ראש השנה תשפ"א – פרויקט חג מיוחד

חברי הוועד המנהל של הלשכה עם טיפים להתנהלות נכונה בעידן הקורונה ובכלל – וגם ברכות לשנה החדשה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב ליאור הורנצ'יק, סגן ומ"מ נשיא השלכה

"ראש השנה המאתגר ביותר שאני זוכר"

עבורי חגי ישראל ובמיוחד ראש השנה, סוכות ופסח הם חגי משפחה, חגי מפגש ואירוח.

לצערי הרב, פסח האחרון ועתה ראש השנה אנו חוגגים תחת סגר, בחיק משפחתנו המצומצמת וללא המשפחה המורחבת שהתרגלה בשנים האחרונות להשוויץ בעוד ילדים, נכדים ונינים ובעיקר לשיר, להתחבק וליהנות מהביחד.

ובכל זאת, אני משתדל בכל צמתי חיי לנסות ללמוד זכות, לראות את הטוב ולהכיר תודה ואני מוצא את עצמי מהרהר בזאת רבות, ביחוד בחודש אלול שיעודו להרהורי המחשבה והנפש והאמת שמצאתי המון יתרונות, המון הכוונות ואיזושהי דחיפה מלמעלה מבורא עולם ללמדנו מספר מעלות שאולי דחקנו לפינה.

ברכות וטיפים לקראת השנה החדשה | צילום: shutterstock

אנו בעידן דיגיטלי וחשוף המאופיין בטשטוש הגבולות שבין המדיה למציאות שבין הבמה והמסך לעולם, שבין האמת הנתפסת לאמת העובדתית, והתקופה הזאת של הסגר גרמה לכולנו ל״חישוב מסלול מחדש״. למדנו להעריך את התא המשפחתי המצומצם, לעבוד מהבית, לראות יותר את בן או בת הזוג והילדים, לחשוב על הציבור המבוגר ולשמור עליו בחירוף נפש, לנווט נכון בין עיקר לטפל ולנתב נכון את זמן העבודה, לדעת שלא חייבים כל היום לשוטט בין החנויות והכי חשוב – חזרה אלינו האהבה לארץ הקודש, ארץ ישראל. למדנו שאפשר בלי חו״ל, בלי מותרות ורמת הגולן יפה יותר מכל אתר בעולם.

זכינו גם להיות בדור בו נחתמו בשבועות האחרונים הסכמי שלום דרמטיים שמביאים אותי לברך את כלל הסוכנות והסוכנים ב״עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ואמרון אמן״.

שנה מוצלחת, מלאה בעשייה והצלחות!

סו"ב ישראל גרטי, יו"ר הוועדה האלמנטרית

"שנה בדגש על התייעלות"

אנו עדים לאירוע נדיר וייחודי, אירוע של פעם בדור כמו שאומרים בשפת העם.

הקורונה הפתיעה את כולנו וטרפה את כל הקלפים, אך מעבר ליריית הפתיחה היא מפתיעה כל יום מחדש בקצב, בחוסר היכולת להתמודד ובכך שטרם נמצא פתרון מנצח.

התרגלנו בשנים האחרונות שהכל בידיים שלנו, שבלחיצת כפתור אנו משנים מציאות, קובעים סדרי עולם, מייצרים מציאות חדשה ובעיקר התרגלנו לחשוב שאנו חסינים מכל דבר ואימצנו את האמרה של ״הכל יהיה בסדר״ בשיא תפארתה.

ובכל זאת, אנו מנסים לשמור על אופטימיות, לראות את האור בקצה המנהרה ולנסות לקחת את הדברים החיוביים להווה ולהמשך והאמת. תדעו לכם שיש המון.

כמי שמנהל מספר רב של עובדים אני מוצא את עצמי מאותגר רבות, כמו אב במשפחה מרובת ילדים שחייב לייעל ולהתייעל בתקופות מאתגרות ולהבין שהביחד הוא סוד ההצלחה.

המשק בישראל עבר המון שינויים בקורונה, חלקם תפיסתיים וחלקם ביצועיים, בד׳ אמות המצומצמים שלנו סוכני הביטוח אני סבור שכלל המשק, הכולל שכירים, עצמאיים ובעלי שליטה – כולנו הבנו שאין תחליף לסוכן הביטוח, שאין תחליף להון האנושי ומגע האדם המנוסה.

הסוכנות והסוכנים עברו ועוברים תקופה מאתגרת ועמוסה, משום שאנו ״אורים ותומים״ לכלל המשק הנמצא בבעיות כאלו ואחרות ואני חושב שהשליחות העילאית עליה אנו מברכים בהיותנו חלק מענף שיש בו הרבה מעבר לפרנסה – יש בו נשמה – בא לידי ביטוי ביתר שאת.

אני רוצה לאחל לכולנו לשנה החדשה שנדע להבין שכל משבר הוא הזדמנות, שכל גזרה ניתנת לשינוי ובעיקר שנהיה כולנו טובים יותר, מאוחדים יותר, מתוך בריאות מלאה ונחת רוח.

סו"ב סמי זליכה

"ליצור ערך עבור הלקוחות"

שנה חלפה לה ביעף ואנו בפתחה של שנה חדשה. מגיפת הקורונה מציבה בפנינו אתגרים רבים וסטנדרטים חדשים, לצד עבודה שוטפת. כסוכן ביטוח פעיל מזה 45 שנה, צלחתי לא מעט תקופות של משברים וטלטלות, ועם זאת, כעת אני מעמיד לרשות קהל הלקוחות תמיכה, שירות, אמינות ומקצועיות שצברתי לאורך השנים, ובעיקר את תחושת הביטחון שאני וצוות משרדי לצדם ובשבילם.

למדתי ליצור ערך עבור הלקוחות, לתת להם הרגשה ש"בביטוח הם לא לבד", שיש מי שנלחם עבורם.

אני מאחל לכל סוכנות וסוכני הביטוח, קהל לקוחותינו, כל חברינו וכל עם ישראל, שנה טובה, שנת בריאות, חוסן, איתנות ופרנסה טובה.

כולנו יחד כאחד ננצח את מגיפת הקורונה, נצא מחוזקים יותר ונחווה שנים רבות של עשייה אחד למען השני. ומאחל ששנת תשפ"א – תהא שנת פריחה ואהבה.

סו"ב דניאל קסלמן, יו"ר מחוז השרון

"הזדמנות להתחלות חדשות ולצמיחה"

סוכנות וסוכנים יקרים,

ראש השנה הבא עלינו לטובה זו הזדמנות מצוינת להתחלות חדשות ולצמיחה.

אני מאחל לכולנו שתהא לנו שנת בריאות ללא הקורונה, עשיה פורייה והצלחה, שנה של אושר עם משפחתנו ויקירינו.

כשמגיעה שעת סיכום לשנה עוברת, הבטן נמלאת לפעמים בפרפרים. השנה קצב הפעילות של המחוז הואט מאוד בעקבות הקורונה – בוטלו מפגשי סוכנים, ימי עיון ועוד.

ניהלתי שיחות טלפון רבות, רשימות מיילים בדואר אלקטרוני וכו' עם סוכנות וסוכני המחוז, היו אלה הרגעים של איסוף וסיכום של נושאים.  

משרדי המשיך וממשיך לפעול במתכונת חריגה בעיקר להרגעת המבוטחים שלי, ולשאול לשלומם.

 אושר ובריאות לכם חברותי וחברי.

סו"ב אייל פז, יו"ר הוועדה הפנסיונית

"ליווי וצעידה יד ביד עם הלקוח בעת משבר"

סוכנות וסוכנים יקרים, רבים מכם מתמודדים זה תקופה ארוכה, יחד עם לקוחותיכם, מול משבר הקורונה והשלכותיו. זאת, לצד תחרות פרועה וחסרת רסן. מאידך, משבר זה טומן בחובו הזדמנויות ושיעור חשוב באשר ליכולתנו להסתגל ולהגיב במהירות לשינויים. ליווי מקצועי, שירות וקשר אישי והדוק עם הלקוח הינו אחד היתרונות המבדילים אותנו מכל מתחרה. אתגרים רבים צפויים לנו ולכן בחרתי עבורכם מספר נקודות לפעולה פשוטות אך בעלות השפעה בטווח הקצר והארוך:

אקטיביות – ליווי וצעידה יד ביד עם הלקוח בעת משבר, מבליטים ומאירים בעיני הלקוח את הערך האמיתי שלכם. עשו לכם מנהג וקיימו שיחה יזומה עם 2 לקוחות כל יום. כך גם כל עובד במשרדכם ראוי שיעשה.

מיתוג – שלחו ללקוחותיכם עדכונים קצרים באמצעות ניוזלטר, וואטסאפ והרשתות החברתיות, העוסק באפשרויות וההתנהלות הנכונה בהקשר של מוצרי חיסכון, פנסיה וביטוח עם משבר הקורונה. פעולה זו תחזק את הערך המקצועי ואת תדמיתכם בעיני הלקוח. מדובר ב"ויטמין" חיוני בשימור הלקוח איתו אתם מתמודדים כל יום.

טכנולוגיה – אחת מההתמודדויות עם וירוס הקורונה הינה עבודה מרחוק ובמקרים רבים, הימנעות שלנו ושל עובדי המשרד ממפגש עם לקוחות. נוכחנו כי ביכולתנו לאמץ תוך זמן קצר פתרונות טכנולוגים אשר מאפשרים התנהלות מיטבית מרחוק. אם ברצונכם להתייעל ולקצר את זמני הפעולה בחרו פתרונות המאפשרים אינטגרציה והעברת מידע ביניהם. דוגמה לכך הינה מערכת CRM במשרדנו ומערכות לניהול תהליכי הצעות וטפסים חכמים.

לסיום, ברצוני לאחל לכם ולבני משפחתכם בריאות איתנה, שגרה ברוכה ושנצא כולם מחוזקים מהתקופה המאתגרת.

סו"ב לילך מיטרני, יו"ר ועדת הצעירים

"אי של יציבות למבוטחים"

סוכנים יקרים,

על כולנו עברה שנה מאתגרת, שנה של שינויים, שנה של אי ודאות, שנה שהיא חלק מסרט. 

אך דווקא בתקופה זו חשוב לי להזכיר לכם שבתוך אי ודאות עלינו להוות אי של יציבות ללקוחות שלנו. גם בתקופה שהתחרות גדלה ונכנסים לא מעט שחקנים חדשים לעולם שלנו עלינו להוכיח שוב ושוב ללקוחות שלנו שאין תחליף אישי למענה אנושי. בעולם תחרותי אין לנו את הפריבילגיה להיות רק סוכני ביטוח – אנחנו חייבים להיות גם סוכני השפעה – מנהיגים. ומנהיגים טובים נמדדים גם בשעות הקשות ביותר.

לרגל השנה החדשה, תשפ"א, אני מאחלת לכולנו שנמשיך להשפיע ולעשות שינוי חיובי בחיים של אנשים, שנתפתח, נצמח ונפרח, שנחווה את הסיפוק מהדברים הקטנים והגדולים, מהזכות להציל חיים, מן ההזדמנות להשיג עבור הלקוחה את הפוליסה המשתלמת ביותר, מהתודה של הלקוח הוותיק שלא מוותר עלינו, ומן הבחירה במקצוע שהוא שליחות. 

נמשיך לייצג את לקוחותינו בנאמנות, אנושיות ומקצועיות ולייצג את היתרון היחסי שרק סוכנים יכולים לעשות. 

ובנימה אישית, זכרו תמיד שלצד האתגרים, גדולים ככל שיהיו, יש לכם לשכה שדואגת לכם, יש לכם בית, יש לכם תמיד עם מי לדבר ואת מי לשתף.  

שנה טובה ומבורכת,
שלכם ובשבילכם

סו"ב יפת בקשי, יו"ר מחוז הדרום

"שנה של השגת מטרות"

לחברי הסוכנים וחברי הנהגת הלשכה,

עברה חלפה לה שנה, ושנה חדשה מגיעה.

אני מברך ומאחל מכל הלב שהשנה הבאה תהיה שנה טובה ומוצלחת.

שנה של אושר, בריאות, הצלחות והתרגשות. שנה של הגשמות והשגת מטרות.

שתהיה שנה נהדרת

סו"ב נוגה עקל, יו"ר מחוז ת"א והמרכז

"אוטוריטה מקצועית-ביטוחית מובילה"

חשבנו ש-2020, פתיחת העשור החדש, תהיה השנה שנקבל כל מה שאנחנו רוצים. עכשיו אנחנו יודעים שזאת השנה שבה אנו מעריכים כל מה שיש לנו.

לפעמים בחיים הכל הולך חלק ולפעמים הבלתי צפוי קורה (לדוגמה, קורונה). הדבר החשוב ביותר הוא לדעת להפוך בעיות להזדמנויות.

אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת בכל תחומי החיים, אבל כמו שאתם מכירים אותי אופטימית באופיי אני אומרת שהקורונה באה ללמד אותנו איך יוצאים מהמשבר הבא. אחד הדברים שזוקקו אצלי יותר מאז תחילת "משבר הקורונה" זהו הערך המוסף של סוכן/ת הביטוח.

אני גאה להיות חלק משליחות שכולה למען הציבור, מעבודה שמביאה עמל וסיפוק שאינו רק ממון, אלא נפש שמתמלאת מכל פעולה למען לקוח/ה, הכוונה ויעוץ, שיחות לתוך הלילה או שאלות על מהות החיים.

אם ניקח את הכל להתמקדות פנימית ונשכיל לשנות ולהשתנות בהתאם לסיטואציות הניכרות בדרכנו נצליח בענק.

אם נתמקד בלדעת לזוז עם השינוי ועם הדיגיטל ועדיין לשמר את הקשר האישי הכל כך חשוב נוכל לחולל פלאים.

יחדיו נעבור את המשבר חזקים ובעיקר מבינים שלא ניתן לנהל משק וכלכלה בלי עוגן משמעותי בדמות סוכני/ות הביטוח.

שנצליח להיכנס לשנה החדשה בעין טובה, מחשבה טובה ורצון טוב. הרצון והאמונה יכולים להוליד יחד מציאות חדשה ומיטיבה .

מאחלת לכולנו שנה של בריאות, יציאה מבידוד חברתי, ונסיקה כלכלית. שתמיד נוכל לבחור בין טוב לטוב יותר, תאמינו בעצמכם ותנו שירות ושקט נפשי למבוטחים שלכם.

שנשכיל להתמקצע ונמצב את עצמנו כאוטוריטה מקצועית-ביטוחית מובילה ובעיקר נאחד כוחות אל מול האתגרים העומדים לפנינו.

שתהא זו שנה של פיוס ושלווה בדגש על הלשכה היקרה לליבנו, גם ביחסים שביננו לבין עצמנו. שנשכיל להקשיב ולהבין אחד את השנייה ונגיע לאחווה ושלום כי רק ביחד נעשה ונצליח, כי כשכוחנו באחדותנו השמיים אינם הגבול ויחד נוכל לעבור כל מכשול.

"יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, את הטוב תקרב ואת הרע תרחיק"

חג שמח, שנה מופלאה, שנה טובה וחתימה טובה לסוכנות וסוכני הביטוח, בני ביתם וליקרים לליבם, לכל ענף הביטוח ולעם ישראל כולו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email