ראו הוזהרתם: צוות המלחמה באתרים המתחזים הביא ליירוט אתרי פישינג

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אתמול טיפלתי בעקיצה רצינית ובלמתי אותה, אבל חקרתי אותה עד תום. לצערי, לקוח שלי קיבל פניה בזמן נהיגה. הוא עשה את הטעות הנוראית, בגלל שאמרו לו שהבדיקה חינמית. בנושא פניה טלפונית יש הוראות ברורות של רשות שוק ההון – כיצד יש לנהל שיחה עם לקוח. כלום לא נעשה כנדרש, זו תקלה ראשונה בתהליך.

הנורא מכל הוא שעד עכשיו לא ברור מי הסוכן הישיר במקרה, כי שלושה סוכנים שוחחו והתכתבו עם המבוטח ולבסוף על הניירת חתום סוכן אחר שמעולם לא שוחח עימו.

זינוק במספר תקיפות הסייבר | צילום: Shutterstock

אלמלא עצרתי את התהליך, זה הנזק שהיה נגרם:

  • ביטול פוליסה עם תנאים טרם הרפורמה בפרמיה קבועה לאחר ותק של 12 שנה.
  • ביטול ביטוח סיעודי כשלא ניתן לקנות היום ביטוח סיעודי שצבר ותק.
  • כאשר בביטוח של קופת חולים יש חריגים לתאונת דרכים ועבודה, מקרה ביטוח לא היה מכסה.
  • שבר כלכלי ומשפחתי.

לא נעשה בירור צרכים. רק דאגו להגיד לו שיחסכו לו כסף; לא אמרו שהחיסכון הכספי  זו פגיעה בתכנים ובתנאי הפוליסה, קל וחומר בכיסויים, וכמובן העבירו את כל התיק לחברה אחרת. וזה מה שכתב לי המבוטח לאחר שטרפדתי את המלכודת אליה כמעט נפל: "פשוט הזוי איך חוסר ידע וניצול של אנשים גורם לאנשים כמוני ליפול. אני באמת מודה לך על העזרה ורדה. בהחלט הצלת אותי".

אין סוף ליצירתיות של המתחזים. עצוב לי שקולגה שלנו נוהג כך.

שוב קיבלתם שיחה טלפונית הזויה, פניה ישירה, להוזיל לכם 40% מההוצאה על הביטוחים שלכם? ואותו גורם גם מספר לכם שמשרד האוצר נתן לו את הפרטים שלכם בדאגה רבה לכיסכם? מיד תבינו – זו מלכודת ואפילו רצינית מאוד. ראו הוזהרתם: לא לתת את מספר תעודת הזהות,  בטח לא את תאריך ההנפקה של התעודה והגרוע מכל, לא לתת את הקוד שנשלח למסרון.

אם עשיתם זאת – בזה הרגע נלכדתם, כל החומר שלכם חשוף לפונה. זו כניסה לאזור האישי שלכם בו כל המסמכים האישיים שלכם והגרוע מכל אתם לא מכירים  את הפונה מעבר לקו. כל פניה כזו, בדקו בציציות ופנו מיד לסוכן שלכם שאמון על תיקכם לבדיקה. דרשו לראות את תעודת הסוכן לא את תעודת הסוכנות. יש הבדל הין השניים.

האירוע הזה יעבור לטיפול הרשויות וכולי תקוה שמי שצריך להענש, יענש בחומרה. לשכת סוכני הביטוח עושה הכל למען ציבור המבוטחים. תפנו אלינו דרך אתר הלשכה או בלינק המצורף.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email