קשיים בתפקוד המסלקה הפנסיונית: נשיא הלשכה קורא להכנסת מתחרה

רוזנפלד התייחס לתפקוד המסלקה במסגרת נאומו בכנס MDRT שנערך השבוע; "נפנה לרשות התחרות ואם צריך נוביל חקיקה"; אלברט גבאי, יו"ר MDRT ישראל אמר בכנס: "MDRT זהו תו תקן למקצוענות, יושרה והצלחה. סוכנים שמגיעים לכנס מגדילים את הכנסתם"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, קרא להקים מתחרה למסלקה הפנסיונית. את הדברים אמר רוזנפלד בנאום שנשא בכנס ארגון MDRT ישראל שהתקיים ביום ג' במלון אלמא שבזיכרון יעקב. לדבריו, בשבוע החולף המסלקה מתקשה לתפקד ולשרת את סוכני הביטוח. "במסלקה הפנסיונית הטעויות חוזרות בכל תקופה קצובה. כבר שבוע שהיא לא עובדת. המסלקה היא מונופול שהוקם ב־2012 ברישיון על פי חוק עד לשנת 2022 . אותו מונופול צריך לפוג".

עוד אמר נשיא הלשכה: "למרות שמדובר במונופול חוקי – יש מה לעשות בנושא הזה. בכוונתנו לפנות לרשות התחרות על מנת לקצר את התקופה שניתנה לאותו מונופול. את התחום הזה יש לפתוח לכניסה של גוף נוסף כך שגם למסלקה הפנסיונית יהיה מתחרה. במסלקה הפנסיונית צריכים לדעת שסוכני הביטוח יכולים לפנות לגוף נוסף".

אלברט גבאי עם אנשי MDRT. צילום: גיא קרן

נלחם בכל האמצעים

נשיא הלשכה התייחס גם לכוונת חברות כרטיסי האשראי להיכנס לתחום הביטוח ולהתחיל למכור מוצרי ביטוח לציבור. "זו מלחמה נוספת שאנו מתמודדים איתה. משבר ביטול פוליסות הסיעוד הפרטיות שאנו מתמודדים איתו כיום הוא משחק ילדים – אם ניתן לתרחיש הזה להתממש".

לדבריו, "לא יכול להיות שחברות האשראי ששולטות בכל מה שקשור להתנהלות הכלכלית שלנו ייכנסו לענף הביטוח. הן יודעות עלינו הכל כבר היום. גם בנושאי הביטוחים. הן יודעות מתי מתחדשים ביטוחי הרכב שלנו משום שהן רואות כשמדובר בתשלום ה־11 מתוך 12. אז יודעים שבחודש הבא מתחדש ביטוח הרכב. חברות כרטיסי האשראי לא צריכות להיות שם. אנחנו נפעיל את כל האמצעים, גם הפוליטיים וגם המשפטיים, כדי למנוע את הרעה החולה הזאת".

נבחרת ביטוחי החיים

בכנס MDRT ישראל השתתפו כ־160 איש, בינהם מנכ"ל מגדל רן עוז ובכירים נוספים, וגם כ־100 מחברי המועדון היוקרתי בישראל.

"לדברי אלברט גבאי, יו"ר MDRT ישראל, מדובר ברוב גדול של חברי המועדון המונה כיום 129 חברים. עוד מסר כי בכנס השתתפו 56 סוכנים המועמדים להרשמה במועדון, והוא מקווה שכ־30 מהם יצורפו בשנה הקרובה. חברי המועדון הם סוכנים מתחומי החיים, פנסיה ובריאות שלהם הכנסות מעמלות בסך 340 אלף שקל לפחות: "זו הנבחרת שמחזיקה 75% מביטוחי החיים בישראל", מדגיש גבאי.

בדברי הברכה שלו אמר גבאי למשתתפי הכנס: "הגדלנו את מספר החברים בארגון, בנינו תהליך מובנה של קירוב חברות הביטוח לפלאי הארגון מתוך כוונה ברורה למקצוענות, התחלנו בתהליך של גיוס חברים צעירים ואנחנו ממשיכים להתאמץ וליצור ימי עיון מקצועיים ומרתקים לפי מורשת ה־MDRT.

"שמרנו על מעמדנו בעולם כמס' 1 באירופה עם מספר החברים הגבוה והחשוב מכל – כמעט והכפלנו את מספר החברים שחוו את התשוקה והעוצמות בכנס השנתי, שמבחינתי, כיו"ר MDRT ישראל, זו פסגת הקריירה של כל סוכן ביטוח חיים, פנסיה, בריאות ופיננסים.

"הארגון מונה היום 77,000 חברים מ־90 מדינות שונות. זהו הארגון המקצועי העצמאי היחיד שבוחן מחדש אחת לשנה את כל חבריו המועמדים לפי אמות מידה וקריטריונים נוקשים ורק אם עמדנו בהם בקשתינו מתקבלת. מחקרים שערך הארגון בקרב חבריו מעידים כי סוכנים אשר מגיעים אחת לשנה לכנס השני מגדילים את הכנסתם בעשרת אחוזים בשנה. אני חוזר ומדגיש זאת בכל פעם מחדש – מי שייסע ירגיש את השינוי. MDRT זהו תו תקן למקצוענות, יושרה והצלחה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email