צו השעה: שימור לקוחות וארגון העסק עם הקורונה

השתלמות ב"זום" שנערכה בשבוע שעבר לסוכני מחוז חיפה והצפון זכתה להצלחה גדולה. הסוכנים נהנו מהרצאות פרקטיות בנושא ייעול תהליכי עבודה, שימור לקוחות ועוד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ביום רביעי שעבר נערכה השתלמות מקצועית לסוכני מחוז חיפה והצפון בנושא "שימור לקוחות וארגון העסק". בהתשלנמות לקחו חלק מיטב המרצים מתחומים שונים, מטעם המכללה לפיננסים וביטוח.

ארבעה מרצים מיועצי הלשכה השתתפו במפגש: דניאל למור שהרצה על "ייעול תהליכי עבודה באקסל"; יפעת ברעם, יועצת ארגונית שהרצתה על "שימור לקוחות ושיפור השירות"; רו"ח זיו ריקלין, בעלי חברת "פיי איט" הרצה על "בקרה פיננסית, דיווחי חל"ת וחזרה לעבודה"; עו"ד גיל קראוס, מתמחה בתביעות ביטוח הסביר על "ועדות רפואיות ונכות בתקופת הקורונה, והתיישנות תביעות ביטוח"; גילי ראובני, יועצת עסקית ומאמנת אישית סיפרה על "ארבעת מנופי ההצלחה בתקופת אי הודאות. את המפגש הנחה סו"ב מיכה אדוני, יו"ר המחוז וחבר הוועד המנהל.

סו"ב אדוני | צילום: גיא קרן

"הקורונה לא הולכת להיעלם. אנו הולכים לחיות יחד איתה. בתקופה הנראית לעין השוק מתכווץ ויתכווץ עוד – ויש צפי למיתון. סוכני הביטוח צריכים להיערך לירידה בהכנסות ולכן הם צריכים לצמצם בהוצאות כבר עכשיו. הירידה בהכנסות תבוא לידי ביטוי בחודשים הקרובים עקב יציאה של עובדים רבים לחל"ת, עצמאים שלא כולם יחזרו. אלה שיחזרו יהיו בחסרון כיס. פחות כסף בידי הציבור – זה פחות ביטוח ופחות עמלות", אמר אדוני.

ברעם דיברה על חשיבות שימור הלקוחות בעת הזו: "במצב של אי ודאות לקוחות יבחרו בסוכן ביטוח מקצועי שניתן לסמוך עליו. יחס אישי וזמן תגובה מהיר עם שירות מעולה יהפוך את הלקוח להיות לקוח מרוצה ונאמן עם שקט נפשי. הלקוח מצפה שנלחם בשבילו".

שגרה ביטוחית

רו"ח ריקלין: "בימים אלה יש לשמור על שגרה ביטוחית. את החל"ת מדווחים באמצעות ממשק מעסיקים. מעסיקים קטנים ידווחו באמצעות מייל לחברת הביטוח או בקובץ אקסל. חלה חובה לדווח מדי חודש; בביטוחי מנהלים יש ריסק זמני לשלושה חודשים על חשבון חברת הביטוח, בקרן הפנסיה זה חמישה חודשים. אחרי המועד הזה צריך לוודא שיהיה כיסוי ביטוחי לעובד, בתשלום או מתוך הצבירה. עובד שחוזר מחל"ת אין צורך לבצע שוב מסמך הנמקה".

ראובני: "בימים אלה, יותר מתמיד, צריך את ארבעת המנופים להצלחה. ניהול עסק בצורה אפקטיבית – ניהול עצמי בצורה מיטבית המחייבים התייעלות. יש לחזור למכירה אישית על ידי הסוכן שאין לה תחליף. לעבור על 20 תיקי לקוחות ביום וליצור קשר אישי עם הלקוחות. צריך לבחון את מצבת כח האדם מחדש ולצמצם מבלי לפגוע בשירות המיטבי. יש להפוך את המשרד למשרד מוכר. זו העת לצאת מהקיבעון של שמירה על הקיים ולהתחיל למכור ביטוחים חדשים".

עו"ד קראוס: "לוועדה רפואית צריך להגיע מוכנים לאחר שנעזרים בבעלי מקצוע, אחרת סיכויי התביעה קטנים. הביטוח הלאומי האריך אוטומטית את הנכות הזמנית לארבעה חודשים וצריך לוודא קבלת הודעה על כך. ועדות רפואיות לא מתקיימות במתכונת הפרונטאלית אלא באמצעות הטלפון. אם מרגישים מקופחים, אפשר לקבוע בעתיד בדיקה פרונטאלית – והדבר לא ייחשב כערר. בביטוח לאומי התיישנות תביעה היא 12 חודשים. בנכות כללית אין התיישנות. בתביעת ביטוח – שלוש שנים מיום המקרה. בתביעות נזיקיות – 7 שנים. אדם שחלה בקורונה ויכול להוכיח שזה קרה בעבודה, יגיש תביעה לביטוח הלאומי".

למור: "כיוון שאנו מוצפים במידע והתעריפים שונים מחברה לחברה, יש אפשרות באמצעות תוכנת אקסל לבצע השוואה בין כל חברות הביטוח וכך להציע ללקוח את המוצר הטוב ביותר. סקר שוק הכי מהיר שיכול להיות. כלי מהיר ויעיל לשיווק ולהגדלת המכירות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email