קרן הנדל"ן של הראל פיננסים יוצאת לדרך

הקרן מגייסת 180 מיליון שקל שיושקעו בנכסים מניבים בניו יורק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הראל פיננסים, זרוע הפיננסים של קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, פתחה בימים אלה את סבב הגיוס הראשון לקרן ההשקעות החדשה למשקיעים מסווגים: "הראל פיננסים השקעות בנדל"ן" – קרן המתמחה בהשקעה בנכסים מניבים בארה"ב, עם דגש לבנייני מגורים להשכרה באזורים מרכזיים (Prime Location) בניו יורק. היקף הגיוס הראשוני המתוכנן הוא כ־180 מיליון שקל, כאשר חלק מהכסף יגויס מלקוחות מוסדיים, שכבר הביעו את רצונם להשקיע בקרן, בהם הכשרה חברה לביטוח. הסכום מינימלי להשקעה לכל לקוח עומד על כ־360 אלף שקל.

הראל חברה לביטוח, המנהלת נכסים בשווי של כ־184 מיליארד שקל, הינה חברה אחות להראל פיננסים המנהלת נכסים בסך של כ־49 מיליארד שקל. החברה הינה מהמשקיעים המוסדיים הראשונים בישראל, אשר פיתחה התמחות בהשקעות בנדל"ן בעולם.

להראל ביטוח ניסיון של למעלה מ־20 שנה בנדל"ן בארץ ובעולם והיא מנהלת פורטפוליו נדל"ן של כ־15 מיליארד שקל במונחי שווי. יודגש, כי השקעותיה של קרן הנדל"ן החדשה של הראל פיננסים מנוהלות בנפרד מהשקעותיה של הראל חברה לביטוח, זאת בהתאם למדיניות השקעות נפרדת וצוות ניהול השקעות נפרד.

מהחברה נמסר, כי עיתוי הקמת הקרן החדשה אינו מקרי. תקופה שבה מצד אחד משקיעים מוסדיים ממשיכים להגדיל חשיפה להשקעות אלטרנטיביות על חשבון מניות ואג"ח, אך מצד שני מחירי הנדל"ן בארה"ב נמצאים ברמה הגבוהה ביותר בעשור האחרון – הובילה ליצירת מנגנון ייחודי בקרן של הראל פיננסים. בין השאר, מאפשרת הקרן החדשה גידור של העלאת הריבית, אופציית PUT למכירת הנכסים בתשואת מינימום אטרקטיבית בעת משבר, בטוחות ועוד.

הקרן החדשה מנוהלת על ידי השותף הכללי "הראל פיננסים אלטרנטיב נדל"ן בע"מ", חברה בת בבעלות מלאה של הראל פיננסים. לקרן הוקמה ועדת השקעות ייעודית שכוללת חברים בעלי התמחות וניסיון רב שנים בתחום הנדל"ן, כמו דוד לב (לבקו), ששימש בעבר יועץ מיוחד לקבוצת הראל ביטוח בהשקעות בנדל"ן בארץ ובחו"ל וכיהן במשך שנים כמנכ"ל חברות נדל"ן שונות בהן אזורים ונכסים ובניין.

המנכ"ל הנבחר של קרן הנדל"ן הוא רו"ח גבי מושייב, אשר עמד בראש צוות החשיבה וההקמה בשנה האחרונה בהראל פיננסים. מושייב בעל ניסיון של למעלה מ־10 שנים כרו"ח ובשנתיים האחרונות, במסגרת תהליך הקמת "הראל פיננסים השקעות בנדל"ן", צבר ידע רב בתחום ועבד בצמוד למנהלי מחלקת הנדל"ן של הראל חברה לביטוח. בשבע השנים האחרונות מושייב הינו שותף בניהול המדיניות החשבונאית והפיננסית השוטפת של הראל פיננסים.

שדרוג נכסים

המודל העסקי של הקרן מבוסס על השקעה בנכסי value add, כאשר המטרה היא רכישה של נכסים מניבים אשר סובלים מתפוסה חלקית או ניתנים לשדרוג, בעיקר בתחום הדיור. מדובר בהשקעות בודדות שניתן להשקיע בהן הון של 2־10 מיליון דולר בעסקה. לרוב, אסטרטגיית ההשקעה כוללת תוכניות שיפוץ, שיפור בשיעורי תפוסה, החלפת חוזי השכירות והעלאת שכר הדירה לרמה הדומה לנהוג בשוק. המבנה המשפטי של הקרן החדשה הינו REIT אמריקאי לא סחיר (קרן השקעות בנדל"ן הנהנית מתנאי מיסוי מיוחדים).

תקופת חיי הקרן היא שש שנים עם אפשרות לעד שתי הארכות של שנה כל אחת. לראשונה בישראל, לקרן יש מספר ני"ע בורסאי, שמאפשר לכל משקיע לבדוק את ביצועיה באופן שוטף ובמשך כל תקופת ההשקעה – מה שמספק פתרון אטרקטיבי לאחד החסרונות הגדולים של השקעה בקרנות השקעה פרטיות.

טל קדם, מנכ"ל הראל פיננסים, מסר: "כחלק מאסטרטגיה של הצבת הלקוח במרכז, מצוינות בהשקעות וחדשנות במוצרים, מצאנו בהראל פיננסים כי הקרן עונה על שלושת הערכים ומספקת מוצר השקעה מעניין וייחודי ללקוחות הקיימים והפוטנציאליים. בעולם של ריביות נמוכות, אנו ממשיכים להשקיע מאמצים בלתי מתפשרים במטרה לשדרג את התשואה ללקוח ולשפר את תיק ההשקעות שלו". קדם הוסיף כי "להשקעות בנדל"ן קהל פוטנציאלי רב – מוסדי ופרטי ולכן היה לנו חשוב לפתח מוצר שונה, ייחודי ונגיש ללקוחותינו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email