; קורל 28, תואר בחינוך, עכשיו בלימודי ביטוח ונכנסת כדור שני לעסק; שיר 18, חיילת, בימים אלה מתחילה קורס קצינים.
ותק: כ-33 שנה בענף הביטוח, חברת לשכה מעל 20 שנה.
בעלים של סוכנות ביטוח "גל ביט מקצוענות בביטוח – רחל כבודי" בירושלים.
מתמחה בביטוחי חבויות, סייבר, דירקטורים ונושאי משרה ורכוש. בין מבוטחיה נמנים גופים ממשלתיים, רשויות  עסקים גדולים, אי קומרס, לוגיסטיקה ועוד.
תפקיד בקדנציה הקודמת: חברת מועצה ויו״ר מערך יחסי הציבור וקשרי החוץ.

מהן הסוגיות המרכזיות שעומדות בפני ועדת הרווחה בקדנציה הנוכחית?
"בקדנציה הנוכחית ניתן לי הכבוד לכהן בתפקיד יו״ר ועדת הרווחה; מדובר בוועדה חשובה ביותר –  בזכות הכוח הקבוצתי שלה ניתן להקל על היחיד החל מהעזרה הבין אישית ועד כמובן להיבט הכלכלי; בענף הביטוח ההוצאות הינם רבות בתפעול השוטף ומטרתנו היא להקל עד כמה שאפשר בהיבטים אלו.

רחל כבודי. צילום: גיא קרן

"תפקידה של ועדת הרווחה הוא בקביעת האסטרטגיה ומדיניות הרווחה לטובת חברות וחברי לשכת סוכני הביטוח, החל ממלגות, השתלמויות מקצועיות, קניות קבוצתיות ועד לשירותים חברתיים לטובת החברים.

"לשמחתי, אני נכנסת בנעליו של קודמי לתפקיד חברנו מאיר רוטברג שעשה עבודה חשובה וטובה ומכאן יש לנו קרקע פוריה להמשיך ולפתח למען ציבור סוכנות וסוכני הביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email