קרן G-Square האירופאית רוכשת 50% מ"פמי פרימיום"

הרכישה תתבצע לפי שווי של כ-400 מיליון שקל. על רקע הקורונה – פמי ביצעה כמיליון וחצי ייעוצים ב-2020
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גאווה ישראלית בצל הקורונה. קרן G-Square האירופאית רוכשת את אחזקות קרן קדמה (50%) בחברת הרפואה הדיגיטלית פמי פרימיום לפי שווי של כ-400 מיליון שקל.

בשנים האחרונות השקיעה פמי פרימיום עשרות מיליוני דולרים בפיתוח פלטפורמות מתקדמות לרפואה דיגיטלית מרחוק.

מערכת הרפואה הדיגיטלית שפיתחה פמי פרימיום, מעניקה שירותים רפואיים לשלוש מתוך ארבעת קופות החולים בארץ, בתי החולים הגדולים בישראל, חלק ניכר מחברות הביטוח, משרדי ממשלה וגופים גדולים כגון ההסתדרות הלאומית, מועדון חבר וארגונים רבים נוספים. תחום הטלמדסין התחיל בפמי פרימיום לפני כשלושים שנה, בעת שהחברה הפעילה מוקד טלפוני רפואי שאוייש על ידי רופאים ונתן ייעוץ רפואי ללקוחות החברה בארץ ובחו"ל.

איציק חמו, מנכ"ל פמי פרימיום. צילום: ליאת מנדל

בעקבות מגפת הקורונה ניכר בחודשים האחרונים גידול של מאות אחוזים בשימוש בפלטפורמות של פמי פרימיום בהשוואה לאשתקד. במונחים שנתיים מדובר כבר על כמיליון וחצי ייעוצים רפואיים שיבוצעו בשנת 2020.

בחודשים האחרונים הקימה פמי פרימיום חברת בת נוספת – פופינס – באמצעותה היא מעניקה טיפולים מרחוק גם בתחומי התפתחות הילד בשיתוף עם חברת Ampliospeech,המובילה העולמית בתחום הטיפול הדיגיטלי בהפרעות תקשורת ובהתפתחות הילד. הטיפולים מרחוק מבוצעים על ידי קלינאי תקשורת, פיזיותרפיסטים ופסיכולוגים מובילים, על גביי פלטפורמה אינטרנטית הכוללת גם משחקים אינטראקטיביים לתרגול בבית. הטיפול ניתן כיום באמצעות שתי קופות חולים בארץ, ובמשא ומתן מתקדם עם יתר הקופות. גם כאן הטיפול מרחוק מאפשר לשפר את חווית הטיפול למטופל ולהגביר את היעילות, כמות הטיפולים לשעת עבודה, של המטופל.

G-Square נוסדה בשנת 2008 על ידי ד"ר לוראן גאנם והיא מנהלת נכסים במגוון שירותי רפואה בהיקף של יותר מביליון אירו. הקרן האירופית החליטה על רכישת חלקה של קרן קדמה בפמי פרימיום כהשקעה אסטרטגית, מתוך כוונה לייצא  את הטכנולוגיה והשירותים שפיתחה פמי פרימיום בישראל גם לשווקים בינלאומיים. לנוכח מגבלות הקורונה, המשא ומתן ובדיקת הנאותות התנהל כולו מרחוק. נציגי הקרן ביקרו בארץ רק פעם אחת.

קדמה, שאותה מנהלים השותפים המייסדים אורי עינן, גלעד הלוי וגלעד שביט, רכשה מרוני דוידוף, מייסד פמי פרימיום 50% מהחברה בשנת 2015 לפי שווי של כ-200 מיליון שקל. לפי הערכת גורמים בשוק, המכירה לקרן הזרה, בשילוב עם דיבידנדים שהתקבלו לאורך השנים ומינוף שנכלל בהשקעה, אפשרו לקדמה לייצר תשואה גבוהה למשקיעיה.

הטכנולוגיה שפיתחה פמי פרימיום נבחרה על ידי משרד הבריאות כתשתית הטלמדיסין הלאומית של ישראל. המערכת מגבירה מאוד את הנגישות והזמינות לשירותי רפואת מומחים גם לתושבי הפריפריה וללקוחות המתגוררים במדינה אחרת. הייעוץ הרפואי ניתן על ידי רופאים מומחים בהתאם לחוזר הטל-רפואה של משרד הבריאות, הן באמצעות סגל בתי החולים וקופות החולים, הן ישירות באמצעות רופאים בכירים של פמי פרימיום. אחרי כל ייעוץ רפואי, המערכת מאפשרת לרופא לנטר את מצבו הקליני של המטופל, לשלוח לפציינט הפניות לבדיקות דימות או בדיקות מעבדה, הפניות לייעוץ נוסף וגם מרשמים דיגיטליים לתרופות ותכשירים נדרשים – שימתינו לפציינט באחד מבתי המרקחת של קופת החולים שלו או בתי מרקחת פרטיים ברחבי הארץ.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email