“קושי בתחילת הדרך יכול להביא לנשירה מהתחום”

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והפעם סו"ב באדר בדר, סוכן עצמאי, בעלי סוכנות "קשת פיננסית" בצפון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 32
מצב משפחתי: נשוי + 1
רישיון: פנסיוני
ותק: כ־10 שנים

באדר בדר | צילום: באדיבות המצולם

למה בחרת במקצוע זה?
"עניין אותי מאוד כל עולם הביטוח, אך בפרט איך אנשים הולכים לחיות אחרי יציאתם לפנסיה; תמיד הייתי נתקל בכתבות על מה עושים בכספי הפנסיה שלנו וזה מאוד משך אותי כמו גם ביטוח בריאות – כל מה שמגיע לנו כאזרחים ממערכת הבריאות”.

האם נתקלת בקשיים בתחילת דרכך המקצועית?
“קודם כל כבחור צעיר היית צריך ללמוד אך לנהל עסק בכלל, איך להתמודד לבד כעצמאי ובפרט כסוכן ביטוח עצמאי, בגיוס לקוחות חדשים ויצירת מוניטין. קושי שני היה כל עולם שימור הלקוחות; התחרות בשוק גורמת לך להתמודד כל הזמן עם שימור לקוחות, אם זה בעולם הפנסיה ובעיקר בעולם הביטוח.

“עוד קושי היה הטיפול בתביעות – כסוכן היית צריך ללמוד את הפוליסות ומה הם זכויות הלקוח ומה הם זכויות החברה על מנת לדעת לתת שירות טוב ללקוחות ובאופן הגשת והטיפול בתביעה”.

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
"להעצים את הסוכנים הצעירים בתחילת דרכם. לפעמים הם חווים קושי בתחילת הדרך שמגיע עד לנשירה מהתחום. הלשכה צריכה לסייע ודם כל בהתמקצעות הסוכן הצעיר, בקבלת הזכויות שלו בחברות הביטוח ומול הרגולציה בהצגת החוזרים וההנחיות בצורה ברורה יותר לסוכן החדש”.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
“בעל סוכנות שמקיפה את הלקוח מכל עולמות הביטוח והפנסיה, בנוסף נותן לו שירותים הנוספים לשירותים הביטוחיים: כמו יעוץ משכנתאות ויעוץ כלכלי רחב לפרט ולמשפחה”.

תן דוגמה להצלחה אישית במסגרת עבודתך.
“היום שבו אני מרגיש הכי מסופק במסגרת עיסוקי הוא היום שבו אני מקבל מכתב על אישור תביעה שהגשנו ללקוח מסוים שקיבל את מה שמגיע לו: אם זו תרופה שלא בסל, או תשלום ביטוח עבור אי כושר עבודה”.

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
“עולם הביטוח עובר הרבה שינויים ולכן זה משפיע גם על הסוכן באופן ישיר. עם זאת, אני רואה את משמעות סוכן הביטוח היום ואין לי ספק שהמשמעות הזאת עוד תועצם ותהיה גדולה יותר מהסיבה שאין תחליף לאיש מקצוע שיטפל בתיקים ביטוחים ופנסיונים. תחשבו על עולם בלי עורך דין או בלי רואה חשבון – זה לא היה עובד”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email