קופת גמל להשקעה – מסלול הלכה

חברת הראל קיבלה הכשר הלכתי למסלול חיסכון חדש – קופת גמל להשקעה במסלול הלכה; המוצר החדש מותאם לציבור החרדי ומנוהל בכפוף לכללי ההלכה היהודית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הראל ממשיכה להרחיב את מגוון המוצרים המיוחדים לחיסכון והשקעה למגזר הדתי והחרדי, הניתנים למשיכה בכל עת. בהתאם לכך, פותח מסלול ייעודי בקופות גמל להשקעה אשר יענה על צורכי ציבור שומרי השבת והמצוות. המסלול מיועד למשקיע המעוניין במסלול השקעה בפיקוח הלכתי מטעם בד"צ העדה החרדית ירושלים, והרבנים העומדים בראשה, המנוהל על פי שיקול דעת מנהל ההשקעות ובכפוף לכללי ההלכה היהודית.

מהחברה נמסר כי על רקע המודעות ההולכת וגוברת בקרב הציבור החרדי בהשקעות פיננסיות וחיפוש אחר אפיקי חיסכון משלימים למסלול החיסכון לכל ילד נוצרו מספר בעיות הלכתיות שחייבו את מנהלי ההשקעות בחברה למצוא פתרונות יצירתיים והלכתיים להשקעה. הראל החליטה לאמץ מדיניות מחמירה בכל הקשור לכלי ההשקעה ובחירת המניות וניירות הערך של החברות שבהן היא משקיעה במסלולים ההלכתיים.

דודי ליידנר מנכ"ל הראל גמל ופנסיה. צילום: ורדי כהנא

כידוע, על פי ההלכה, אסורה השקעה בכלים פיננסיים הצמודים למדדי אג"ח, הנושאת ריבית; אסורה השקעה הונית בכלים כמו מדדי מניות בחברות אשר מחללות שבת, אינן שומרות על כשרות או מחזיקות חמץ בפסח. במסגרת זו, בהראל פנסיה וגמל יושם תהליך פיקוח קפדני שבו נבדקות הקרנות המועמדות ותהליך ההשקעה שלהן בנכסים פיננסים (כגון ניירות ערך, נכס בסיס, ETF SWAP, חוזים), המאופיינים כ"כשרים", ואף מקבלים היתרי עסקה לכל מוצר.

קופת הגמל להשקעה הינה מוצר חיסכון שהושק בשנת 2016 על ידי משרד האוצר, מתוך מטרה לעודד את החיסכון לטווח הארוך והבינוני. המוצר מציע לציבור להנות משני העולמות: מצד אחד, אופציה לחיסכון לגיל פרישה הכולל הטבות מס, ומצד שני, שמירה על נזילות הכספים והאפשרות למשוך את הכספים בכל עת. היא מתאימה לחוסכים המעוניינים בחיסכון עבור: הילדים/נכדים; לטובת הגדלה הקצבה לפנסיה; לכל מטרה אחרת.

ניתן להפקיד לקופה סכומים חד פעמיים או הפקדות חודשיות שוטפות וזאת עד לתקרה של 71,121 שקל, נכון לשנת 2019. כספי החיסכון ניתנים למשיכה בכל עת ללא קנס או עמלת פירעון מוקדם ובניכוי 25% מס רווחי הון על הרווח הריאלי בלבד (כמקובל באפיקי חסכון אחרים). עמית שיבחר לקבל את הכספים כקצבה חודשית מגיל 60, ייהנה גם מקצבה פטורה ממס וגם מפטור ממס על רווחי הון.

עוד נמסר מהראל: "אנו בהראל מובילים את שוק ההשקעות והחיסכון המפוקח הלכתית, ומנהלים כיום כשני מיליארד שקל תחת פיקוח הלכתי, ובכך מהווים את הגוף הגדול ביותר בישראל בהקשר זה. מסלול ההלכה החדש בקופת גמל להשקעה מצטרף למסלולי הלכה קיימים בקרן הפנסיה, קופת הגמל, קרן ההשתלמות ופוליסות הביטוח של הראל ובכך נותן מענה מקיף לציבור החרדי ומשלים את סל המוצרים הפנסיונים ומוצרי החיסכון הפרטי המפוקחים הלכתית הקיימים כיום בהראל".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email