פתרון מתקדם: הראל תציע פלטפורמה לחישוב הסיכון האקטוארי

החברה עולה לענן של מיקרוסופט ותספק כלי שיסייע חלק את עומסי העבודה האקטואריים בחברות הביטוח; סמנכ"ל הראל מחשבים: "נאפשר עמידה באתגרים ורגולציות חדשות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הביטוח הראל המשמר מחשבים (הזרוע הטכנולוגית של קבוצת הראל ביטוח ופיננסים) תשתמש בפלטפורמת הענן של מיקרוסופט Azure, בכדי לחלק בצורה מיטבית את עומסי העבודה האקטואריים הגדלים בחברות הביטוח, כאשר מודלי הסיכון נעשים מורכבים יותר ויותר וכן העמידה הנדרשת בהוראות רגולטוריות חדשות.

(Willis Tower Watson) WTW חברת ניהול הסיכונים הוותיקה בשיתוף פעולה עם מיקרוסופט, יצרו שירות המאפשר התייעלות ויצירת מודל ייחודי המספק פתרון גמיש לחברות ביטוח להריץ מודלים פיננסים המשקפים נכונה את מודלי התוחלת העסקיים ולאמץ צרכים עסקיים משתנים. הרצת המודל על פלטפורמת הענן של מיקרוסופט מאפשרת לשלוט במהירות ובעוצמה במשאבי המחשוב הרבים הנדרשים להצלחת תהליך חישוב האקטוארי המורכב וזמן ההרצה הנדרש.

אייל אפרת, מנכ"ל הראל המשמר מחשבים | צילום: מיה כרמי-דרור

הרצה של מודל סיכון אקטוארי היא מבצע הערכה אינטנסיבי אשר מעסיק אלפי ליבות שרתים, עם עומסי עבודה לא אחידים רבים כמו הערכות שווי חודשי ורבעוני. בשל משקלי העבודה עתירי המחשוב הללו, מוצאים עצמם אקטוארים במגבלה כשהם משתמשים במערכות מחשוב רשת, חסרי גמישות ויכולת התאמה להיקפים גדולים יותר. כתוצאה מכך עולה הצורך לקיבולת חישוב ששירותי הענן של מיקרוסופט מספקים.

שירותי ענן מתאימים במיוחד למודלי סיכון ומהווים עבורם פתרון היות וניתן באמצעות Azure לספק למערכת חישוב כוחות מחשוב בצורה כמעט אינסופית, באמצעות מתן גישה ליותר כוח מחשוב כשעולה הצורך, בלי ההכרח לנהל אותו בשרתים פנימיים יקרים. בנוסף, הענן מאפשר ניהול אופטימלי של משאבי המחשוב, ניצול מסגרת התקציב, יכולות הלמידה ושיפור השליטה בתהליך.

הפתרון, שהוטמע במלואו על פלטפורמת Azure של מיקרוסופט, מאפשר להתאים את המודל בזמן אמת ולהריצו שוב על מנת לבחון פרמטרים והשפעתם על המודלים האקטוארים. הדבר מתורגם לחסכון כספי ולהתייעלות עבור חברת הביטוח הראל שעד עתה נסמכה על שרתיה לטובת החישובים האקטואריים. את הפרויקט הובילו חטיבות ה-Services והמגזר העסקי במיקרוסופט ישראל.

שי  גלילה, סמנכ"ל בהראל המשמר מחשבים, מסר: "הראל ממשיכה להתפתח מבחינת השימוש בכלים ויישומים טכנולוגיים ובמסגרת זו היא משתמשת בטכנולוגיות פורצות דרך המשלבות חדשנות ויצירתיות יוצאות דופן. כחלק מאסטרטגיה זו, אימצה קבוצת הראל שימוש בענן של מיקרוסופט המאפשר לעמוד באתגרים ורגולציות חדשות בתחום האקטואריה המחייבים פיתוח סביבת עבודה טכנולוגית, דינאמית ומתקדמת".

ניר אלפנדרי, סמנכ"ל חטיבת ה-Services של מיקרוסופט ישראל: "מיקרוסופט שמה לעצמה למטרה להוביל ארגונים בתהליכי טרנספורמציה ולהביא לשיפור ויעילות עסקית באמצעות הענן שלה. מיקרוסופט והראל שותפות בעשייה מזה שנים רבות ואנחנו בהחלט שמחים להמשיך את השותפות במסע המרשים שחברת הראל מבצעת בשנים האחרונות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email