צו סגירה: חברת "זברה שירותי רכב" תסגר לצמיתות

5 עובדי החברה פוטרו ⋅ חברת "דרכים" תרכוש את השם והמוניטין תמורת 350 אלף שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את סגירתה של חברת "זברה" לאחר שנכנסה להקפאת הליכים בשבוע שעבר. חברת "דרכים" מקבוצת "שחר" תרכוש את השם והמוניטין של זברה תמורת 350 אלף שקל. בקבוצת שחר בודקים שילוב חלק מ־50 עובדי זברה שפוטרו בדרכים ובקבוצה בכלל.

הנאמן שמונה לחברה, עו"ד נדב לב, פנה לבית המשפט המחוזי בת"א ביום שישי האחרון וטען: "אפסו הסיכויים למכור את החברה כעסק חי – המתמודדים שהתעניינו באפשרות זו פרשו מהמשא ומתן בזה אחר זה. לחברה במתכונתה הנוכחית אין כל זכות קיום ותוכנית ההפעלה מנשימה את החברה באופן מלאכותי בלבד. לפיכך, לא ניתן להמשיך ולהפעיל את החברה כלל. אם החברה הייתה ניגשת להליך זה לפני שלושה־ ארבעה חודשים, ניתן היה להצילה".

120 אלף מנויי "זברה" יקבלו כעת שירות מחברות הביטוח, לפי בחירתם | צילום: shutterstock

250 קריאות ביום

מהבקשה עולה, כי לחברת זברה היו כ־120 אלף לקוחות והיא טיפלה בכ־250 קריאות ביום.

בתחילת שבוע שעבר הוציא ביה"מ המחוזי בתל אביב, לבקשת החברה, צו הקפאת הליכים לחברת זברה שירותי רכב, ומינה לה את עו"ד לב כנאמן זמני. זברה הצהירה כי חובותיה עומדים על כ־11 מיליון שקל. חלק גדול מהחובות הם לבנק מזרחי טפחות.

חברת זברה שירותי רכב הינה חברה לשירותי דרך שפעילה בשוק משנת 1999. היא עבדה מול חברות הביטוח בהן, איילון, שירביט, ליברה, ביטוח ישיר, ביטוח חקלאי ועוד. נודע, כי חלק מעובדי
החברה שכרו את שירותיו של עו"ד אופיר רונן למיצוי זכויותיהם עם הפיטורים. במסגרת רכישת המוניטין קנתה דרכים את המותג "זברה" ואת דרכי ההתקשרות אליה. בינתיים נודע כי חברות הביטוח איילון והראל הודיעו כבר לסוכניהן על חברות שירותי דרך אחרות למנויי זברה, שאינן דרכים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email