קריסת הבניין במיאמי גררה סירובים של מבטחים לחדש ביטוחי רבי-קומות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קריסת בניין רב הקומות במיאמי חשפה כי בניינים רבים בפלורידה מבוטחים ב-20% פחות משוויים בשל התייקרות הרהיטים וחומרי הבנייה. אולם, התמוטטות הבניין גררה מבטחים בפלורידה לסרב לבטח את בניינים רבי-קומות, דבר שמאלץ אותם לבצע את ביטוחי המבנה בחברת הביטוח סיטיזן פרופרטי, היחידה באזור שנהנית מערבות ממשלתית.

אדם לופטין, בכיר ב-USI, דיווח שגם סיטיזן פרופרטי מסרבת לבצע חלק מביטוחי הבניינים, על מנת להקטין את החשיפה הגדולה לפוליסות רכוש.

בניינים רבים בפלורידה מבוטחים ב־20% פחות משוויים בשל התייקרות חומרי הבנייה | צילום: shutterstock

בכנס הביטוח של לשכת המסחר של פלורידה נאמר כי יידרשו למהנדסים שנתיים כדי לקבוע מהם הגורמים לקריסת רב הקומות בה נספו 97 איש. התביעות המשפטיות שהגישו דיירי הבנין ויורשי הנספים יתחילו להתברר בקיץ הקרוב.

מפקח מטעם בית המשפט הודיע שבהריסות הבנין נמצאו 750 אלף דולר בשטרות  שהועברו לניקוי וספירה במשרד האוצר האמריקאי. כאשר תושלם פעולה זו, יועבר הכסף לידי המפקח כדי לחלקו. השופט והמפקח יקבעו קריטריונים לחלוקת הכסף, ובמקביל עובדים על שיטה לחלוקת יתר החפצים שנמצאו בהריסות הבניין.


האם בעלי מניות כלל ביטוח יאריכו כהונת הדירקטורים

כלל ביטוח זימנה בסוף נובמבר אסיפה כללית שנתית של בעלי המניות, טרם הגשת הבקשה של אלפרד אקירוב לרכישת השליטה בחברה. בין היתר, מתבקשת האסיפה לחדש מינוי חלק מחברי מועצת המנהלים של החברה, כולל היו"ר עו"ד חיים סאמט.

באסיפה הכללית של בעלי המניות, שתתקיים ב-27 בדצמבר, יתבקשו בעלי המניות לבחור חמישה דירקטורים מבין שישה מועמדים לכהונת "דירקטור רגיל". חמישה מהמועמדים כבר כיהנו כדירקטורים בכלל ביטוח והם עו"ד חיים סאמט, השופטת בדימוס ורדה אלשיך, חנה מזל-מרגליות, עו"ד מיה ליקוורניק ורוני מליניאק.

אקירוב הציע בחודש שעבר את נציגו הבנקאי דוד גרנות כדירקטור בכלל ביטוח. מועמדותו של גרנות תובא להחלטה באסיפת בעלי המניות. האסיפה תתבקש לאשר דירקטור חיצוני מבין שני המועמדים – אוסאמה חסן ושמואל שוורץ.

האסיפה הכללית תדו האם לאשר את תנאי השכר של היו"ר חיים סאמט. כמו כן, האם לאשר תגמול כספי לחנה מרגליות בגין כהונתה כיו"ר זמני של הדירקטוריון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email