רוזנפלד: אין גוף טכנולוגי שיוכל לתת את השירות והמידע ברמה שמעניקים הסוכנים למבוטחים

כנס אלמנטר ה־12 של עדיף עסק בהזדמנויות העסקיות בעולם הביטוח אך הנושא המרכזי היה עתיד ענף הביטוח בכלל ותפקידו של סוכן הביטוח בפרט; מגן הוקרה הוענק לשאול פסטרנק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אם כל כך הרבה שחקנים רוצים להקים חברת ביטוח כנראה שיש עתיד לענף הביטוח ואפילו עתיד ורוד. אפילו בעולם שבו רשויות המדינה, כמו במדינות אחרות, לא מספקות אפס קצהו של הצורך הביטוחי, בעולם שבו תרבות הצריכה הולכת ומתעצמת, בעולם שבו שלושה גופים מקימים חברות ביטוח, שניים מהם הבטיחו שיעבדו עם סוכנים, כנראה שענף הביטוח צריך להיות פה. הוא יהיה פה עם סוכני הביטוח, כי הם הערוץ העיקרי המקצועי שאותו המבוטח מבקש".

כך אמר נשיא לשכת סוכני הביטוח סו"ב ליאור רוזנפלד בכנס אלמנטר ה־12 של "עדיף" שהתקיים ביום שלישי השבוע ועסק בהזדמנויות העסקיות בעולם המתחדש של הביטוח.

רוזנפלד.

רוזנפלד הוסיף כי: "המבוטח מחפש דמות מקצועית, אוטוריטה שתיתן שירות, אנחנו יודעים שהעולם משתנה ואנחנו נתאים את עצמנו באמצעות הטכנולוגיה. לשכת סוכני ביטוח עובדת על כך שסוכני הביטוח יהיו שם עם הדיגיטציה ולשם נוביל. אנחנו יודעים שסוכן הביטוח נדרש לתת שירות 24/7. באמצעות הדיגיטציה, המבוטח יוכל להגיע לסוכן הביטוח שלו, לקבל ממנו שירות, לא אצל גופים אחרים ולא במקום הסוכן. הוא יוכל להשתלב יחד עם דיגיטציה ולתת שירות ונגישות גם לא בשעות עבודה מקובלות. היתרון שטוענים לו גופים דיגיטליים – לא יהיה קיים".

פיתוח מוצרים חדשים

רוזנפלד התייחס בדבריו גם לצורך בהתפתחותו של סוכן הביטוח והשתלבותו בעולם המתחדש: "אנחנו יודעים שצריך לתכנן מוצרים חדשים ונתכנן. אנחנו יודעים שהתפתחות טכנולוגית תדרוש מאתנו סוכני הביטוח לבטח דברים אחרים. כולנו נחשפנו לרכב האוטונומי. האם הוא יהיה מבוטח כמו בביטוח רכב רגיל? האם ברכב ללא נהג הפרמיה תהיה זהה? הכיסוי הביטוחי? לא. אנחנו נתאים את עצמנו לחידושים וגם אנו סוכני הביטוח נהיה שם בפיתוח מוצרים חדשים".

לסיכום אמר נשיא הלשכה: "סוכני הביטוח ייתנו שירות ומידע למבוטחים ומידע ברמה שגוף טכנולוגי לא יוכל לתת ולכן נערך בהתאם. יש עתיד לענף הביטוח. אנו בלשכת סוכני הביטוח עובדים בימים אלה בנוסף לפיתוח כלים טכנולוגיים בשיתוף היצרנים, ואנו קוראים להם מכאן לשתף פעולה, לערב אותנו בתהליכים ולהכנס אתנו ביחד למערכות פיתוח כלים לסוכן, כדי שאותו סוכן יוכל למכור את המוצרים וגם לעבוד בצורה עצמאית לטובת המבוטח. היינו כאן, אנו נמצאים כאן ונהיה כאן גם בעתיד".

מגן הוקרה לשאול פסטרנק

במהלך הכנס קיבל נשיא לשכת סוכני הביטוח לשעבר סו"ב שאול פסטרנק מגן הוקרה מידי עופר נוריאל, מייסד עדיף והעורך הראשי לשעבר שלו. נוריאל כינה את פסטרנק בטקס המרגש: "מיחידי הסגולה שנולדו לענף הביטוח".

פסטרנק: "העסק לא השתנה. אין דבר שנגדנו שלא פועל לטובתנו", אמר והוסיף "תודה על הכבוד שהענקתם לי".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email