"רבים שניסו את הביטוחים הישירים סוכן צעיר חוזרים לסוכן האישי"

השבוע בסוכן צעיר: דניאל בכר, מסוכנות מירי בכר סוכנות לביטוח באשדוד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל – 23
מצב משפחתי – רווק
ותק – 3 שנים בענף הביטוח, בעל רישיון ביטוח חיים ופנסיוני

איך הגעת להיות סוכן ביטוח?
"מילדות אני סופג את נושא הביטוח בבית. אמי, מירי, היא סוכנת ביטוח כבר 17 שנה. גם אחי ואשתו עובדים בביטוח וגם אחותי עובדת בסוכנות של אמי. עוד כשהייתי תלמיד תיכון, הייתי מגיע כמעט כל יום לסוכנות ועוזר, ואפילו מחליף את אמא כשהייתה נוסעת לחו"ל. ידעתי מגיל צעיר שאהיה דור ממשיך בסוכנות של אמי.

כבר בשירות הצבאי התחלתי ללמוד לרישיון לביטוח, ולאחר שהשתחררתי, בסוף שנת 2014, התחלתי לעבוד. השלמתי את הלימודים וקיבלתי רישיון ביטוח חיים ופנסיוני במאי האחרון. בדיוק הייתי בחופשה בתאילנד כשקיבלתי הודעה שאני סוכן ביטוח מורשה, וזה היה מאוד משמח. לא פתחתי תיק במס הכנסה ולכן אני עובד כיום כשכיר בסוכנות של אמא שלי. אני מתכוון בהמשך להוציא רישיון גם בביטוח אלמנטרי".

במה אתה עוסק בסוכנות?
"אני עובד בעיקר על התיק של אמא שלי, אבל מגייס גם לקוחות משלי, ולמעשה גם שותף בניהול הסוכנות".

מה אתה אוהב במקצוע?
"אני אוהב את הקשר האישי עם הלקוחות, לבדוק איך אפשר לעזור להם, להסביר להם את מה שהם לא מבינים, כי מדובר בתחום מאוד מקצועי שהניסוחים שלו לא תמיד מובנים לאדם הממוצע".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
"אני מאמין שבעוד 10 שנים אמי כבר תצא לפנסיה ואני והאחים שלי ננהל את העסק ונהפוך אותו לעסק משפחתי גדול ומשגשג".


בכר. "אני אוהב את הקשר האישי עם הלקוחות"

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"אני סבור שיחס אישי ושירות למבוטח הם הדבר החשוב ביותר, ולכן תמיד יהיו סוכני ביטוח. מוקדנים של ביטוחים ישירים לא יכולים להחליף את הסוכן האישי שמלווה את הלקוח כל חייו. אני רואה הרבה מבוטחים שניסו את הביטוחים הישירים, חוזרים לבסוף אל סוכן הביטוח שנותן להם יחס אישי וזמין להם כל הזמן".

אתה מאוד צעיר גם בקרב צעירי המדור. אתה יכול כבר לתת טיפים לסוכנים צעירים כמוך?
"כשהתחלתי ללמוד לרישיון ביטוח, הייתי הכי צעיר בכיתה. היו שאמרו לי שאני צעיר מדי ושקודם אעשה קצת חיים. אבל בסיועה ועידודה של אמי, המשכתי ללמוד למרות שהיה די קשה, עברתי בהצלחה את המבחנים והיום אני סוכן מורשה. לצעירים אני אומר: אל תתייאשו גם אם החומר המקצועי קשה. שבו ותלמדו ותצליחו, גם בהתמחות – תמשיכו ללמוד כדי להבין את כול הנושאים. ביטוח הוא מקצוע מורכב וצריך כל הזמן ללמוד ולהתעדכן כדי להצליח. לדעתי גם חשוב שיותר ויותר צעירים ייכנסו לענף הביטוח, משום שהם יותר טכנולוגיים, והיום זה מה שדורשות חברות הביטוח שהפכו לדיגיטליות כמו גם רוב ציבור הלקוחות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email