קיצוץ בקיבולת הביטוחית של מבטחי המשנה יתבטא בתעריפי 2023

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

התוכניות הנרחבות של מבטחי המשנה לקצץ בקיבולת של ביטוחי קטסטרופות בביטוחי רכוש יתבטא בקביעת התעריפים לשנת 2023, כך קובע ניתוח של האנליסטים בבנק ההשקעות מורגן סטנלי.

הבדיקה העלתה שהרבה ממבטחי המשנה מתכוונים לסגת מחתימת חוזים של ביטוחי משנה של נכסים, זאת למרות שהקיבולת הביטוחית חזרה לרמות שהיו לפני ההפסדים שנגרמו בשל מזג האויר החורפי הקשה של 2017-2018.

כך למשל, מבטחת המשנה AXIS האמריקאית מתכננת לחסל תיק ביטוחי המשנה של מקרקעין בהיקף של 700 מיליון דולר במטרה לצמצם את התנודות בעסקים. מבטחת המשנה RENRE, מהמבטחים הגדולים של נכסים בארה"ב, מגבירה ההתמקדות בביטוחי תאונות. אשר לאירופה, מבטחת המשנה הצרפתית SCOR מקטינה את הקיבולת הביטוחית ב- 15% עד סוף 2022. זה יתבטא בחידוש חוזי הביטוח ביוני יולי. מאידך, סוויס רי מדווחת על גידול בביטוחי משנה אשר התבטא בעליה של 23% בפרמיות הביטוח ברבעון הראשון לסך של 2.8 מיליארד דולר. סוויס רי הגדילה את התקציב לכיסוי הפסדים בביטוחי אסונות ונדל"ן ל-1.9 מיליארד דולר לשנת 2022.


"המסעדה הצפה" שקעה בים – כך הגיע לסיומו אחד מסמלי הונג קונג

לפני כעשרה ימים דיווחו רשתות הטלוויזיה על שקיעת המסעדה הצפה בהונג קונג. מתברר שהמסעדה לא הייתה מבוטחת, כך שהבעלים לא יפוצו על הנזק שנאמד בכמה מיליוני דולר.

מסעדת Jumbo בימים טובים יותר. צילום: shutterstock

לפי הדיווחים בעיתונות של הונג קונג, מסעדת ג'מבו הצפה הייתה מבוטחת בכיסוי הגנה ופיצויים עבור צד שלישי בהתאם לתקנות הימיות. אולם הביטוח הזה אינו מכסה נזקים והפסדים של החברה שהפעילה את המסעדה. הבעלים מנמקים את העדר הביטוח בהפסקת הפעילות שלה במרץ 2020 בשל מגפת הקורונה.

המסעדה נפתחה ב-1976 על ידי איל הקזינו סטנלי הו ונחשבה כאתר חובה לתיירים. היא אירחה אישים מפורסמים, כולל המלכה אליזבת. המסעדה נגררה לפני עשרה ימים למקום חדש בחוף הים הדרומי של סין מתוך כוונה לפתוח אותה מחדש. אבל לרוע המזל גלי ים ורוחות גרמו לה להתהפך והיא טבעה בים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email