קורס מנטור פיננסי למשפחה: עוברים לשלב המעשי

45 סוכנים וסוכנות סיימו את קורס ההכשרה הראשון מסוגו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

45 סוכנים וסוכנות סיימו את הקורס "מנטור פיננסי למשפחה" – קורס הכשרה והסמכה ראשון מסוגו שהתקיים במכללה לפיננסים וביטוח בתל אביב ובחיפה. בימים אלה מתחילים בוגרי הקורס בשלב המעשי, בו הם אמורים ליישם את הכלים שקיבלו – כל אחד אצל שלוש משפחות.

אריה בן נון, יועץ ארגוני בכיר, המוביל עם הלשכה את שינוי התפישה במקצועו של סוכן הביטוח כיועץ לצרכי המשפחה הפיננסיים, בנה ומוביל את הקורס. הקורס כלל 5 מפגשים עיוניים וכולל כאמור גם שלב מעשי. "מדובר בתפישה חדשה שקהל היעד שלה כרגע הוא סוכני הביטוח", אומר בן נון. "החזון שלהם כפי שהגדרנו אותו להוות יועץ לכל צרכי המשפחה הפיננסיים, כלומר, להעביר אותם ממצב של משפחה שורדת למשפחה צומחת ולהקצות משאבים לטובת הגשמת היעדים שלה".

משתתפי הקורס מנטור פיננסי |צילום: באדיבות הלשכה

"כל משפחה יש לה מטרות ויעדים והיא לא מצליחה להגיע אליהם משתי סיבות: 1. אירוע לא מתוכנן, גם ביטוחי, כשכל הכסף מגויס לטיפול באירוע כי אין ביטוח כמו שצריך; 2. הם לא מצליחים לחסוך כדי להגשים את המטרות שלהם", הוא מסביר ומוסיף: "הראייה היא ראייה הוליסטית של 360 מעלות, כאשר המנטור המצויד בארגז כלים, תפקידו לשאול את בני המשפחה את השאלות הנכונות כדי להציף את כל הצרכים הגלויים והסמויים למעלה".

בתום הקורס, תגובש יחידה מקרב המשתתפים שתלווה בליווי מקצועי במהלך כל השנה. "בוגרי הקורסים ייפגשו באופן רציף עם המנטור המקצועי, ייקבעו להם יעדים ומטרות, בדיוק כפי שעושות חברות הביטוח. אנחנו מייצרים פה מערך אלטרנטיבי לזה של חברת ביטוח כי אין פה למעשה חברת ביטוח יחידה, אלא לומדים לתת את כל הפתרונות", הסביר בן נון.

התכנים הנלמדים בקורס הם: כלכלת משפחה, ממשפחה שורדת למשפחה צומחת, ניהול תקציב, חיסכון, השקעות, ניהול העושר האישי, תכנון פרישה, צוואות ועוד. "בשלב הפרקטיקה, לאחר שהסוכן המנטור יאתר את צרכי המשפחה, יעדכן את המנטור שמלוויה איתו ויחל לעבוד יחד עם המשפחה. מדובר בעוד ערוץ להגדלת ההכנסה של סוכני הביטוח שבמסגרת עבודתם הם מכירים היטב את תיק הלקוחות שלהם. החזון שלי הוא להקים יחידה של 300 מנטורים פיננסיים למשפחות בלשכה, כמובן של מי שמתאים לכך", אומר בן נון.

הקורס הבא יתקיים בספטמבר, והפעם גם בירושלים, בנוסף לתל אביב וחיפה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email