פרופ' מנחם ברנר מונה ליו"ר הוועדה המייעצת לרשות שוק ההון

ברנר יחליף את פרופ' אבי בן בסט שכיהן בתפקיד ב-5 השנים האחרונות. הממונה ברקת: הידע הרחב שלו וניסיונו רב השנים יסייעו לרשות להמשיך ולפעול לטובת פיתוח השוק והמשק הישראלי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פרופ' מנחם ברנר מונה לתפקיד יו"ר הוועדה המייעצת לרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. הוא מחליף את פרופ' אבי בן בסט שסיים את תפקידו.

פרופ' ברנר הינו מהמומחים המובילים בעולם בתחום המימון ומכהן כפרופסור אמריטוס באוניברסיטת ניו יורק. עבודת המחקר שלו יחד עם פרופ' גלאי הביאה, בין היתר, לפיתוח מדד התנודתיות בבורסה בשיקגו (מדד ה-VIX). הוא בעל תואר שלישי במימון וכלכלה מטעם אוניברסיטת קורנל בניו יורק, בעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת קורנל, ובעל תואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית. ברנר מילא שורת תפקידים בכירים באקדמיה ובייעוץ לגופים פיננסים בינלאומיים ומשמעותיים. בעברו שימש כיועץ לבנק ישראל, לרשות ניירות ערך ולבורסה הישראלית והאמריקאית, כמרצה בכיר באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת ניו יורק וכחבר הועדה המייעצת לבנק העולמי בתחום שוקי הון במדינות מתפתחות.

דר' משה ברקת | צילום: אוראל כהן
ניסיון בינ"ל

הוועדה המייעצת לרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון פועלת מתוקף חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים, כשתפקידה הינו לייעץ לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון בענייני עבודת הרשות וביניהם מתן רישיונות מבטח, רישיונות סוכן ביטוח, השקעות הגופים המוסדיים ובכל עניין אחר כנדרש על פי חוק.

ד"ר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון: "אני שמח מאוד על מינויו של פרופ' מנחם ברנר ליו"ר הוועדה המייעצת לרשות. פרופ' ברנר בעל שם בינלאומי בתחומי המימון ושוק ההון והינו בעל ידע רב בתחומי פעילותה של הרשות. אני מברך על כך שאדם בעל שיעור קומה בינלאומי כזה עומד בראש בוועדה המייעצת לרשות. אין לי ספק כי הידע הרחב שלו וניסיונו רב השנים יסייעו לרשות שוק ההון להמשיך ולפעול לטובת פיתוח השוק והמשק הישראלי, תוך הבטחת טובת ציבור המבוטחים והחוסכים בישראל. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לפרופ' בן בסט על מילוי תפקידו במסירות רבה כיו"ר הוועדה בחמש השנים האחרונות, ומאחל לו הצלחה רבה בהמשך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email