קבוצת הראל רכשה 15% מקבוצת נכסים בגרמניה תמורת 280 מיליון שקל

הקבוצה, שמרחיבה את פעילות ההשקעות בתחום הנדל"ן, השלימה עסקת אקוויטי בגרמניה שמהווה נדבך נוסף באסטרטגיית החברה לגיוון תיק ההשקעות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים ממשיכה בהרחבת פעילות ההשקעות בתחום הנדל"ן. הראל השלימה עסקת אקוויטי נוספת בגרמניה, במסגרתה השקיעה הראל סך של כ־280 מיליון שקל בחברת גולדן קפיטל, מקבוצת Vivion (חברות פרטיות), בתמורה להקצאת מניות בחברה בשיעור של כ־15%. הכספים שהושקעו בחברה ישמשו לביצוע השקעות נוספות, פיתוח והשבחה של נכסים קיימים ורכישת נכסים חדשים.

קבוצת Vivion פועלת תקופה ארוכה בגרמניה ועוסקת ברכישה, החזקה, ניהול, השבחה ומימוש של נכסי נדל"ן בגרמניה והינה בבעלות משפחת דיין. חברת גולדן קפיטל הינה הזרוע לביצוע עסקאות עם פוטנציאל השבחה משמעותי בנדל"ן בגרמניה של הקבוצה. שווי הנכסים הכולל של גולדן קפיטל עומד היום על יותר מ־500 מיליון אירו המשתרעים על פני מאות אלפי מ"ר.

גיוון תיק השקעות הנדל"ן

פורטפוליו הנכסים של גולדן קפיטל כולל למעלה מ־30 נכסים בעלי פיזור סקטוריאלי בתחום המשרדים, מגורים, בתי מלון ומסחר, הממוקמים במיקומים מרכזיים בערים גדולות בגרמניה, לרבות ברלין, דיסלדורף, מינכן, האנובר, לייפציג וערים נוספות. הנכסים מאופיינים בבסיס שוכרים רחב ואיכותי, והוא כולל, בין היתר, גופים ממשלתיים.

האסטרטגיה העסקית של גולדן קפיטל מתבססת על איתור נכסים בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי (נכסי Value-Add ונכסים Opportunistic), השבחתם, אכלוסם, מיצובם והמשך ניהולם והחזקתם לתקופה ארוכה במטרה להשיא את התשואה הכוללת מן הנכסים. התוכנית העסקית מבוססת על השבחתם של הנכסים הקיימים והמשך רכישה של נכסים בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי באופן שהתשואה הצפויה על העסקה הינה דו־ספרתית.

מהראל נמסר כי, "ההשקעה בגולדן קפיטל, חברה מקבוצת Vivion, אשר הינה קבוצת נדל"ן מובילה בגרמניה, מהווה נדבך נוסף באסטרטגיה של הראל לגיוון תיק השקעות הנדל"ן, הן מבחינת סוגי הנכסים והן מבחינה גיאוגרפית, במטרה לייצר לטובת העמיתים והמבוטחים של הראל תשואה יציבה, לאורך זמן, ברמות סיכון ראויות, על ידי השקעה ביחד עם שותפים בנכסים איכותיים במיקומים מרכזיים בעלי אפשרות השבחה משמעותית ובשווקים צומחים".

עוד נמסר, כי הכלכלה הגרמנית היא הכלכלה הגדולה באירופה, הנהנית משיעורי צמיחה יציבים בשנים האחרונות. הביקושים הגבוהים והעלייה בשיעור התפוסה בשווקי הנדל"ן בגרמניה, נתמכים על ידי הצמיחה בכלכלה הגרמנית והירידה בשיעורי האבטלה בגרמניה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email