"קיבלתי את הקצבה ואין לי מילים להודות לך על מה שעשית בשבילי"

"גמאני נולדתי לנצח" – והשבוע: סו"ב שמעון גילור מספר על הסיוע החיוני שנתן לחולות סרטן במסגרת התנדבותו במיזם הלשכה. פרויקט מיוחד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חבר הלשכה, סו"ב שמעון גילור, המתנדב במיזם של לשכת סוכני הביטוח "גמאני נולדתי לנצח", במשותף עם העמותות "גמאני" ו"נולדת לנצח", משתף במקרים בהם הוא מטפל במסגרת המיזם  שנועד לסייע לחולות סרטן, לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם, כדי למצות את זכויותיהם הביטוחיות מול הביטוח הלאומי והגורמים השונים.

גילור, סוכן ביטוח מחיפה עם ותק של 38 שנה בענף, מספר על שני מקרים בהם טיפל במסגרת המיזם ואיך הם השפיעו על החולים בפן הבריאותי והרגשי, וגם עליו כסוכן.

שמעון גילור. באדיבות המצולם

"אם לארבעה ילדים מקריית שמונה חלתה בסרטן. היא הייתה מבוטחת בכלל ביטוח ובכלל פנסיה והתקשתה למצות את הזכויות שלה", מספר גילור על המקרה הראשון בו טיפל במסגרת התנדבותו במיזם. "בדקתי את הביטוחים שלה והם היו טובים. הבעיה שלה הייתה שהיא לא קיבלה פיצוי על אובדן כושר עבודה מחודש מאי 2020 עד מאי 2021.

"כל מה שהיה צריך זה לטפל בתביעות מול שני הגופים; היא הייתה עסוקה בטיפולים קשים עקב מחלתה, במקביל להיותה אם לארבעה ילדים. לאחר שטיפלתי בתביעה היא קיבלה את התשלום הן מפוליסת הבריאות הקבוצתית של בעלה והן מקרן הפנסיה. עכשיו נותר לי לטפל בהחזר המס שמגיע לה".

"שלחת לי מלאך"

סו"ב מושיק בן פורת, מייסד המיזם ויו"ר מחוז השרון בלשכה מוסיף: "אותה אישה דיברה איתי לאחר שטופלה בידי שמעון גילור ואמרה לי: 'שלחת לי מלאך'". גם שמעון קיבל הודעה מרגשת מהמטופלת: "קיבלתי את הקצבה רטרואקטיבית ואין לי מילים להודות לך על מה שעשית בשבילי".

"זה מאוד מרגש לקבל את הטלפונים וההודעות של אותן חולות קשות ומשפחותיהן, או של משפחות ילדים חולים, שבזכות הפעילות ההתנדבותית של חברי הלשכה במיזם, נפתרות להן בעיות והן מקבלות את הכסף שהן כה זקוקות לו", אומר בן פורת.

גילור מספר על מקרה נוסף בו הוא מטפל בימים אלה: "תביעתה של חולת סרטן אחרת נדחתה בידי חברת הביטוח. לאחר שתי פגישות עם החולה ועם בעלה הבנתי שלצורך הערעור על התביעה צריך לערב רופא תעסוקתי. בזה אני עוסק כיום בתקווה שלאחר חוות הדעת שלו התביעה תתקבל.

"אני מרגיש בפעילות ההתנדבותית במיזם שליחות אמיתית", אומר גילור. "מדובר באנשים שלא מתמצאים בתחום הביטוח כשכמעט תמיד מדובר בבעיות בירוקרטיות, שלאנשים אלה אין את הכוחות להתמודד איתן. לא פעם נדרש גם ידע מקצועי בתחום הביטוח, שבזכותו אנחנו ממקסמים להם את זכויותיהם". 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email