במסגרת סוכן הביטוח 2030: קורס חדש להסמכת ”מומחה המניעה המשפחתית״ ייפתח בקיץ

ההכשרה תערך במכללה לפיננסים וביטוח ותימשך 10 שבועות. הקורס יתמקד בהכשרת הסוכנים בנושאים של ניהול ובשמונה עולמות מניעה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במסגרת חזון הלשכה של ”סוכן המניעה“ וכפי שהובטח בכנס פנסיה וביטוחי חיים באילת, תפתח הלשכה קורס מעשי לסוכן ”מומחה הממ“ש“ (מניעה משפחתית), זאת במסגרת תכנית סוכן הביטוח 2030. הקורס ייפתח ב־2 באוגוסט ויתקיים במכללה לפיננסים וביטוח. הוא יימשך 10 שבועות ויכלול 50 שעות בסופן יקבלו הבוגרים תעודת הסמכה. מומחה ממ“ש שיעבור את ההסמכה יידרש בכל שנה לשתי הכשרות בנושא מניעה כדי להמשיך ולהחזיק בתעודה.

את תכני הקורס תספק חברת ”דבר פשוט“, בראשות אליעוז רבין. לדברי רבין, הקורס יתמקד בשני נושאים מרכזיים, שהם גם הנושאים המרכזיים בתכנית סוכן הביטוח 2030: הסוכן כמנהל עסקי והסוכן המניעתי. ”בנושא הראשון יעברו הסוכנים הכשרה מעמיקה בנושאים של לניהול מתקדם שמטרתה לייצר מודעות וכלים ניהול העסק ביעילות“, מסביר רבין. ”כלומר, להגדיל את החלק המתוגמל בפעילות היומיומית ולהקטין את החלק הלא מתוגמל – פחות פעולות בזבזניות ויותר פעולות לייצור הכנסה“.

בנושא השני יתמקדו בשמונה עולמות המניעה המוצגים בתכנית סוכן ביטוח 2030: עולם הבית, עולם הילד, עולם הנהיגה, עולם הבריאות, עולם החיים, עולם העסק הקטן, עולם הזקנה ועולם המימון. בנושא כל אחד מעולמות המניעה יערכו הרצאות על ידי מיטב המרצים מכל תחומי החיים שיציעו פתרונות מעשיים שהסוכן יוכל למכור ללקוחות.

אליעוז רבין
אליעוז רבין

ליווי על ידי חונכים

ההרצאות בקורס יתמקדו בהכרות כללית של התחום והסכנות הנשקפות למשפחות באותו תחום, איך להביא למודעות המשפחה ולנתח עימה את הסיכונים הרלבנטיים לה באותו תחום ובסופו של דבר בכלים ופתרונות מעשיים. ”כך למשל, ב‘עולם הילד‘, אחד הנושאים שנעסוק בו הוא החשיפה של הילדים לסיכוני סייבר ומחשב כמו שיימינג וגניבת זהות“, מתאר רבין. ”את הנושא הזה יעביר מומחה לפשעי סייבר, קצין משטרה לשעבר שעסק במשטרה בנושא, שיסביר איך להעביר להורים את הסכנות ולתת להם כלים מעשיים להתמודדות. לא הכול זה ביטוח – גם פלסטר על המצלמה של המחשב הוא פתרון יעיל שהסוכן יכול להציע, וזה חינם כמובן“.

כאמור, דוגמה לעולם מניעה נוסף שהקורס יעסוק בו בהרחבה הוא ”עולם הנהיגה“. ”הורים רבים מתווכחים עם סוכן הביטוח שלהם על התוספת היקרה של נהג צעיר“, מספר רבין. ”הסוכן צריך לומר להורים, שמה שחשוב זה לא רק הביטוח שמכסה בעת צרה, אלא מניעת התאונה – שהבן או הבת יחזרו בשלום מהנסיעה. לשם כך יכול הסוכן למכור אמצעים שקיימים היום לניטור הנהיגה של הילדים, שניתן לעקוב אחריה במסך הסמארטפון. די שהנער יידע שהוא תחת מעקב, והוא ינהג יותר בזהירות“.

לסיכום, אומר רבין כי מדובר בקורס משנה חיים. ”סוכן שיירשם לקורס יצטרך להשקיע לא מעט בלימוד ותרגול, אבל הוא יוכל בסיומו לפתח לעצמו עולם חדש של מעמד ופרנסה“, הוא אומר. ”הבוגרים יזכו גם לליווי על ידי חונכים מטעם הלשכה ו‘דבר פשוט‘.

מספר המקומות מוגבל. להרשמה לקורס: 03-6395820

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email