קבוצת הראל ו-Tokio Marine היפנית ערכו תחרות סטארט-אפים ישראליים בביטוח

בתחרות המשותפת של הראל ושל ענקית הביטוח היפני השתתפו בכירים מהארץ ומהעולם; צוות השופטים בחר בשלוש חברות זוכות  ומשתתפי האירוע נהנו מהרצאה של אסף גרניט ומארוחת שף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשבוע שעבר התקיים אירוע הגמר של תחרות Insuring the Future. מדובר בתחרות סטארט-אפים משותפת של הראל ו-Tokio Marine, ענק הביטוח היפני. באירוע הגמר היוקרתי בתל אביב, השתתפו בכירי המשק המקומיים ובכירים בינלאומיים בתחום הטכנולוגיה, ביניהם שש חברות סטארט-אפ ישראליות אשר הגיעו לגמר התחרות.

האירוע הבינלאומי הינו מיזם ראשון כחלק משיתוף הפעולה בין החטיבה הטכנולוגית בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים ו-Tokio Marine, במטרה לאתר חברות ישראליות בעלות מענה טכנולוגי לאתגרים העסקיים של שתי החברות. האירוע שנערך השבוע הינו יריית הפתיחה של הפעילות המשותפת בין שתי החברות אל מול השוק המקומי. שיתוף הפעולה נוסד בין שתי הענקיות ביולי 2019 במטרה לקדם חדשנות של שתי החברות ובכדי לאפשר לסטארט-אפים ישראלים להיחשף לשוק המקומי והבינלאומי.

מימין: מישל סיבוני, יואב מנור, טקאיומי סומי, ניב רז, יאיר המבוגר, קנדל ג'ונס, טל חן, ואייל אפרת | צילום: תומר פולטין

מטרת התחרות היא לחבר ולחשוף בין סטארט-אפים מקומיים לקהילה העולמית תוך הצגת שיתוף הפעולה הפורה בין שתי החברות הביטוח, קידום משותף של הזדמנויות לסטארט-אפים מקומיים ומתן הזדמנות לביצוע POC.

מתוך עשרות מועמדים בעלי פתרונות ייחודים שהגישו מעומדות לתחרות, רק שישה סטארט-אפים הוצגו בפני ועדת שופטים המונה בכירים מהראל, Tokio Marine, JVP ו-Deloitte.

שלוש זוכות בתחרות

צוות השופטים בחר בשלוש חברות סטארט-אפ אשר הציגו את הפלטפורמות הטכנולוגיות החדשניות ביותר.

Neurotech Solutions שיתפה פעולה עם מומחים מאוניברסיטאות ובתי חולים כדי לפתח את כלי המוקסו (MOXO) המבוסס על בינה מלאכותית, באמצעותו ניתן ליצור פרופיל מדויק המאבחן בעיית קשב עבור נבדקים בין הגילאים 6 ל-80. החברה מכרה מעל ל-250 אלף מבדקים ברחבי העולם ופורסמה במעל 11 כתבי עת קליניים. החברה הוקמה בשנת 2008 על ידי ניר יכין ומעסיקה כיום כשמונה עובדים.

VOOM מציעה פלטפורמת ביטוח טכנולוגית המבוססת טלמטיקה על פי דרישה למוצרי ניידות מיוחדים, המיועדים להגן על המשתמשים היכן שהם רוכבים, טסים או מפליגים. לחברה משרדים בתל-אביב עם שלוחה בפאלו אלטו, ומהווה כברוקר ביטוח מורשה בכל 50 המדינות בארצות הברית. הוקמה בשנת 2016 על ידי תומר קאשי ומעסיקה 15 עובדים.

PlanetWatchers מעניקה פתרון תוכנת כשירות שנועד לעזור לארגונים, ממשלות וארגונים לא ממשלתיים לפקח על הנכסים הטבעיים שלהם במגזרים רבים. הטכנולוגיה הגיאו-מרחבית של החברה משלבת אלגוריתמים של למידת מכונה, תשתית ענן אלסטית וחיישני לוויין רב-מקומיים בכדי לספק מערכת ניטור והתראה חזקה המספקת מידע קריטי לניהול נכסים בהיקפים גדולים בקנה מידה אזורי וגלובלי. חברת הסטארט-אפ הוקמה בשנת 2016 על ידי אריאל סמולייר ומעסיקה 11 עובדים.

משתתפי האירוע זכו להרצאה מרתקת של השף אסף גרניט בה הציג את תפיסת עולמו והאתגרים המשותפים לכל יזם בדגש על ההתרחבות העולמית שלו בתחום המסעדנות ולאחר מכן נהנו האורחים מארוחת השף.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email