רוה"מ נתניהו: "חייבים לצמצם את שלטון הפקידים"

"ידוע לי על מאות החוזרים שיצאו במשך קדנציה שלמה; שמעתי על מקרים של שני חוזרים ביום, זה פשוט נורא"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר בין ראשי הארגונים המרכזיים בלהב, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, סקר נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד את עודף הפעילות של רשות שוק ההון בכל הקשור לחוזרים, טיוטות וניירות העמדה המשוגרים בתכיפות רבה.

רוה"מ, שלא היה מופתע מהמידע ציין כי "ידוע לי על מאות החוזרים שיצאו במשך קדנציה שלמה; שמעתי על מקרים של שני חוזרים ביום, זה פשוט נורא וחייבים לצמצם את שלטון הפקידים. הממשלה כבר פועלת בתכנית להקלה בנטל הרגולציה והנושא מוכר".

המפגש עם נתניהו | צילום: באדיבות הלשכה

נשיא הלשכה הזכיר בפני רוה"מ כי הרגולציה בשוק ההון הוחרגה מהתכנית הכללית במשק לצמצום הרגולציה וכי הצמצום נתון לרצון ראש הרשות בלבד, דבר שאינו מתקיים בפועל. סוכם כי נשיא הלשכה יעביר את החומר הרלוונטי לראש הסגל במשרד רוה"מ להמשך ההתנהלות. פגישת העבודה של נתניהו עם ראשי הארגונים הכלכליים, אותה יזם נשיא להב, עו"ד רועי כהן, נמשכה כשעה וחצי.

נשיא להב אמר לנתניהו כי "מצב העצמאים והעסקים הקטנים חייב לקבל תפנית חדה ולעבור לקדמת הבמה במתן תמריצים, הקלות במיסוי וכלים לסיוע. המצב הוא שעסקים קטנים לא מצליחים לשרוד את הבירוקרטיה, הרגולציה ונטל המיסוי הכבד וזאת על אף העשייה וההתקדמות בשנתיים האחרונות. המציאות הזו שהעסקים הקטנים והעצמאים סובלים מהזנחה והתעלמות של למעלה מעשור ונתפסים כחצר האחורית של המשק חייבת להיפסק וראש הממשלה הוא הכתובת להוביל את המפנה ביחס כלפינו ולטפל גם בהיעדר רשת ביטחון סוציאלית לעצמאים במדינת ישראל. ממשלת ישראל צריכה לבנות תוכנית לאומית למען מגזר העצמאים והעסקים הקטנים, כי השקעה כזו היא לטובת המשק בכללותו שכן העצמאים והעסקים הקטנים הם המשאב העיקרי והמנוע המרכזי להצמחת המשק".

להפחית רגולציה

בסיום הפגישה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי הוא רואה צורך לעזור לעסקים הקטנים, בעיקר בשנות פעילותם הראשונות, ולתת להם תמיכה, להוריד רגולציה ובירוקרטיה עודפת, ולשנות את המגמה ש"במדינת ישראל הגדולים נהיים יותר גדולים והקטנים יותר קטנים", רוה"מ ציין את העובדה שנתוני ההישרדות של העסקים הקטנים מדאיגים מאד והנחה את פרופ׳ אבי שמחון, יו"ר המועצה הכלכלית של הממשלה, לבדוק את הסוגיות שעלו ולהביא צעדים אופרטיביים מידיים על מנת לשפר את המצב.

בעקבות הפגישה עם נתניהו אמר רוזנפלד: "רוה"מ שלט בפרטים וגילה בקיאות בנושאים הנדונים, היה חשוב לי להבהיר כי הממונה על רשות שוק ההון הבטיחה כי תאמץ באופן וולונטרי תהליך לצמצום הרגולציה ותדווח לממשלה על יישומה, דבר שלא מתקיים בפועל ואף רחוק מזה", אמר רוזנפלד. נציגי הארגונים החברים בלהב שהשתתפו בפגישה: יזהר קנה, נשיא לשכת רו"ח; ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני ביטוח; יורם דבש, נשיא הבורסה ליהלומים; רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים; פרופ' חגי ציון, יו"ר ההסתדרות הרפואית; חני סובול, מנכ"לית התאחדות משרדי הנסיעות; אורי רשטיק, מנכ"ל שח"ם, איגוד שחקני המסך; שי ברמן, מנכ"ל איגוד המסעדות; חיים מסילתי, יו"ר לשכת שמאי מקרקעין; אירית זינגר, יו"ר איגוד מורי הנהיגה; אלי מתיתיהו, יו"ר התאחדות קבלני מיזוג אויר; יהודה בר אור, יו"ר איגוד בעלי המוניות; אמיר ניצן, מנכ"ל הסתדרות הרוקחים; עו"ד לאה וופנר, מנכ"לית הר"י; חיים איזנפלד, נשיא לשכת היועצים העסקיים; עמית בן אדירי, יו"ר אגודת הנטורופתים. מטעם לשכת רוה"מ השתתפו, בנוסף לנתניהו – מ״מ מנכ״ל המשרד יואב הורביץ, מזכיר הממשלה צחי ברוורמן ופרופ׳ אבי שמחון, יו"ר המועצה הכלכלית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email