קבוצת הראל משקיעה 380 מיליון שקל בקמפוס משרדים נוסף בסן פרנסיסקו

החברה תחזיק 33% מהזכויות בקמפוס משרדים; מדובר בנכס המשרדים הרביעי שהראל רוכשת בסן פרנסיסקו, כאשר שלושת הבניינים הנוספים ממוקמים גם הם במרכז העסקים הראשי של העיר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים ממשיכה להרחיב את נוכחותה בשוק הנדל"ן בסן פרנסיסקו ורוכשת, בשיתוף עם Paramount Group, Inc ריט ציבורית אמריקאית, זכויות אקוויטי בקמפוס משרדים נוסף בעיר לפי שווי של כ-2.5 מיליארד שקל. הראל תחזיק ב־33% מהזכויות בקמפוס הכולל שני בניינים. השקעת הראל בהון העצמי תעמוד על כ-380 מיליון שקל.

הנכס הנרכש הינו קמפוס של שני בנייני משרדים הממוקמים במרכז העסקים הראשי בעיר, ברמת דירוג Class A בניין אחד בן 21 קומות, ובניין נוסף בן 40 קומות, בשטח כולל של כ־750 אלף רגל. חלק ניכר משטחי אחד הבניינים מושכר לחברת טכנולוגיה גדולה, ויתר השטחים מושכרים בעיקר למשרדי עו"ד, רו"ח וחברות טכנולוגיה נוספות. הבניינים מושכרים בשיעור תפוסה ממוצע של כ־94%, כאשר התכנית העסקית עבור הנכס כוללת השכרה של יתרת השטחים הפנויים, וכן תכנית השקעות אשר תאפשר העלאה של דמי השכירות לאורך תקופת ההחזקה בנכס.

סמי בבקוב, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בהראל | צילום: ורדי כהנא

אפיק השקעות מתרחב

מדובר בנכס המשרדים הרביעי שהראל רוכשת בסן פרנסיסקו, כאשר שלושת הבניינים הנוספים ממוקמים גם הם במרכז העסקים הראשי של העיר. שוק המשרדים בסן פרנסיסקו הינו שוק חזק המהווה מוקד משיכה לחברות טכנולוגיה אשר נהנה מביקוש הולך וגובר מחד, ומהיצע מוגבל מאידך, כתוצאה ממגבלות רגולטוריות אשר מגבילות את היקפי הבנייה בעיר. בשנים האחרונות מתאפיין השוק בעליות משמעותיות ומתמשכות בדמי השכירות לצד גידול בשווי הנכסים באזור.

הראל נכנסת לעסקה בשיתוף עם Paramount Group, Inc, ריט ציבורית אמריקאית בעלת שווי שוק של למעלה מ־3 מיליארד דולר, אשר הינה בעלת ניסיון נרחב בשוק המקומי. שני הצדדים בחנו והוציאו לפועל מספר עסקאות משותפות יחד עד כה. ההשקעה בנכס, אשר ינוהל על ידי הריט האמריקאית, הינה חלק משרשרת עסקאות שמבצע מערך הנדל"ן של הקבוצה לאורך השנים האחרונות.

מהראל נמסר: "מדובר באפיק השקעות גדל והולך עבור הראל, לצד קבוצות מוסדיות גדולות אחרות, הנובע מהשאיפה להגביר את הנוכחות באפיקי השקעה בעלי תשואה יציבה יחסית, ריאלית ושאינה קשורה ישירות ומיידית למדדי שוקי ההון. ההשקעה בנדל"ן ישיר בחו"ל, תורמת לפיזור ההשקעות מבחינה גיאוגרפית וסקטוריאלית, ונעשית במטרה להניב תשואה שוטפת ויציבה ברמת סיכון נמוכה יחסית, גם על רקע הגאות הנמשכת במחירי הנכסים הסחירים והלא-סחירים. השקעה זאת של הראל, מצטרפות לתיק נכסי נדל"ן איכותי ומגוון שמטרתו להעניק לחסכון הארוך טווח עוגן תשואתי ויציב".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email