קרייריסטית ואשת משפחה – הילכו שתיהן יחדיו?

מירב משיח, מנהלת קשרי סוכני ביטוח בחברת דרכים, משלבת בכל יום קריירה ומשפחה; בראיון לכבוד יום האישה הבינלאומי שיחול בשבוע הבא, מספרת משיח על כוח והשראה נשית, על האתגרים בתפקיד ועל היחס לו היא זוכה מלקוחות וקולגות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן שיווקי

"התפקיד שלי הוא מגוון ומורחב. מהותו היא לשמר קשרים טובים עם סוכני הביטוח", אומרת מירב משיח, מנהלת קשרי סוכני ביטוח בחברת דרכים, כשמבקשים ממנה לספר על התפקיד מנקודת המבט שלה. משיח מוסיפה: "במסגרת התפקיד שלי אני נפגשת מידי יום עם סוכנים ומציעה להם להצטרף למשפחת דרכים. כיום לכל סוכן ביטוח קיימת אפשרות לבחור בספק דרכים כספק שירותי דרך וגרירה, פנסים ומראות צד ושמשות במירב חברות הביטוח. לצורך גיוסם למשפחת דרכים אני מתאמת איתם פגישות, מציעה את סל השירותים הרחב של דרכים, מייצרת קשרים טובים עם אנשי המשרד ומייצרת תקשורת טובה ובקיצור – דרכים ונהנים.

"התפקיד הזה דורש כל כך הרבה אנרגיות חיוביות כי את עוברת במהלך היום כמות של שיחות ופניות כה גדולה, בכל דרך אפשרית – ווטסאפ, מיילים ועוד. יש המון פניות במהלך היום ואין שעות. אני נענית לפניות לעתים גם בקידוש של שישי. רמת הזמינות שלי היא 24/7 : אני שמה את עצמי בנעלי הלקוח שבמצוקה כרגע ונתקע, ורואה את עצמי כנאמנה לצרכיו הבסיסיים".

מירב משיח | צילום: אלינור עזר

איך הגעת לתפקיד הזה?
"יש לי 26 שנות ניסיון בשירות מכירות ושיווק. לתפקיד הזה הגעתי מתפקיד מנהלת סניף של חברת מיצובישי, ניהלתי סניף של מכירות רכב ואולם תצוגה. את ההצעה לעבוד בדרכים קיבלתי מבחור שעבד שם, והרמתי את הכפפה. להסתובב בשטח היה פן שמאוד עניין אותי בתפקיד מסוג זה. מלבד זה, מה שאני אוהבת בתפקיד זה את היכולת להמציא את עצמך כל פעם מחדש".

ידעת לאן את רוצה להגיע במהלך הקריירה שלך?
"התחלתי כאשת שירות במוסך. כל חיי היו גלגלים בכל מובן אפשרי. אני בת של פחח, כך שמאז ומעולם ידעתי מה זה פח ואיך מתעסקים איתו. לא ידעתי שזה הכיוון אבל כן ידעתי שאני רוצה לעבוד עם אנשים. התפקידים שעברתי במהלך הקריירה שלי היו שיווקים מכירתיים ומעניינים, ובכלל – אני רואה משהו מאוד מתגמל בלעסוק במכירות. התודה מהלקוח שהוא בעצם הסוכן, ולעיתים הלקוח עצמו שפונה ומודה ואז את מבינה שעשית משהו טוב. יש לי שכר לצד המאמץ, ולאו דווקא כסף, אלא הכרת תודה".

את מרגישה מיצוי והנאה מהתפקיד שלך?
"בהחלט כן. אני קוראת לדרכים 'דרכים ונהנים' כי יש לנו מערכת משומנת, אנשים בתפקידי מפתח שהם אנושיים ורואים איתי את הצורך הסופי של הלקוח".

האם את מרגישה שכאישה מתייחסים אלייך אחרת – לקוחות וקולגות?
"לא. תמיד מתייחסים בכבוד, חיוך והבנה. חילוקי דעות תמיד יהיו אבל לא קרה מקרה בו התייחסו אליי אחרת רק בגלל שאני אישה. זו תחושתי והייתי רוצה שכל קרייריסטית תזכה ליחס כזה".

ואיך עובד שילוב המשפחה והקריירה עבורך?
"זו שאלה להפנות לבעלי" (צוחקת). "כאשת מכירות שטח את מנהלת לעצמך את לוח הזמנים, וברגע שאת מאורגנת גם בחיים הפרטיים – הכל מסתדר. נכון שלעתים זה לחוץ ומלחיץ, אבל גם שם מתמודדים או שמוותרים על משהו. יש לי בעל שהוא לחלוטין פרטנר – הוא עוזר ושותף מלא בכל. בתפיסה שלי, אם אני מסוגלת לעבוד בעבודה שמצריכה ממני הרבה נסיעות בדרכים, סוג עבודה כזו שאולי נתפסת גברית, הנטל צריך להתחלק. אנחנו שותפים".

איך זה לעבוד בין ומול סוכני ביטוח, סביבה גברית ברובה?
"ישנן גם סוכנות ביטוח, כך שגם היחסים בין הנשים באים לידי ביטוי. רוב האנשים שמולם אני עובדת הם גברים ונשים בתפקידים שונים, ולא נתקלתי במשהו חריג. לתפיסתי, הגברים בענף הזה מאוד מעריכים את הנשים, את כוחן ויכולותיהן, וכלל לא מזלזלים בהן.

"אז לכבוד יום האישה 2020 , משמח לדעת שהשילוב בין קריירה ומשפחה אפשרי ולא מצריך ויתור על אף צד, כי אנחנו תמיד אמרנו – נשים הן כל יכולות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email