צעד דרמטי בענף הביטוח: ווישור רוכשת את גרעין השליטה בקבוצת איילון

סכום העסקה המוערך: 354.5 מיליון שקל. ווישור תרכוש לפחות 50.4% ממניות איילון אחזקות ויש לה אופציה להגדיל האחזקות באיילון לכ־66.5%. מבטיחה שלא תהיה פגיעה בסוכנים: “ייהנו מהיכולות הטכנולוגיות של ווישור לטובת לקוחותיהם”
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת הטכנולוגיה והביטוח ווישור גלובלטק דיווחה על חתימת הסכם לרכישת השליטה (כ-50.44%) בקבוצת איילון אחזקות מידי עו"ד מורן מאירי, מנהל העיזבון של לוי יצחק רחמני ז"ל, לשעבר בעלי השליטה באיילון. ווישור תשלם כ-354.5 מיליון שקל תמורת המניות האמורות. העסקה כפופה להתקיימות תנאים מתלים ולאישורים, לרבות אישור הממונה על התחרות ואישור הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

בידי מנהל העיזבון מניות נוספות של איילון, המהוות כ-16.5% מהון החברה, והוא רשאי להודיע עד ליום 1 באוגוסט 2021, כי הן או חלקן יימכרו לווישור גלובלטק במועד השלמת העסקה, וזאת תמורת סכום נוסף של כ-118.2 מיליון שקל. אם ימומש המהלך במלואו, תרכוש החברה בסך הכל כ-66.5% ממניות איילון בתמורה כספית כוללת של כ-472.7 מיליון שקל.

מימין: צעיר־הרים, דנינו ווינשל | צילום: רמי זרנגר

בווישור מציינים כי החברה בוחנת בימים אלו את חלופות המימון המיטביות העומדות לרשותה לצורך מימון העסקה. רק לאחרונה השלימה ווישור בהצלחה הנפקה ראשונית לציבור וגייסה כ-85 מיליון שקל. ההנפקה בוצעה לפי שווי של כ-385 מיליון שקלים (אחרי הכסף).

מהחברה נמסר כי בכוונת ווישור לשמר את פעילות איילון בדגש על שדרוג היכולות הטכנולוגיות והדיגיטליות של האחרונה, וזאת בין היתר במטרה להמשיך לצמוח ולשפר את תוצאותיה העסקיות של קבוצת החברות תוך שיפור היעילות, שימוש מתקדם במידע ונתונים לצורכי חיתום מתקדם יותר וכן שיפור השירות ללקוחותיה וסוכניה.

איילון מוטת סוכנים

איילון אחזקות בע"מ הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב, היא אחת משש קבוצות הביטוח והפיננסים הגדולות בישראל במונחי היקף מכירות. החברה מעסיקה כ-1,100 עובדות ועובדים, ופועלת באמצעות ארבעה מחוזות אזוריים: תל אביב, מרכז, חיפה וירושלים, המפעילים מערך רחב של כ-2,600 סוכנים וסוכנויות בכל רחבי הארץ. איילון פעילה בתחומי הביטוח הכללי – רכב חובה, רכב רכוש, ביטוחי רכוש שונים וביטוחי חבויות; ביטוחי דירות, ביטוחי רכב, ביטוחי סייבר לעסקים, אחריות מקצועית, חיסכון ארוך טווח וביטוח בריאות. רכישת איילון מכניסה את ווישור לתחומי החיסכון ארוך הטווח ובריאות, בהם לא הותר לה לעסוק עד כה.

איילון ביטוח נחשבת לחברה מוטת סוכנים, ובחברת ווישור הדגישו, שכך יהיה גם בהמשך: "סוכני איילון יוכלו ליהנות מהיכולות של ווישור גלובלטק ולשדרג את יכולותיהם הדיגיטליים על מנת להתמודד טוב יותר עם העשורים הבאים; לשילוב של טכנולוגיה מתקדמת תהיה משמעות גדולה ביכולת התחרות של הסוכנים המפחיתה את השימוש במסמכים וטפסים מודפסים, בצורה יעילה ואפקטיבית לטובת הלקוח בכל אחד מערוצי ההפצה השונים שבהם פעולת הקבוצה", נמסר מהחברה.

קבוצת הטכנולוגיה והביטוח weSure Global Tech פעילה מסוף 2018. החברה נמצאת בשליטת אמיל וינשל וניצן צעיר-הרים; וינשל היה במשך כארבע שנים עד לשנת 2016 מנכ"ל איילון ביטוח וניצן צעיר-הרים כיהן כסמנכ"ל בכיר וניהל את מטה איילון, את תחומי הביטוח הכללי ואת כל מערך תביעות הפרט. יו"ר הקבוצה הוא יוחנן דנינו, יו"ר קבוצת הביטוח מגדל לשעבר ולשעבר מפכ"ל משטרת ישראל.

הרחבת הפעילות הבינלאומית

"רכישת גרעין השליטה של איילון הוא מהלך אסטרטגי משמעותי לקראת יציאתנו לשוק הביטוח העולמי. מהלך זה נועד לחזק באופן משמעותי את מיצובה של ווישור כשחקנית מובילה בשוק הביטוח הישראלי, שבו היא מחוללת מהפכה טכנולוגית ודיגיטלית", מסר אמיל וינשל בעקבות חתימת העסקה. "צירופה של איילון לקבוצת ווישור גלובלטק תאפשר האצה של תהליכי הדיגיטציה גם בעולם המסורתי שבו פועלת איילון, ולצד זאת, רכישת איילון תאפשר לווישור חדירה מהירה לענפי ביטוח בתחומים חדשים. מהלך זה עשוי להוות תשתית להמשך פיתוח פעילויות אלה על ידי ווישור גלובלטק בשווקים הבינלאומיים, בהתאם לאסטרטגיית החברה להרחיב את פעילותה לארה"ב ולאירופה במהלך השנים הקרובות", הוסיף וינשל.

יוחנן דנינו מסר: "למייסדי ווישור היכרות מעמיקה עם קבוצת איילון, במסגרת כהונתם בתפקידי מפתח בהנהלת החברה בעבר. לעובדה זו ערך מוסף רב, שאנו מתכננים שיביא לשיפור הביצועים של איילון ולמיקסום הסינרגיה בין שתי החברות. איילון הנה חברה עם עבר מפואר, הון אנושי מעולה, ומערך סוכנים מנוסה ואיכותי, ואנו מאמינים כי החיבור של כל אלה עם החדשנות של ווישור גלובלטק יוכל להביא ליצירת שלם הגדול בהרבה משני חלקיו, תוך שילוב של ההייטק של ווישור עם המגע האנושי של איילון בה פועלים אנשים לשירות אנשים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email