קיטון ברווחי ענף הביטוח הוביל לירידה בהכנסות ברקשייר האת’וואיי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קונצרן הענק ברקשייר האת’וואיי של וורן באפט הסתמך במשך שנים רבות על ענף הביטוח כמקור חשוב של הכנסות ורווחים. אולם ברבעון השני של השנה הקונצרן מדווח על ירידה במחזור הרווחים שמקורו בקיטון חד בהכנסות מסקטור הביטוח. ההכנסות של האת'וואיי מעסקי ביטוחי משנה ירדו ברבעון השני של השנה בשיעור של 63% ל־353 מיליון דולר.

חטיבת ביטוחי המשנה של הקונצרן הגדול רשמה הפסד ברבעון השני של השנה. מקורו גם בגידול חד של ההפסדים בביטוחי המשנה בענף הרכב המתבצעים באמצעות GEICO.

צניחה של 63% בהכנסות | צילום: Shutterstock

מדיניותו של וורן באפט היתה להשקיע את ההכנסות מפרמיות הביטוח ברכישת מניות של חברות ידועות. זו היתה מדיניות שהובילה לרווחים במשך 15־16 שנה. אולם היקף התשלומים לנפגעי אסונות טבע זינק בשנה שעברה ותרם לירידה חדה ברווחיות סקטור הביטוח של האת'וואיי.

בחציון השני של השנה הרווח ברוטו של הקונצרן ירד, אולם הרווח נטו זינק בשיעור של 17% הודות לרווחים של 7.9 מיליארד דולר מתיק  השקעות של 200 מיליארד דולר, הכולל אחזקות גדולות של מניות אפל ובנק אוף אמריקה.

Aviva הבריטית רוצה למכור פעילותה באסיה

חברת הביטוח הבריטית הגדולה AVIVA רוצה למכור את עסקי הביטוח שלה באסיה. הכל תלוי במציאת קונה שיהיה מוכן לשלם את המחיר המבוקש – שני מיליארד דולר.

אביבה עוברת רה ארגון במטרה לחזור לרווחיות. המנכ”ל החדש של החברה מאוריס טולוש מתכנן לקצץ בהוצאות החברה בסכום של 300 מיליון ליש”ט ומתכוון לפטר 1,800 עובדים עד שנת 2022, זאת במטרה לחדש הצמיחה של החברה והקטנת החוב. חברות הביטוח היריבות התרכזו בשיווק של ביטוחי חיים ופנסיות יותר מאשר בביטוחי רכוש.

עסקי הביטוח של אביבה באסיה מתרכזים בסינגפור, סין, הונג קונג, אינדונזיה, וייטנאם והודו. החברה עתה בוחנת את הליך מכירת עסקי הביטוח באסיה במטרה שהדבר יתבצע ברבעון הרביעי של השנה. ממאזן החברה לשנת 2018 מתברר שהרווח של עסקי הביטוח באסיה היה בשנה שעברה 284 מיליון ליש”ט.

כמה מחברות הביטוח המתחרות מגלות עניין ברכישה, אולם חלק הבהירו כי הן מתעניינות בקניית עסקי הביטוח במדינות מסוימת ולא כל הפעילות הביטוחית ביבשת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email