צווי הרחבה שנחתמו ב-2014 משפרים את תנאיהם וזכויותיהם של עובדי קבלן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המאבטחים והשומרים שמוצבים בכניסה לקניונים, מרכזי בילוי הומים, מוסדות ומפעלים, כמו גם עובדי הניקיון, עושים עבודת קודש חשובה והכרחית. אבל עדיין הם נקראים בפי כל עובדים "שקופים": רובנו נוטים להתעלם מקיומם, אדישים אליהם, נאנחים ופותחים את התיק כשהם מבקשים ועונים ב"לא" חסר סבלנות, כששואלים אותנו אם אנחנו נושאים נשק, או עושים פרצוף כשהם מבקשים מאתנו לזוז מעט כדי שיוכלו לנקות.

גם תנאי העבודה שלהם לא מזהירים: הם נחשבים לעובדי קבלן, בעלי זכויות מועטות ושכר נמוך. ב-2014 חלה סוף סוף פריצת דרך משמעותית בענפי האבטחה והניקיון: ההסתדרות והארגונים המייצגים את החברות חתמו על הסכמים קיבוציים כלליים בענפים, ושר הכלכלה נפתלי בנט חתם על צווי הרחבה שחלים על כל השחקנים.

למעשה כך הושוו שכרם ותנאי העסקתם של עובדי הניקיון והשמירה במגזר הפרטי לתנאים החלים כבר על חבריהם המועסקים במגזר הציבורי. אמנם מ-2014 כבר נפרדנו לפני יותר מחודש, ומהממשלה הנוכחית ניפרד ממש בקרוב, אבל חשוב לזכור את עקרונות צווי ההרחבה עבור לקוחותיכם: באוקטובר חתם בנט על צו ההרחבה לענף האבטחה והשמירה שמחיל את ההסכם הקיבוצי שנחתם ביולי 2014 בין ההסתדרות לבין ארגון חברות האבטחה הפרטיות.

בהסכם נקבע שכר מינימום ענפי בשיעור 25.5 שקל בשעה לעובד אבטחה ו-26.6 שקל לאחראי אבטחה; ניתנה זכות להפרשות פנסיוניות מלאות בעד רכיבי שכר וכן עבור דמי הבראה; נקבע כי כל מעסיק מחויב לבצע הפקדות לקרן השתלמות בתום חודשיים של עבודה; מאבטחים יהיו זכאים לרכוש מזון במזנון המסובסד על ידי מזמין השירות, בסכום זהה לזה שמשלמים עובדי מזמין השירות.

עוד נקבע בהסכם כי חברות האבטחה יחויבו להעניק לעובדים שי לרגל ראש השנה ופסח בגובה 212.5 שקל, שיעודכן מעת לעת ויינתן אך ורק בכסף. בנוסף, כשמוענקת מתנה לעובדי מזמין השירות, כמו סלסלת פירות לט"ו בשבט, יחויב מזמין השירות בהענקת מתנה זהה למאבטחים. ההסכם אינו חל על עובדי אבטחה שמועסקים ישירות על ידי מזמיני השירות ואינו חל על עובדים מתחת לגיל 18 ועובדי מטה.

ההסכם הקיבוצי בענף האבטחה והשמירה נחתם לאחר שינויים רגולטוריים נוספים שהתרחשו בענף באחרונה: בינואר 2012 יצא חוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם שקובע איסור התקשרות עם קבלן כוח אדם או קבלן שירות שאינו בעל רישיון על פי חוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם מ-1996. בנוסף, ביוני 2012 נכנס לתוקף החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה במטרה להגביר ולייעל את אכיפת דיני העבודה באמצעות מנגנון חדש לאכיפת זכויות עובדים: העיצום הכספי וההתראה המינהלית. במסגרת החוק תוחמה האחריות של מזמיני שירות בתחומי השמירה, האבטחה, הניקיון וההסעדה בהליכים מינהליים, פליליים ואזרחיים.

בתוך כך, בפברואר 2014 חתם בנט על צו הרחבה שמחיל את ההסכם הקיבוצי שנחתם כבר ביולי 2013 בין ההסתדרות לבין הארגון הארצי של חברות הניקיון, על כל עובדי הניקיון המועסקים במגזר הפרטי. צו ההרחבה מעלה למעשה את השכר ואת התנאים הנלווים של עובדי הניקיון במגזר הפרטי ב-20%. הצו קובע שעובדי ניקיון במגזר הפרטי המועסקים במשרה מלאה יקבלו שכר של 4,646 שקל בחודש, לעומת 4,300 שקל כיום (מנהל משמרת בתחום הניקיון יקבל 4,852 שקלים). עובדי הניקיון זכאים לקרן השתלמות מאוקטובר.

הפרשות המעסיק לקרן הן בשיעור 7.5% מהשכר, בעוד שהפרשות העובד הן בגובה 2.5% מהשכר החודשי. ההפרשה לקרן פנסיה עבור עובדי הניקיון גדלה ל-21.83%. דמי ההבראה שמקבלים עובדי הניקיון הם 423 שקל ליום הבראה – סכום הגבוה ב-13% מהנהוג לפני הצו. מספר ימי ההבראה נקבע על פי הוותק של העובדים. צו ההרחבה גם קבע שיופרש סכום כסף לקופת גמל, כנהוג לגבי עובדי מדינה. העובדים גם יקבלו שי לחג פעמיים בשנה, תוך שעלות כל שי תהיה לפחות 212 שקל. בנוסף לזה, עובדי הניקיון זכאים לארוחות במחיר מסובסד במקום העבודה וכל עובד יקבל מדי שנה לפחות שני סטים של בגדי עבודה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email