קמה חברת ביטוח חדשה "ליברה" בניהולה של אתי אלישקוב

אלישקוב ל"ביטוח ופיננסים": "החברה היא דיגיטלית אך תשלב סוכנים בפרויקטים ייחודיים". השר כחלון: "כניסת חברה חדשה תגביר את התחרות בענף"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון דורית סלינגר, העניקה רישיון לעיסוק בביטוח לחברת "ליברה חברה לביטוח בע"מ" שבראשות אתי אלישקוב (מנכ"ל הכשרה ביטוח לשעבר ומנכ"ל איילון אחזקות לשעבר) בענפי הביטוח הבאים: ביטוח רכב חובה, ביטוח רכב מנועי – רכוש עצמי וצד ג') וביטוח מקיף לדירות ובתי עסק. ליברה חברה לביטוח בע"מ הוקמה כאמור, על ידי אלישקוב, שתכהן כמנהלת הכללית של החברה. היא גם בעלת השליטה בחברה לצד משקיעים מחו"ל. לאחר תקופת הרצה קצרה, בכוונת החברה לאפשר לקהל המבוטחים לקבל את כל השירותים באופן דיגיטלי, החל משלב ההצעה לביטוח, דרך ההצטרפות לביטוח, ביצוע פעולות שירות וטיפול באירועים ביטוחיים, ועד סיום הטיפול בתביעות.

אלישקוב | צילום: אבי מועלם

אלישקוב התבטאה תמיד כמי שדוגלת בעבודת חברת ביטוח באמצעות סוכני ביטוח. לשאלת "ביטוח ופיננסים" כיצד זה משתלב עם החברה הדיגיטלית שהקימה, אמרה אלישקוב: "ליברה היא חברת ביטוח דיגיטלית, המוצרים שלה ישווקו באינטרנט לציבור באופן ישיר. זאת, במקביל לשיתופי פעולה ייחודיים שנעשה בין היתר גם עם סוכני הביטוח".

עוד אמרה אלישקוב: "זוהי הפעם הראשונה מזה עשור שמוקמת חברת ביטוח חדשה בישראל. החברה צפויה להתחיל לפעול בקיץ 2018 ולהציע ביטוחים אלמנטריים. בשלב ראשון תציע החברה ביטוחי רכב ודירה, ובהמשך בכוונתה להרחיב את פעילותה ולהציע גם ביטוחי עסק, ביטוח נסיעות וביטוח תאונות אישיות. החברה תפעל לשינוי כללי המשחק בענף הביטוח, לשבירת מעגל האי אמון המאפיין אותו, וליצירת דיאלוג חדש בין חברת הביטוח לצרכנים, שיתאפיין באמון הדדי בין הצדדים והפיכתו של המבוטח לשותף ברווחים. שם החברה, 'ליברה' (ביוונית: מאזניים) – משקף את החזון הזה ואת המחויבות שלה לערכים של הוגנות וצדק".

עוד מוסיפה אלישקוב כי "פרסונליזציה מתקדמת תאפשר הוזלת מחירים באופן משמעותי עבור קבוצות אוכלוסייה מגוונות. אני מודה לרשות שוק ההון על האמון שנתנה ב'ליברה' וגאה להקים חברת ביטוח עם בשורה צרכנית אמיתית. ליברה מצהירה שהיא מאמינה למבוטחיה, רואה בהם שותפים, מכירה בתרומתם לרווח ולכן גם תשתף אותם ברווחיה".

שר האוצר, משה כחלון מסר: "על מנת להגביר את התחרות ולהביא להורדת מחירי הביטוח בישראל הובלנו מהלך שיקל על חברות חדשות להיכנס לענף. היום אני שמח לבשר כי לאחר שנים רבות נכנס שחקן חדש וטכנולוגי לתחום הביטוח. אני משוכנע שהצרכנים כמו גם החברות הקיימות ייהנו מתחרות ושירות טובים יותר. מדובר בבשורה גדולה לשוק ולאזרחים".

סלינגר, הממונה על שוק ההון, מסרה: "אנו מברכים על הקמת חברת הביטוח 'ליברה'. בכוונתנו להמשיך ולעודד הקמת חברות חדשות בתחום הביטוח הפועלות באופן דיגיטלי וחדשני ומציעות לציבור מוצרים תחרותיים וחוויית שירות אחרת".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email