צו השעה: ציידו את עובדי המשרד באמצעים לעבודה מהבית

עם התפשטות נגיף הקורונה, חשוב להתכונן לתרחיש בו העובדים מנועים מהגעה למשרד; ממתן הרשאות לתוכנות ועד חלוקת מחשבים ניידים: כך תתכוננו למצב הזה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אחד היתרונות של מקצוע סוכני הביטוח הוא האפשרות לעבוד מרחוק באמצעים דיגיטליים, וכבר תקופה ארוכה אני מוצא יתרון רב ברעיון המשרד המבוזר, או מה שמוכר יותר כ'עבודה מהבית', כפתרון יעיל לבעיית הפקקים בדרכים והנסיעות הארוכות למשרד.

כעת, עם ההתפרצות העולמית של מגיפת הקורונה והגעתה לישראל, הרעיון הזה עלול להפוך מאופציה וברירה לצו השעה. מצב שבו עובדי המשרד יהיו מוגבלים מלהגיע לעבודה בשל החובה להיות בבידוד הוא מצב שעלול להשבית את עבודת המשרד ולגרום לבעיות קשות בעבודה מול הלקוחות בכל הרבדים: חידושי פוליסות, טיפול בתביעות ועוד.

כל עובד שנכנס לבידוד מקבל מחשב נייד כדי שיעבוד מהבית

לכן הפתרון לכך הוא הכנה מראש ולא המתנה לרגע שתתעורר בעיה. חשוב להכין מחשבים ייעודיים בבתיהם של עובדי המשרד, כאלה המריצים את כל תוכנות המשרד וההרשאות המתאימות. המחשבים חייבים להיות מאובטחים ולא אלה שהילדים מריצים עליהם משחקי מחשב בסגנון פורטנייט.

מחשבים ניידים

ישנו גם פתרון קצת יותר יקר אך הרבה יותר בטוח: הכנה מראש של מחשבים ניידים עם התוכנות המתאימות בכמות עובדי המשרד. כל עובד שנכנס לבידוד מקבל מחשב נייד כדי שיעבוד מהבית ובסיום הבידוד הוא מחזיר למשרד, רעיון דומה ננקט באחת מסוכנויות הביטוח הגדולות במרכז והם כבר נערכו לכך.

בעידן הווטסאפ כמעט ואין צורך בתוכנות וידאו עבור שיחות ועידה, אבל אם מישהו רואה בכך חשיבות גם בתחום הזה יש להתכונן מראש. חברי ועדת הטכנולוגיה של הלשכה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה.

הכותב הוא יו"ר ועדת הטכנולוגיה בלשכת סוכני ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email