רוזנפלד: "אנחנו לא צריכים ציונים על אובייקטיביות ולא על דאגה למבוטח"

נשיא הלשכה נאם בוועידת עדיף ובין היתר מתח ביקורת על הרשות והעומד בראשה: "אני לא מכיר עוד גוף מקצועי שכל יום וכל היום דנים ודשים בהכנסות שלו; שאיש לא יטעה – אובייקטיביות לא באה על חשבון תגמול"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא לשכת סוכני הביטוח סו"ב ליאור רוזנפלד נשא נאום תקיף בוועידת עדיף ובו מתח ביקורת על רשות שוק ההון והממונה העומד בראשה ד"ר משה ברקת, בנושא עמדתה לגבי מעמד סוכן הביטוח: "אני לא מכיר עוד גוף מקצועי שכל יום וכל היום דנים ודשים בהכנסות שלו. סוכני הביטוח וחברי הלשכה במיוחד הם סוכנים מקצועיים שרואים תמיד את טובת המבוטח לנגד עיניהם – אנחנו לא צריכים ציונים על היותנו אובייקטיביים ואין צורך להזכיר לנו את חשיבות השקיפות מול הלקוח. אנחנו לא זקוקים להטפה על דאגה למבוטח; אנחנו עושים זאת עשרות שנים ונעשה כך גם בעתיד", הוסיף רוזנפלד.

ידע שווה כסף

נשיא הלשכה הדגיש בנושא זה בהמשך דבריו: "אבל שאיש לא יטעה – אובייקטיביות לא באה על חשבון תגמול; איש בשוק הביטוח או ברשות שוק ההון אינו מוותר על משכורתו בסוף החודש, גם לא סוכני הביטוח שמעניקים ערך מוסף לציבור יותר מכל גורם אחר. מעבר לשירות, לטיפול, להכוונה אנחנו מוכרים גם ידע – וידע שווה כסף, והוא חייב להגיע מכמה ערוצים. אנחנו כאן כדי להישאר ולהתעצם, וכן גם כדי להתפרנס".

רוזנפלד בוועידת עדיף. צילום סטודיו עדיף
האוטוריטה הביטוחית

בפתח נאומו אמר רוזנפלד: "מצוינות היא לא מילה גסה ואחת הדרכים לבדל את עצמנו ממוקדנים, מוכרנים וטלפנים היא להדגיש את הערך המוסף שלנו ויש לנו את זה ובענק – אנחנו הגורם המקצועי בענף, אנחנו האוטוריטה הביטוחית, ואת זה לא אני אומר, את זה אומר הציבור בכל יום ויום".

נשיא הלשכה סיפר כי לשכת סוכני הביטוח הייתה שותפה מלאה באמצעות ראשי ועדותיה המקצועיים בבחירת נבחרי השנה של עדיף בקרב סוכני הביטוח בתחומי חיסכון ארוך טווח, ביטוח אלמנטרי, פיננסים, בריאות וסיעוד: "זו עוד עדות לחשיבות במתן שירות וידע מקצועי למבוטחים – לא רק תגמול, אנחנו נותנים ערך".

החכמה לא נמצאת במקום אחד

בהתייחסו לתקופת הקורונה אמר רוזנפלד: "משבר הקורונה הוכיח שאין תחליף לסוכן הביטוח ואין ענף ביטוח בלי הסוכנים; ניצבנו בפני אתגרים קשים ויכולנו להם. באותה תקופה מצאנו עצמנו בחזיתות נוספת בהן מכירות ישירות של חברות הביטוח, פרסומים מטעים לציבור שמבצעים שרלטנים, מאבק משפטי בכניסת חברות כרטיסי האשראי לביטוח וגורמים רגולטוריים שרוצים לראות כאן שוק אובייקטיבי כדבריהם – הם לא המציאו כלום; השוק הזה כבר קיים; מדובר בסיסמאות ופופוליזם שצריך לבדוק בהיתכנות ובהשלכות, בראש ובראשונה על הציבור – החוכמה לא נמצאת במקום אחד", אמר נשיא הלשכה וכיוון דבריו אלה לרשות שוק ההון.

"מול כל אלו נמצאת לשכת סוכני הביטוח שבשנתי הרביעית בקדנציה הנוכחית היא דרוכה ונחושה מתמיד להעמיד את כל הכלים העומדים לרשותה כדי להבטיח כאן שוק ביטוח שבו הסוכנים יישארו הגורמים המרכזיים".

בסיום דבריו הביע נשיא הלשכה תקווה שלנוכח תחילת ההתחסנות בישראל נגד נגיף הקורונה, "נצא בקרוב לחרות חדשה ונוכל להיפגש ולהתראות בכנסים פרונטליים". 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email