ראשי ארגונים כלכליים מובילים מסכמים שנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב ליאור רוזנפלד, נשיא הלשכה:

״ענף סוכני הביטוח לא רק חי ונושם. הוא בועט, עובד ומצליח, וללשכה יש משקל גדול בזה. בשנה האחרונה הגענו להישגים והפכנו לגורם שלא ניתן להתעלם ממנו. ״מול היצרנים, מול רשות שוק ההון, מול הכנסת והממשל, מול התקשורת ובעיקר מול הציבור – זה שמבוטח אצלנו וזה שעוד יהיה מבוטח אצלנו. אני בהחלט יכול להסתכל על השנה שחלפה בסיפוק גדול״.

רוזנפלד | צילום: יוסי אלוני

 

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר:

"שנת 2018 התאפיינה במדיניות שלא השכילה לאזן בין צרכי ההתפתחות והצמיחה של המגזר העסקי, לבין המאבק ביוקר המחייה. המאבק ביוקר המחייה הוא בוודאי מטרה לגיטימית, שאין לערער עליה. טובת הציבור הרחב חשובה לכולם, ובעיקר חשוב לדאוג לשכבות החלשות. אבל השאלה אינה אם צריך להוריד את יוקר המחיה. השאלה המרכזית היא איך עושים זאת. ולדאבוננו, עסקים רבים שגם הם חלק לא נפרד מהציבור הרחב יפגעו קשות עקב מדיניות לא מאוזנת. עול הרגולציה לא פחת. המגזר העסקי מאוים עקב הרחבה חסרת תקדים של סמכויות הרשות להגבלים עסקיים, בדרך
המערערת את יסודות המשפט בישראל ואת זכות חופש העיסוק שהיא, כידוע, זכות יסוד חוקתית.

"נוהלה מדיניות עקבית הסוגדת ליבוא האישי. איש לא מערער על היבוא האישי. אבל כאשר הופכים את היבוא האישי למערכת מקבילה של היבוא המסחרי, ומציבים לכל רוחב הפעילות העסקית תנאי תחרות בלתי שווים, אנו מסכנים את קיומם של עשרות אלפי עסקים קמעונאיים בישראל, שהם בעיקרם חנויות רחוב.

"הפטור ממע"מ ביבוא אישי גורם לאובדן משמעותי בהכנסות המדינה, מחריף את הגירעון התקציבי, והוא באופן מלאכותי מסיט את הצריכה הפרטית אל מקורות חוץ"

לין | צילום באדיבות הלשכה

 

ד"ר גיא רוטקופף, מנכ"ל איגוד חברות הביטוח:

"השנה, בתום עבודה מאומצת, השקנו יחד עם האקדמיה ללשון העברית את המילון למונחי הביטוח באתר מונחי האקדמיה במרשתת. המילון הינו רחב ומקיף וכולל כ־1,400 מונחים בכל ענפי הביטוח. אני מאמין שהמילון יתרום רבות לענף הביטוח, ישרת את העוסקים בו, חברות וסוכני הביטוח, וכן יסייע בראש ובראשונה לציבור הרחב.

"ענף הביטוח עובר התפתחויות ושינויים בכלל התחומים, ואני בטוח שכמו בשנה שחלפה נדע להידבר ולשתף פעולה עם  כלל הגורמים בענף, ביניהם הרגולטורים וסוכני הביטוח. הסוכנים הם חלק חשוב בהצלחתו של ענף הביטוח, ואנו רואים בהם שותפים לעשייה למען המבוטחים והענף כולו. אני מאחל לכולם שנה אזרחית טובה ומוצלחת".

ד"ר רוטקופף | צילום: ויקיפדיה

 

עו"ד רועי כהן, נשיא להב:

"2018 הייתה שנה עמוסה בעשייה למען ציבור העצמאים והעסקים הקטנים בישראל. הגענו להישגים משמעותיים עבור העצמאים והעסקים הקטנים, בהם רפורמת רישוי העסקים שאושרה בעידוד להב ותקנות הפיצויים לבעלי ובעלות העסקים בעוטף עזה שפרנסתם נפגעה עקב הירי מהרצועה לדרום. קידמנו הצעות חוק המעודדות סביבה עסקית תומכת, בהן המאבק ליצירת התכנית הממשלתית 'נטו עסקים' הכוללת שורה של צעדים למען העצמאים והעסקים, להכרה בהוצאות אש"ל לעצמאים ובניית מתווה לדמי האבטלה לעצמאים. נפגשנו עם בכירי המגזר הציבורי – האזרח מספר אחד, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ועם ראש הממשלה בנימין נתניהו, עם בכירי המגזר הפרטי והמגזר האקדמי על מנת למצוא את הפתרונות הטובים ביותר שיטיבו עם המגזר העסקי. יצרנו את הכנס הגדול בישראל לעצמאים ועסקים קטנים, אליו הגיעו 1,000 עצמאים בשיירה אווירית לאילת. בנוסף, במהלך 2018 נוצר חיבור ושיתוף פעולה נפלא עם נשיא לשכת סוכני ביטוח החדש, סו"ב ליאור רוזנפלד, שאני רואה בו שותף אמיתי לדרך ואין לי ספק שנעשה עוד דברים מדהימים יחד למען ציבור סוכני הביטוח. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לטוביה צוק, סגן נשיא להב היוצא, על פעילותו הענפה בלהב, ולאחל הצלחה רבה לסו"ב מוטי דהרי, סגן נשיא להב הנכנס. אני מאחל לכולנו כי שנת 2019 תהיה מוצלחת לפחות כמו קודמתה".

רועי כהן | צילום: אופיר אייבי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email