רוזנפלד בדיון חירום בכנסת בנושא משבר הביטוח הסיעודי: "אזרחי ישראל מופקרים"

נשיא הלשכה בנאום תקיף בנושא המשבר: "איפה הזרוע של מדינת ישראל? נתמוך בביטוח סיעוד ממלכתי כרובד ראשון – אך תמיד נצטרך השלמה של ביטוח פרטי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אתמול התקיים בכנסת כנס חירום בנושא משבר הביטוח הסיעודי שיזמה שדולת הגמלאים בראשות ח"כ איציק שמולי (מפלגת העבודה). נשיא לשכת סוכני ביטוח סו"ב ליאור רוזנפלד, אמר בנאומו התקיף בדיון: "כל חברות הביטוח הפסיקו למכור ביטוח סיעוד בהפרש של ימים ואפילו שעות, ובנוסח אחיד שכאילו הוכתב. איפה הזרוע של מדינת ישראל? יש זרוע שאמורה לטפל בסוגיה זו – רשות שוק ההון, אך במקומה ישנה שתיקה רועמת. אזרחי ישראל מופקרים. אזרח שרוצה לרכוש ביטוח סיעודי לא יכול, המוצר ירד מהמדף".

בהתייחסו לביטוחי הסיעוד של קופות החולים אמר רוזנפלד כי "הביטוחים הסיעודיים של קופות החולים הם ביטוחים מוגבלים לתקופה של 5 שנים לגובה פיצוי של 5,000 שקל בלבד. כיום, בן אדם שנמצא במצב סיעודי במדינת ישראל זקוק ל־12-14 אלף שקל כדי לחיות בכבוד במצב סיעודי והפתרון לא יבוא מקופות החולים". לכן לדבריו הם אינם יכולים להחליף את הביטוחים הפרטיים.

סו"ב ליאור רוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

 

לדברי רוזנפלד, "אפשר להגיע לפתרון. אפשר להכניס מבטחי משנה נוספים למדינת ישראל. אחת הטענות שעלו היא שמבטח המשנה הראשי, שמגבה את חברות הביטוח בתחום לביטוחים הסיעודיים, עזב את ישראל עקב טענה להפסדים. אבל יש מבטחי משנה שעוד לא נכנסו לישראל. ניתן למצוא פתרונות כדי להחזיר את הביטוח הסיעודי הפרטי".

עוד אמר נשיא לשכת סוכני ביטוח: "ח"כ שמולי דיבר על ביטוח סיעודי ממלכתי. לנו אין שום בעיה, אנחנו נתמוך ברובד ראשון, בשכבה ראשונה של ביטוח סיעודי על ידי המדינה. אבל זה לא מספיק וזה לא יספיק. אנחנו נצטרך לרכוש גם ביטוח סיעודי פרטי כדי להשלים את הפיצוי שהמבוטח זקוק לו. הפיצוי שמדינת ישראל נותנת ותוכל לתת גם בעתיד כנראה לא יספק את הסחורה בנושא".

נעלה להתקפה

ח"כ שמולי אמר בכנס: "את המאבק בביטוח הסיעודי אנחנו מנהלים כבר ארבע שנים. חברות הביטוח, בזו אחר זו, הודיעו על נסיגה מהביטוח הסיעודי הפרטי. זו התפתחות דרמטית ובעתיד הנראה לעין עלולה להותיר מאות אלפי ישראלים ללא מענה כלכלי למצב סיעודי שעלול להתרגש עליהם. חברות הביטוח לא מפסידות מהביטוח הסיעודי. המשבר הוא גם הזדמנות להחזיר את הכדור למדינה. שום דבר בהקשר של הגמלאים לא מגיע לנו בנחמדות אבל בכל פעם שהגמלאים יצאו לרחוב להפגין הצלחנו למנוע את הגזרות האלה וזה לא יהיה שונה הפעם. חשוב שנשמור על ערנות ונעלה להתקפה".

דורון שורר, הממונה על שוק ההון לשעבר ציין: "היום יש רק מי שדואג לתאגידים ואין מישהו שדואג לאזרח – וזהו היעד של המאבק".

לשלול רישיונות לחברות

יו"ר הסתדרות הגמלאים, שמוליק מזרחי, הוסיף: "הממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, נותן יד לפגיעה בכמיליון קשישים כאשר הוא משלים עם החלטת חברות הביטוח לבטל את הביטוח הסיעודי הפרטי. אני דורש מהממונה לשלול רישיונות מכל חברת ביטוח שמסרבת למכור ביטוח מסוג זה. חברות הביטוח הרוויחו בביטוח הסיעודי הפרטי כמו שהרוויחו בביטוח הקולקטיבי שבוטל גם הוא".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email