קרן Group 11 של דובי פרנסס גייסה מעל 120 מיליון דולר בתוך 90 יום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קרן Group 11 האמריקאית הודיעה על סגירה ראשונה של יותר מ-120 מיליון דולר לקרן הפינטק החמישית שלה לאחר שלפני שלושה חודשים הודיעה על כוונתה לגייס 100 מיליון דולר.

הקרן מעוגנת על ידי המשקיעים המוסדיים קבוצות מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים, והראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסים. אליהם הצטרפו מנורה מבטחים החזקות, מור בית השקעות, הכשרה חברה לביטוח, חברת ניהול ההשקעות True Capital Management ו-Family Offices מארה"ב וישראל. חלק מיחידות ההשתתפות בקרן יונפקו בבורסת תל אביב דרך זירת מסחר ה-TASE UP. בשל הביקושים הרבים Group 11 מגדילה את גודל הקרן על מנת לאפשר גם את השתתפותם של משקיעים כשירים ישראלים, שיוכלו להצטרף לקרן בטרם העליה למסחר בתחילת חודש אפריל. 

Group 11 הוקמה בשנת 2012 על ידי השותף המנהל דובי פרנסס ומנהלת כיום נכסים בשווי של למעלה מ-400 מיליון דולר. סכום יוצא דופן בהתחשב בכך שמדובר על קרן המנוהלת על ידי מנהל יחיד. בדומה לקרנות הקודמות שלה גם הקרן החמישית תשקיע בעיקר בחברות תוכנה פיננסיות שפועלות בעמק הסיליקון ושלמרביתן מייסדים ישראליים או מרכזי פיתוח בישראל.

מגמות בשוק הפיננסיים של מעבר לדיגיטציה המתעצמות עם השנים. צילום: shutterstock

לדברי דובי פרנסס, מייסד Group 11: "אנו רואים מגמות בשוק הפיננסיים של מעבר לדיגיטציה המתעצמות עם השנים. מגמות אלו הואצו עוד יותר בעקבות מגפת הקורונה ואנו צופים שהזינוק המואץ שעובר תחום הפינטק עוד יימשך בשנים הבאות. Group 11 עומדת מזה כעשור בחזית מהפכה זו, כשותפה להתפתחות של חברות מגדירות קטגוריה בתחום הפינטק ונכללת באחוזון העליון – טופ 1% מבחינת ביצועי קרנות".

גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח, ציין כי: "בהמשך להודעה על הקמת זרוע השקעות הפינטק החדשה שלנו, שצפויה להשקיע 1.5-2 מיליארד דולר בתחום בשנתיים הקרובות, היה זה טבעי להשקיע וליצר שותפות עם צבר החברות המרשים שיש ל- Group 11 בפורטפוליו הפינטק שלהם. בנוסף אנו גאים להיות המשקיעים הראשונים באפיק ההשקעה הסחיר והחדשני של TASE UP".

סמי בבקוב, מנהל חטיבת ההשקעות בהראל, מסר: "ההחלטה להשקיע בקרנות 4 ו-5 של Group 11 הינה חלק מהאסטרטגיה של הראל להרחיב את ההשקעות בחברות טכנולוגיה בתיק הפרייבט אקוויטי שמניב תשואה טובה למבוטחים. ההשקעות של הראל בטכנולוגיה מגוונות סקטוריאלית, תוך התמקדות, בין היתר, בתחום הפינטק , שבו בשנים האחרונות מתגבשת מובילות משמעותית בקרב חברות ישראליות, להערכתנו, Group 11 מהווה שותף טוב לנצל מובילות זו. השקעה זו מצטרפת להשקעות נוספות בקרנות הון סיכון מובילות בארץ ובעולם ולהשקעות ישירות בחברות הון סיכון שיוצרות פוטנציאל רווח משמעותי למבוטחי הראל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email